1 слайд
Дүниетану
1 сынып
Отбасындағы
мерекелерСабақ тақырыбы:
№ 29 А.Тұяқбаев мектебі
Бастауыш сынып м ұғалімі :
Сүлеева Гаухар Басымбековна
2 слайд
1.1.6.1 Отбасындағы мерекелердің
бірін сипаттау МақсатыМақсаты
Сабақ мақсаттары SMART
Барлық оқушылар:
Оқушылардың
көпшілігі:
Кейбір
оқушылар: Отбасында тойланатын
мерекелерді атайды .
Отбасындағы болатын
мерекелерді ажыратады .
Отбасылық мерекені
сипаттайды . Мерекені
өткізуді жоспарлай алады..
3 слайд
Белсенді оқу әдістері
Сабақтың басы
Ұймдастыстыру кезеңінде шаттық
шеңберге тұрғызып “ мен қалайтын
сыйлық ” әдісі оқушылар өздерінің
қалайтын сыйлықтарын айту арқылы
психологиялық ахуал
туғызды.” мозайка ”әдісін қолдана
отырып суреттер арқылы топқа бөлдім
блум таксаномиясы негізінде ашық
сұрақтарды қоя отырып бастапқы
білімдерін еске түсіріп алдық.
Бастапқы білім: Оқушылардың бойында
отбасылық мерекелер туралы түсінік
қалыптасқан Сабақтың ортасы
Тақырыпты ашу мақсатында”сурет сыры”
әдісін қолдандым
Мақсаты:Бұл тапсырманы орындауда
балалардың жеке және топпен жұмыс
істей білу қабілеті, достық және
айналадағыларға қамқорлық көрсету
дағдылары қалыптасады .
1 . Тапсырма:
« Сурет сыры» әдісі
(ЖЖ)
- Суретте қандай мереке
бейнеленген? Әңгімеле.
- Саған отбасыңдағы
қандай мереке ерекше
ұнайды?
- Сенің отбасыңда қандай
мерекелер болады?
- отбасыңда бұл мереке
қалай тойла нады ?1 . Тапсырма:
« Сурет сыры» әдісі
(ЖЖ)
- Суретте қандай мереке
бейнеленген? Әңгімеле.
- Саған отбасыңдағы
қандай мереке ерекше
ұнайды?
- Сенің отбасыңда қандай
мерекелер болады?
- отбасыңда бұл мереке
қалай тойла нады ?
4 слайд
Саралау білім алушылардың жас ерекшеліктерін ескере
отырып,қажеттіліктерін қанағаттандыратын тапсырмалар
беру.
Тапсырма
•
Жұптық жұмыс,білім
алушылар топтық талқылауда
бір-бірінің пікірлерін тыңдап,
бүгінгі сабақтың негізгі
мақсатын ашып жаңа сақты
ашуға мүмкңндік береді.
Дереккөздер
Қарқын
Дереккөздерге сүйене отырып, сурет
бойынша мереке турлерін
атайды,ажыратады,сипаттайды.
•
Барлық тапсырма барысында белсенді
оқушылар жылдам жұмыс жасайды.
Диалог және қолдау көрсету
Дереккөздерге сүйене отырып,
Мерекелердің атаулы күндерін
атайды, талқылайды, хабарлайды.
Диалог бойынша сұрақтар қоя
отырып мұғаліммен оқушы,
оқушымен оқушы бір-бірімен
диалогқа түседі.Бір бірімен пікір
алмасады. Бағалау үздіксіз жүріп отырады.
Ауызша,жазбаша,графикал
ық түрде бағалаймын. Саралау білім алушылардың жас ерекшеліктерін ескере
отырып,қажеттіліктерін қанағаттандыратын тапсырмалар
беру.
5 слайд
Критериалды бағалау
. Рефлекция
Оқушылар топтық
бағалау,жұптық
бағалау,өзін-өзі
бағалауды
жүргізеді.Сабақта
”интервью” әдісі
арқылы кері
байланыс береді
6 слайд
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз