Атомдар мен молекулалар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2 А
Атомдар.Молекулалар.Заттар.
Сабақтың тақырыбы:Атомның құрамы мен құрылысы
Оқу мақсаты: 7.1.2.5-протон,электрон,нейтронды және олардың атомдағы
орналасу тәртібін,массасын,зарядын білу
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар:
- топпен жұмыс істей алады; - топқа берілген тапсырма бойынша бір-бір мысалдан
келтіре алады
Көптеген оқушылар: -элементтердің ядро зарядын;-электрон санын; -протон
санын;-нейтрон санын анықтай алады.
Кейбір оқушылар: - теориялық білімдерін практикада кеңінен қолдана біледі.
Бағалау критерийі: Оқушы оқу мақсатына жетеді,егер:
-атомның құрылысын бейнелейді және алғашқы 20 элементтің атом ядросының
құрамын анықтайды. –теориялық білімдерін практикада қолданады.
Тілдік мақсаттар: Топпен жұмыс істей алады; протон мен нейтронның
айырмашылығын түсіндіре алады;
-алғашқы 20 элементтің құрамын сипаттай алады;
Пәнге қатысты лексика мен терминология: атом,ядро,электрон,протон,нейтрон
Пәнаралық байланыс: жаратылыстану
Алдыңғы білім: заттардың жіктелуі (5.3.2.5.) 7.1.2.2-7.1.2.3-7.1.2.4
1 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2 А Атомдар.Молекулалар.Заттар. Сабақтың тақырыбы:Атомның құрамы мен құрылысы Оқу мақсаты: 7.1.2.5-протон,электрон,нейтронды және олардың атомдағы орналасу тәртібін,массасын,зарядын білу Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: - топпен жұмыс істей алады; - топқа берілген тапсырма бойынша бір-бір мысалдан келтіре алады Көптеген оқушылар: -элементтердің ядро зарядын;-электрон санын; -протон санын;-нейтрон санын анықтай алады. Кейбір оқушылар: - теориялық білімдерін практикада кеңінен қолдана біледі. Бағалау критерийі: Оқушы оқу мақсатына жетеді,егер: -атомның құрылысын бейнелейді және алғашқы 20 элементтің атом ядросының құрамын анықтайды. –теориялық білімдерін практикада қолданады. Тілдік мақсаттар: Топпен жұмыс істей алады; протон мен нейтронның айырмашылығын түсіндіре алады; -алғашқы 20 элементтің құрамын сипаттай алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология: атом,ядро,электрон,протон,нейтрон Пәнаралық байланыс: жаратылыстану Алдыңғы білім: заттардың жіктелуі (5.3.2.5.) 7.1.2.2-7.1.2.3-7.1.2.4
2 слайд
Сабақтың ортасы:
Тапсырма 1.топпен
жұмыс “Ментальды
карта” әдісі
Тапсырма 2.жеке жұмыс
“ Кім жылдам” әдісі
Тапсырма 3 жеке жұмыс
“ Химиялық диктант”
Сабақтың соңы:
Бағалау (өзін-өзі бағалау,топ
басшысының бағалауы)
Кері байланыс
“ Екі жұлдыз,бір тілек”Сабақтың басы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
2.Үй тапсырмасын
сұрау (оқушыларға
жеке жұмыс түрінде
сауалдар беріледі)
Үй тапсырмасы
бойынша дескриптор
ұсыныладыСауалдарды беру арқылы алдыңғы
білімді еске түсіріп,Брунердің
“Спиральды оқыту” әдісін жүзеге
асырамын Выготскийдің ЖАДА –
ғы,тиімді оқытудың
бірлесікен оқу,белсенді
оқу, оқу
әңгімелері,қажеттіліктерін
қанағаттандыру
Бағдарла-да Блум
таксономиясында
берілген барлық
дағдыларды дамыту
көзделген.Дағдыларды
таксономиялық
әдістемеге сәйкес
жеңілден күрделіге
қарай дамыту.Қалыптастырушы
бағалау оқушы-ң
оқуда жетістіктерге
жетуіне және алға
ілгерілеуіне тікелей
ықпал етеді.Оқыту
мен оқудың
бөлінбейтін
құрамдас бөлігі
2 слайд
Сабақтың ортасы: Тапсырма 1.топпен жұмыс “Ментальды карта” әдісі Тапсырма 2.жеке жұмыс “ Кім жылдам” әдісі Тапсырма 3 жеке жұмыс “ Химиялық диктант” Сабақтың соңы: Бағалау (өзін-өзі бағалау,топ басшысының бағалауы) Кері байланыс “ Екі жұлдыз,бір тілек”Сабақтың басы: 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Үй тапсырмасын сұрау (оқушыларға жеке жұмыс түрінде сауалдар беріледі) Үй тапсырмасы бойынша дескриптор ұсыныладыСауалдарды беру арқылы алдыңғы білімді еске түсіріп,Брунердің “Спиральды оқыту” әдісін жүзеге асырамын Выготскийдің ЖАДА – ғы,тиімді оқытудың бірлесікен оқу,белсенді оқу, оқу әңгімелері,қажеттіліктерін қанағаттандыру Бағдарла-да Блум таксономиясында берілген барлық дағдыларды дамыту көзделген.Дағдыларды таксономиялық әдістемеге сәйкес жеңілден күрделіге қарай дамыту.Қалыптастырушы бағалау оқушы-ң оқуда жетістіктерге жетуіне және алға ілгерілеуіне тікелей ықпал етеді.Оқыту мен оқудың бөлінбейтін құрамдас бөлігі
3 слайд
Үй
тапсырма
сын сұрау
«Ой
шақыру» Жаңа сабақ
«Ментальды
карта» әдісі «Кім
жылдам» әдісі
деңгейлік
тапсырма
лар «Химиялық
диктант» Жал
пы
ұпайыОқушының аты-жөні:
Өзін – өзі бағалауы
•
«Үй тапсырмасы «Ой шақыру» әдісі бойынша сұрақтар беріледі әрбір дұрыс жауап
1 ұпай, барлығы 4 ұпай
•
«Ментальді карта» немесе «постермен жұмыс» (постерді жасау кезінде топпен бірігіп
жұмыс жасаса – 1 ұпай, постерді қорғауға қатысса – 1 ұпай,берілген мәтініне сәйкес
мысал келтірсе - 1 ұпай) – барлығы 3 ұпай
•
«Кім жылдам» әдісі бойынша деңгейлік тапсырмалар беріледі (А деңгейінен – 1 ұпай,В
деңгейінен -2 ұпай.с деңгейінен – 3 ұпай) барлығы – 6 ұпай
•
Химиялық диктант » - әр дұрыс жауап 1 ұпай – барлығы дұрыс болса 5 ұпай
Баға шкаласы:
«5» - 16-18 ұпайдың аралығы
«4» - 12-15
«3» - 6-11
«2»- 0-5
3 слайд
Үй тапсырма сын сұрау «Ой шақыру» Жаңа сабақ «Ментальды карта» әдісі «Кім жылдам» әдісі деңгейлік тапсырма лар «Химиялық диктант» Жал пы ұпайыОқушының аты-жөні: Өзін – өзі бағалауы • «Үй тапсырмасы «Ой шақыру» әдісі бойынша сұрақтар беріледі әрбір дұрыс жауап 1 ұпай, барлығы 4 ұпай • «Ментальді карта» немесе «постермен жұмыс» (постерді жасау кезінде топпен бірігіп жұмыс жасаса – 1 ұпай, постерді қорғауға қатысса – 1 ұпай,берілген мәтініне сәйкес мысал келтірсе - 1 ұпай) – барлығы 3 ұпай • «Кім жылдам» әдісі бойынша деңгейлік тапсырмалар беріледі (А деңгейінен – 1 ұпай,В деңгейінен -2 ұпай.с деңгейінен – 3 ұпай) барлығы – 6 ұпай • Химиялық диктант » - әр дұрыс жауап 1 ұпай – барлығы дұрыс болса 5 ұпай Баға шкаласы: «5» - 16-18 ұпайдың аралығы «4» - 12-15 «3» - 6-11 «2»- 0-5