1 слайд
Математика пәнінен ашық сабақ
64 ‧ 48 Көбейту және бөлу 3072 : 64
4 «Ғ» Сыныбы
2018 жыл
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: 64*48 Көбейту және бөлу 3072/64
Сабақтың мақсаты:
Білу: Көбейту мен бөлуді еске түсіру.Жүздіктерді,мыңдықтарды ажырата білу.
Түсіну: Жүздіктер менмыңдықтарды ажырата білу.Көбейту бөлу арқылы дәлелдеу.
Қолдану: Көбейту кестесін жаттап алады.Көбейту кесте арқылы бөлуді үйренеді.Қалдықпен бөлуді үйренеді
Талдау: Екі таңбалы сандарды бір- біріне көбейтіп жүздіктермен мыңдықтарды ажыратады.Ондықтар мен мыңдықтарды бөлуді
үйренеді
Жинақтау: Көбейту және бөлу арқылы қалдық пен бөлу және өрнектердің мәндерін табады толымсыз көбейтіндінің мәнін және
толымсыз бөлінгіштердің мәнін анықтай алады
Бағалау: Ондықтар мен жүздіктерді,мыңдықтарды бір-бірінен ажыратады.
3 слайд
Оқыту әдісі: «АКТ» «Оқыту мен оқудағы жаңа
тәсілдер», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»,
«Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқытуды басқару
және көшбасшылық».
Ресурстары: Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық
тапсырмалар,жұптық тапсырмалар,ойын
тапсырмасы,кері байланыс,стикер.
Сабақтың түрі: Ашық сабақ
4 слайд
Ұйымдастыру кезеңі
Өткенге шолу
Білу
Түсіну
Қолдану
Талдау
Жинақтау
Қортынды
5 слайд
3-топ
Жүздіктер 4-топ
Мыңдықтар 2-топ
Ондықтар1-топ
Бірліктер Ұйымдастыру кезеңі
Топқа бөлу:
6 слайд
Психологиялық даярлық
7 слайд
8 слайд
Өткенге шолу
Есіңе сақта
Екі таңбалы санға «баған» түрінде жазып
көбейткенде бірінші толымсыз көбейтіндінің
мәнін бірлік разрядының астынан бастап
оңынан солға қарай жазады.
Екінші толымсыз көбейтіндінің мәнін ондық
разрядының астынан бастап оңнан солға қарай
жазады.Толымсыз көбейтінділердің мәндерін
қосады
9 слайд
200 : 5= 40
250 : 50= 5
60 5=300 ‧ 600 10=6000 ‧
10 слайд
64 ‧ 48 Көбейту және бөлу 3072 : 64
60
61 19 қаңтар
Сынып жұмысы
11 слайд
5561 : 67 =83
2496 : 48 =52
5561 : 83 =67
2496 : 52 =48 2 тапсырма
Бөлуді орында және оны тексер
12 слайд
Топтық жұмыс:
1-топ: 3 тапсырма
2-топ: 4 тапсырма
3-топ: 5 тапсырма
4- топ: 6 тапсырма
13 слайд
№ 3 Қалдықпен бөлуді орында:
5627 : 64 = 87 (қ59)
6489 : 48 = 135(қ9)
5512 : 83 = 66(қ34)
2471 : 52 = 47(қ27)
14 слайд
№ 4 Есептің шартын құр:
Арпа ұны-430ц - н 10 вагон ?артық
Бидай ұны-500ц-н 7вагон?
ұн ?
Шешуі:430 10‧ +500 7=7800 ‧ (ц)
Барлығы 430 10
‧ -500 7=800 ‧ (ц)
Жауабы:барлығы 7800ц
қабылданды,арпа ұны800кг-ға артық
15 слайд
№ 5 Есептің шартын құр:
1км =1000 м
4сағ- 280км
2сағ- 138км 300м
3 сағ-71км 700м
4сағ- ? км жол жүрді
шешуі:138км300м = 138300м
71км700м = 71700м
138300+71700=210000 м
28 0км =28 0 000 м
28 0 000-210000=70000 м
70000 м =70 км
Ж:Автобус 4-ші сағ70 км жол жүрген
16 слайд
№ 6 Теңдеулерді шеш:
х+3019 =5240 x+1025=2220
x= 5240 -3019 x= 2220-1025
x=2221 x=1195
2,221+3019 =5240 1195+1025=2220
5240=5240 2220=2220
x 84=2940 x‧ : 27=5870
x=2940 : 84 x=5870 27
‧
x=35 x=158490
35 84=2940 158490
‧ : 27=5870
2940=2940 5870=5870
17 слайд
Серг іту сәті:
Оң қолыңды көтеріп,
Үшбұрыш сыз ауада.
Сол қол қарап тұрмасын,
Шеңбер сызып зырласын
18 слайд
Топтық жұмыс 7 тапсырма
1-топ: а) 9000-ды 18 есе кемітіп,шыққан нәтижені 9 есе
арттыру ;
2-топ: ә) 86 мен 82-нің көбейтіндісін
1025-ке кеміту ;
3-топ: б) 3025 және 986 сандарының қосындысын 7 есе
кеміту ;
4- топ: в) 1800 бен 30 сандарының көбейтіндісін 27 есе
кеміту.
19 слайд
Жауаптары :
a ) (9000 :18) 9‧ =50 0 9=450 ‧ 0
ә) ( 86 82
‧ ) -1025=7052-1025=6027
б) ( 3025+986 ) :7=4011:7=573
в) (1800 30)
‧ :27 = 54000:27 = 2000
20 слайд
«Кім жылдам?» 8 тапсырма
Үшбұрыштың қабырғалары хсм, 5см
және 3см,ал периметірі 12см.Теңдеу
құрып,үшбұрыштың белгісіз
қабырғасын тап .
21 слайд
Дұрыс жауабы:
x+5+ 3 =12
x+8=12 3см
x=12-8 4c м
x=4
4+5+3=12 5см
22 слайд
Ойлан тап
Екі ұшы жалғанып,тұйықталған жіпті тор көз
дәптердің таза парағына қойып,әр түрлі
пішіндегі фигуралар,мәселен,үшбұрыш,тік
төртбұрыш,шаршы және дөнгелек жаса.Тор
көздерді санау арқылы осы фигуралардың
әрқайсысының аудандарын тауып,оларды
салыстыр.Не байқадың?Ең үлкен ауданды
қамту үшін жіпке қандай пішін беру керек
екен?
23 слайд
Қорытынды:
Әр топ басшылары бүгінгі сабақ
бойынша қорытынды шығарады,
бағалау парақшаларын толтырады.
Үй жұмысы №9 есеп 15 бет
24 слайд
Бағалау:
Жиналған ұпайлармен бағалау.
Топ басшыларының бағалауы
Түсіндім
Маған көмек
керек
Түсінбедім
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз