1 слайд
ProPowerPoint.ru www.ZHARAR.comМатематика
5 сынып
Пайыз
2 слайд
ProPowerPoint.ru Оқу мақсаты:
5.1.2.33. Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке
айналдыру.
Сабақтың мақсаты:
- Барлық оқушылар:
- Пайыз ұғымын түсінеді:
- Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке
айналдырады.
Оқушылардың басым бөлігі:
- Бөлшекті пайызға айналдыра алады;
- Пайызды бөлшекке айналдыруды біледі;
- Кез – келген шаманың жүзден бір бөлігі 1% екенін
біледі.
Кейбір оқушылар:
- Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке ауызша
айналдырады;
- Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыра
отырып мәтінді есептерді шығара алады. www.ZHARAR.com
3 слайд
ProPowerPoint.ru www.ZHARAR.comБағалау критерийі:
1. Бөлшекті пайызға айналдырады
2. Пайызды бөлшек түрінде жазады.
Тілдік мақсаттар:
Оқушылар:
- Пайыздың анықтамасын біледі;
- Бөлшекті пайызға және пайызды бөлшекке айналдыра алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
- пайыз
- Пайыздық қатынас
Сыныптағы диалог, жазылым үшін тілдік бірліктер:
-
Бүтіннің жүзден бір бөлігі пайыз деп аталады.
-
Пайызды бөлшекпен немесе натурал санмен жазу үшін, пайыз белгісі (%)
алдындағы пайыз санын 100 – ге бөлу керек.
-
Бөлшекті немесе натурал санды пайызбен жазу үшін, оны 100 - ге көбейтіп,
пайыз (%) тіркеп жазу керек.
Құндылықтарға баулу: индустрияландыру және инновация негізінде
экономикалық өсу.
Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен
қарау ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын
болу.
Пәнаралық байланыс: экономика
Алдыңғы оқу: Жай бөлшектер, ондық бөлшектер. Оларға арифметикалық амалдар
қолдану.
4 слайд
ProPowerPoint.ru Сабақ
барыс
ы
Сабақтың басы
Ұйымдастыру бөлімі.
“Жүрек жылуы”
тренинг
Топтарға бөлу: I
ондық бөлшек, II жай
бөлшек, III пайыз.
Өткен
материалдарды
пысықтау.
“ Миға шабуыл” әдісі Сабақтың ортасы
“ Скафолла”
стратегиясы.
“ Ойлан, жұптас, бөліс”
әдісі арқылы топтық
тапсырма.
Бағалау:”екі ұсыныс,
бір тілек” “Ашық
микрафон” әдісі
арқылы ауызша
тапсырма орындау.
Жұптық жұмыс. №1092
есеп оқулықтан.
Бағалау: “Гүл шоғын”
табыстау.
Жеке жұмыс. Деңгейлік
тапсырмалар арқылы
жүзеге асады.
Бағалау. Оқушылар өз
жауаптарына сәйкес
түстерді көтеру арқылы
жүргізіледі.
ҚБТ Сабақтың соңы
Бояулар нені білдіреді?
Жасыл – барлық
тапсырманы өзім
орындаймын. Көк –
қиындығы орта деңгейдегі
тапсырмаларды
орындаймын.
Сары – тапсырманы
мұғалім көмегімен
орындаймын.
Үйге тапсырма: №1093 Сабақ
барыс
ы Сабақтың басы
Ұйымдастыру бөлімі.
“Жүрек жылуы”
тренинг
Топтарға бөлу: I
ондық бөлшек, II жай
бөлшек, III пайыз.
Өткен
материалдарды
пысықтау.
“ Миға шабуыл” әдісі Сабақтың ортасы
“ Скафолла”
стратегиясы.
“ Ойлан, жұптас, бөліс”
әдісі арқылы топтық
тапсырма.
Бағалау:”екі ұсыныс,
бір тілек” “Ашық
микрафон” әдісі
арқылы ауызша
тапсырма орындау. Жұптық жұмыс. №1092
есеп оқулықтан.
Бағалау: “Гүл шоғын”
табыстау.
Жеке жұмыс. Деңгейлік
тапсырмалар арқылы
жүзеге асады.
Бағалау. Оқушылар өз
жауаптарына сәйкес
түстерді көтеру арқылы
жүргізіледі.
ҚБТ Сабақтың соңы
Бояулар нені білдіреді?
Жасыл – барлық
тапсырманы өзім
орындаймын. Көк –
қиындығы орта деңгейдегі
тапсырмаларды
орындаймын.
Сары – тапсырманы
мұғалім көмегімен
орындаймын.
Үйге тапсырма: №1093
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз