1 слайд
2 слайд
Ортақ тақырып :
Бізді қоршаған әлем.
Бөлімше:
1.3. Шамалар және олардың
өлшем бірліктері.
3 слайд
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары 1.1.3.1.Ұзындық, масса, сыйымдылық
және олардың өлшем бірліктері ( см, дм,
кг, л) туралы түсінігі болу және
салыстыру.
Бағалау критерийлері 1.Ұзындық, масса, сыйымдылық және
олардың өлшем бірліктерін анықтайды.
2.Ұзындық, масса, сыйымдылық және
олардың өлшем бірліктерін түсіндіреді.
3.Ұзындық, масса, сыйымдылық және
олардың өлшем бірліктерін
салыстырады.
Дескрипторлар 1.Ұзындық, масса, сыйымдылық және
олардың өлшем бірліктерін анықтай алады.
2.Ұзындық, масса, сыйымдылық және
олардың өлшем бірліктерін түсіндіре алады.
3.Ұзындық, масса, сыйымдылық және
олардың өлшем бірліктерін салыстыра
алады.
4 слайд
Тілдік
мақсат Сандар мәнінің сәйкестігін талқылау үшін салыстыру
терминдерін пайдалана алады.
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: ұзындық, масса,
сыйымдылық, ұзын, қысқа, ауыр, жеңіл, көлемі.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл
стилі:
Сантиметр – сантиметр – centimetre
Дециметр - дециметр - decimetre
Килограмм – килограмм – kilogram
Литр - литр - litre
Талқылауға арналған сұрақтар:
... мына затты салыстырғанда ... қандай болады?
Салыстырылатын затқа қарағанда ауыр\ жеңіл
болады ма?
Салыстырылатын затқа қарағанда ұзын\ қысқа
болады ма?
Салыстырылатын затқа қарағанда көлемі үлкен\ кіші
болады ма?
5 слайд
Ишара: Смайликтер
Оқушылар тақырыпқа қатысты өздерінің түсінген,
түсінбегенін білдіру үшін смайликтер көтереді.
Жалғастыруға
дайынмын Толық түсінбедім,
әлі толықтыруым
керек Түсінбеймін,
қайталап қарау
қажет
6 слайд
4
7
3 2. Суретте неше үшбұрыш, неше тік төртбұрыш, неше дөңгелек бар?
3. Ребусты шешіңдер:
3
4.Қызықты тапсырмалар.
1) Аулада жүрген бұзаулар мен тауықтардың аяқтарының саны - он. Аулада неше
тауық, неше бұзау болуы мүмкін?
2) Ағаш басында 2 балық отыр еді. Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше
балық болды? 2.4. Жиын және логика элементтері.
1.2.4.4 .Цифрлар мен фигураларға қатысты басқатырғыш есептер, ребустар шешу.
« Ойлан – жұптас- бөліс» стратегиясы
1. « Сиқырлы текше»
Сандарды көлденеңінен де, тігінен де қоссаң 10 шығады. Сандарды тап.
7 слайд
Психологиялық ахуал:
Күн жарығын алақанға саламын,
Жүрегіме басып ұстай қаламын.
Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді,
Болып кетер сонда дереу жан- жағым.
Сыныпты топқа бөлу:
4 құттықтау қағазын сыныптағы оқушылардың санына қарай
қиып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беру.
Оқушылар қиықтардан бүтін құттықтау қағазын құрастырып ,
сол бойынша топ құрайды.
8 слайд
Тапсырма - 1 «Құпия дорба» стратегиясы
Дорбаның ішіне ұзындық, масса, сыйымдылықты
өлшейтін заттарды салу.Оқушылар олардың қандай
заттар екендігін атайды.
Дорбаның ішіндегі заттарды алып, олардың қайда
пайдаланатындығын түсіндіру.
9 слайд
Тапсырма - 2
Заттарды салыстыру: ұзын - қысқа
Тапсырма - 3
Заттарды салыстыру: ауыр – жеңіл
Тапсырма - 4
Сыйымдылықты өлшеу.
Мына шелекті толтыру үшін неше л су қажет?
10 слайд
11 слайд
Т а псырма - 5
«Дүкенде» ойыны : Дүкенде осы заттарды сатып алу үшін
қандай өлшем бірліктерді пайдаланасың дар ?
12 слайд
Кері байланыс
-
Бүгін сендерге бәрінен де не ұнады?
-
Бұл өлшем бірліктерді күнделікті өмірде
қолданасыңдар ма?
-
Бүгін үйренгендердің ішінен сен үшін не
айтарлықтай құнды?
Блоб ағашы ( өзін- өзі бағалау)
13 слайд
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)
1. «Құпия дорба» стратегиясы
2. Блоб ағашымен өзін- өзі бағалау.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне
ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1. Ресурстармен тиімді жұмыс жасау, өмірмен байланыстыру.
2. АКТ тиімді қолдану.
Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық
сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?
1.Ресурстарды тиімді пайдалану арқылы алға ілгерілеудің жүзеге
асатынын білдім.
2. АКТ тиімді қолдану арқылы үдемелі оқудың жүзеге асатынын білді м.
14 слайд
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз