1 слайд
Түркістан облысы Қазығұрт ауданы
« Шарбұлақ » жалпы орта білім беретін мектебінің қазақ тілі мен
әдебиеті пәнінің мұғалімі Суттибаева Улбосын
Калмухамбетовна
8-сынып
Пәні: қазақ тілі
8 - бөлім : Театр өнері мен мәдениеті.
Синтаксис. Жай сөйлемнің түрлері.
Сабақтың тақырыбы: Қазіргі сатиралық театрлар
2 слайд
тақырып бойынша
материал
жинақтайды.Жай
сөйлемнің түрлерін
анықтайды.8.3.1.1.-тақырып бойынша материал жинақтап,тезистік жоспар құру.
8.4.4.4.-жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану
Барлық оқушылар
орындай алады:
Кейбір оқушылар орындай
алады: тақырып бойынша
материал жинақтайды,тезистік
жоспар құрады.Жай
сөйлемдерді айтылу мақсаты
мен құрылымдық
ерекшелігіне сай қолданады. Оқушылардың
көпшілігі орындай
алады:
тезистік жоспар
құрастырады. Жай
сөйлемдерді айтылу
мақсаты мен
құрылымдық ерекшелігін
ажыратады.Бағалау
критерий-
лері тақырып бойынша материал жинақтайды;
тезистік жоспар құрады;
жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне
сай қолданады.
Сабақ мақсаттары
3 слайд
Белсенді оқу әдіс-тәсілдері
Ширату жаттығуы: «Артығын алып таста» әдісін қолдану арқылы оқушылардың ойлау дағдылары
дамиды.
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Мәтінді мұқият тыңдап, «Жүзім шоқтығы» әдісімен материал
жинақтаңыздар тапсырмасын орындай отырып оқушылардың зерттеу, қарым-қатынас дағдылары артады.
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Мәтінді оқып, жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық
ерекшеліктерін тауып , «Семантикалық кестені» толтырыңыздар. Бұл тапсырмады сыни ойлау дағдысы
дамиды.
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ақпаратты сүзіп алу» әдісімен мәтіннен анықталған жай сөйлемдерді
айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігін қолданып, « Қазіргі сатиралық театрлар » тақырыбында
тезистік жоспар жазыңыздар. Бұл тапсырмада білімді шығармашылықпен ұштастыру дағдысы
қалыптасады.
Рефлексия: «3Қ»әдісі арқылы оқушыларым сабақ барысында құнды, қызық, қиын болған ақпараттарды
жазады.
4 слайд
Критериалды
бағалау
3-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Ақпаратты сүзіп алу» әдісімен мәтіннен анықталған жай
сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігін қолданып, «Қазіргі сатиралық
театрлар» тақырыбында тезистік жоспар жазыңыздар.
Дескриптор:
-
Мәтінен ақпаратты сүзіп алады;
-
Тақырып бойынша өз көзқарасын білдіреді;
-
Тезис жазу барысынды жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігін
еркін қолданады.
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды .
5 слайд
Қолдауымды қажет ететін оқушыма
Қабілеті жоғары оқушыма
Көп нүктенің орнына қажетті
сөйлемдерді толықтырады. РАПТ әдісімен «Қазіргі
сатиралық театрларға» жарнама
жасайды.Саралап оқыту
тәсілі
6 слайд
- Болашақта мен жаңартылған оқу
бағдарламасының негізгі идеясы «Мәңгілік Ел»
патриоттық актісін жүзеге асыруда септігімді
тигіземін.
- Оқу үрдерісінде белсенді оқу әдістерін
қолданамын.
- Критериалды бағалау қағидаттарына сүйенемін.
- Оқушылардың тілдік дағдыларын дамытуға
қолдау көрсетемін.
Келешекте осы кері байланыстарды
ескеріп SMART мақсатта сабақты
жоспарлаймын.- Оқу мақсаттарын анық,түсінікті
түрде тұжырымдауды ұқтым;
- Оқу үрдерісінде белсенді оқу
әдістерін қолдан уды түсіндім;
- Оқушылардың тілдік дағдыларын
дамытуды білдім;
- Оқу мақсаттарына сай келетін
тапсырмалар ұсынуды үйрендім.Әріптестерім мен
тренердің кері
байланысынан ЫҚШАМСАБАҚТЫҢ САБАҚТЫ ЖОСПАРЛАУҒА
ЫҚПАЛЫ
7 слайд
Назар қойып
тыңдағандарыңызға рахмет!
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз