1 слайд
ШЫМКЕНТ ҚАЛАСЫ
№18 Ш УӘЛИХАНОВ АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕП
АБДРАЙМОВА ЖАЗИРА
ПӘНІ: ДҮНИЕТАНУ
Оқу мақсаты: Сабақ мақсаты:
1.1.4.2 Тамақтану режимін
сақтау қажеттілігін түсіндіру Барлық оқушылар:
тамақтану режимін сақтауды
біледі
Көптеген оқушылар: Дұрыс
тамақтанудың қажеттілігі мен
маңыздылығын түсінеді
Кейбір оқушылар :Тамақтану
режимін құрады және дұрыс
тамақтану бойынша кеңес
береді.
2 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚУ ӘДІСТЕРІ
Сабақтың басы :
Ұж “Сұрақты қағып ал”әдісі
Дескриптор:
-Барлығы: сұрақтарға жауап бере алады.
-Кейбірі: дұрыс тамақтану режимин біледі.
Сабақтың ортасы:
ТЖ. «кім жылдам» әдісі
Дескриптор.
Барлығы:-зиянды тағам түрлерін ажыратады
- тамақтану режимін сақтаудың маңыздылығы туралы әңгімелеп береді;
-пайдалы жемістер мен көкөністерді атайды.
1-тапсырма
Дескриптор.
- Басым бөлігі: ас мәзірлерін тамақтану мерзімімен сәйкестендіреді;
- Кейбірі: тамақтану режимін сақтаудың маңыздылығы туралы түсіндіреді;
2-тапсырма
Дескриптор:
- Барлығы тамақтану режимін ажыратады;
-Басым бөлігі қай кезде тамақтану керектігін айтады;
- Кейбірі өзінің түскі ас мәзірін жаза алады;
Сабақ соңы:
“ Ия-жоқ” әдісі
3 слайд
САРАЛАУ ӘДІСІ
Саралау әдісі арқылы оқушының жеке қажеттіліктері
мен ерекшеліктерін ескере отырып,әрбір оқушыға оқу
мақсатына жетуге ықпал жасаймын.Саралау
тапсырмасы оқушының қызығушылғын оятып,оқуға
ынтасын арттырады. Кейбір оқушылардың дербес
ерекшеліктерін есепке ала отырып Қарқын тәсілі
бойынша тапсырма беремін.
1.Тамақтану режимін сақтау ережесін құрастырыңдар?
2.Досыңа нендей кеңес берер едің?
•
Дес: - Тамақтану режимін сақтау ережесін құрады
-Тамақтану бойынша кеңес береді.
4 слайд
КРИТЕРИАЛДЫ БАҒАЛАУ
Оқушыларға кері байланыс ұсыну және оқушыларды
ынталандыру үшін оқу үдерісінде қалыптастырушы бағалау
жүргізіледі.
Мен оқушыларды оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне
сәйкес тапсырмалардағы дескрипторлар арқылы
оқушыларды бағалаймын.
Әр тапсырма соңында оқушыларды қалыптастырушы
бағалаумен яғни смайликтер , от шашу, мадақтау,жұлдызша
арқылы бағалап отырамын.
Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сабақты
ұғу деңгейін тексеремін яғни оқушылармен кері байланыс
жасаймын.
Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін.
Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін.
Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбед ім
5 слайд
ЫҚШАМ САБАҚТЫҢ САБАҚТЫ
ЖОСПАРЛАУҒА ЫҚПАЛЫ ТУРАЛЫ
ҚОРЫТЫНДЫЛАУ
Ықшам сабақты қорытындылай келе, мен бұл курста
бастауыш сынып пәндерінің бағдарламасымен
танысып, критериалды бағалау жүйесін түсіндім,
дискриптор құрауды үйрендім.
Қиналғаным компьютермен жұмыс жасау мен қысқа
мерзімді сабақ жоспарын жасау,дескриптор құру
және саралау әдісінен қиналдым.
Тренер мен әріптестерімнің берген кері байланысын
ескере отырып, сабақты жоспарлауда оқу мақсатыма
сәйкес сабақты жаңартылған білім бойынша тиімді
әрі жүйелі өтуді жоспарлаймын.
Назарларыңызға рахмет
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз