1 слайд
Қожагулова Гульнар, №275 орта мектеп ,
Қармақшы ауданы Ойлау деңгейлері:
білу, түсіну, қолдануҰМЖ тарауы: І бөлім,
«Мәңгілік Ел - мұратым» Тәуелсіздік таңы
Тт)аза000000
Оқу мақсаты
Бағалау критерийі Қазақ тілі,9-сынып
Пәнаралық байланыс:
1.«Тәуелсіздік жолындағы қадам»,
Қазақстан тарихы, 9-сынып 174-
бет;
2. «Менің атым – Тәуелсіздік», қазақ
әдебиеті, 6-сынып,100-бет Алдыңғы білім
« Тәуелсіздік
нышандары», Қазақ тілі,
5-сынып, 60-бет Тілдік мақсат:
Тәуелсізіктің ел болашағы үшін
құндылығын біледі.
Мемлекет –государство,country
Ұлт – нация, nation
Халық – народ,people
Ғасыр – век,century9.Т/А1.Мәтін мазмұны
бойынша дайындалған
сұрақтарға болжаммен жауап
беру, түпнұсқамен салыстыру.
9.ӘТН1. Мәнмәтін бойынша
тілдік бірліктерді
орфографиялық нормаға сай
жазу Барлық оқушылар орындай алады :«Тәуелсіздік
таңы» тақырыбы бойынша сұрақтарға болжаммен
жауап береді.Тақырыпты тыңдау арқылы
болжамдарын түпнұсқамен салыстырады.
«Тәуелсіздік таңы» мәнмәтіні бойынша
шығармашылық жұмыс жазуда тілдік бірліктерді
орфографиялық нормаға сай жазады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алад ы : Мәтін
мазмұны бойынша жоғары және төменгі деңгейде
сұрақтар дайындайды. Өзара дайындалған
сұрақтарға жауап береді. Шығармашылық жұмыс
жазуда тілдік бірліктерді түрлендіре орфографиялық
нормаға сай жазады.
Кейбір оқушылар орындай алады : «Тәуелсіздік»
жайында өз ойын түпнұсқамен салыстыруда сыни
көзқарасын білдіреді. Шығармашылық жұмыс
жазуда сөздерді жазылу принциптеріне сай топтап
жазады. Сабақтың мақсаттары
1. Мәтін мазмұны
бойынша
болжам
сұрақтарын
дайындайды.
2. Шығармашылық
жұмысты
орфографиялық
нормаға сай
жазадыКожагулова
Гульнар
Кылышбековна № 275
орта мектеп
2 слайд
Қожагулова Гульнар, №275 орта мектеп, Қармақшы
ауда ны )
Сабақтың
соңы
«Попс» формуласы
арқылы тәуелсіздік
ұғымының мағынасын
түсіндіреді.«Болжағыш ағаш »
(Д.Ж . Белланс)
Оқушылардың ойлау
арқылы болжам жасау
мақсатында жүреді.
« Ойлан – жұптас -
бөліс»
Идеялар мен ойларды
дамытудың
құрылымдалған әдісі. ТЖ. «Буриме» әдісі
“ Тәуелсіздік”тақыры
бына өлең жолдарын
құрастырады.
“ Шатастырылған
логикалық тізбек” әдісі
Оқушылар мәтінді оқып,
шатастырылған тізбекті
белгілейді. Тапқан сөздерін
топтағы оқушылармен
бөліседі, қатесін түзейді«Топтық тергеу»
Оқушылардың сыртқы
уәж қажеттілігі артады,
сабаққа қызығушылығы
оянады
ҚБ Кері байланыс
(Оқушылардың оқу
жетістіктерінің ілгерілеуіне
үнемі қолдау көрсету)
«Білім қоржыны» әдісі
Рефлексия
«Сауалнама»
Бағалау критерийлері Дескриптор
1.Өлең жолдарын ұйқасқа құрады.
2.Нақты дәлелдер арқылы өз
пікірін білдіреді.
3.Қателермен жұмыс жасайды. -тақырып мазмұнын біледі
-ойын жүйелі,дәлелді жеткізеді
-грамматикалық ережені біледіСаралап оқыту
«Саралап оқытуды ұйымдастыруда
оқушылардың оқу және танымдық
деңгейлерінің әртүрлілігі басты назарда
болуы керек». (МАН)Белсенді оқыту
Барлық оқушылардың оқу үдерісіне
қатысуын қамтамасыз ететін үдеріс.
(МАН)
3 слайд
Кәсіби дамудағы
рефлексиям
. .Жоспарлауда
Қожагулова Гульнар, №275 орта мектеп, Қармақшы
ауданы Н
Не үйрендім?
еН Алдағы уақытта
Сабақ мақсатына жету үшін белсенді оқу әрекеттерін
дұрыс таңдау.
Тренердің кері байланысы Бағдарлама мазмұнын тереңірек
түсінуге мүмкіндік беретінін.
Оқу мақсаттарынан сабақ мақсаттарын тиімді шығару
арқылы критерий құруды .
Сабақ мақсаттарына сай тапсырмалар дайындауды .
Оқу бағдарламасын негізге ала отырып, оқу мақсаттарын
айқындау.
Саралау тапсырмаларын дайындауда әдіс-тәсілдерді орынды
қолдану.
Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлануына ықпал жасауды
ұйымдастыру.
Алдыңғы оқу мен бүгінгі оқуды байланыстыра отырып,
оқушылардың оқу жетістіктерін шынайы бағалау.
БАҒАЛАУ ЫҚШАМСАБАҚ
ЫҚПАЛЫСАРАЛАУ
Сабақтың өн
бойында саралап Сабақтың өн бойында
саралап оқытуда әрбір
оқушының жеке
қажеттілігіне сәйкес әдіс-
тәсілді іріктеп қолдану.
Топтық, жұптық, жеке
жұмыстар арқылы
оқушыларға өзара қолдау,
көмек көрсету арқылы
жүзеге асырылады Сабақ барысында
оқушылардың бірлескен
жұмыстарын бағамдау үшін
“Мадақтау”, “Бас бармақ”,
“Қол шапалақ” және әр
оқушының оқу жетістігіне
жеткенін білу үшін бағалау
критерийі мен дескрипторы
ұсынылады.
Сабақта оқушылардың
ішкі уәжін ояту , оқуға
ынталандыру, алға
ілгерілеуін қамтамасыз ету
мақсатында кері байланыс
жүргізіп отырамын. Әріптестер және тренермен сабақ
талдау барысында сараланған
тапсырма беруде әдіс-тәсілдердің
тиімді түрін таңдауды түсіндім.
Жеке, топтық, жұптық
тапсырмалар орындатудың
тиімділігін және әр тапсырмадан
соң кері байланыс жасаудың оқу
үдерісін жақсартуға әсерін
тигізетінін білдім. Әріптестермен
біріге отырып ынтымақтастықпен
жұмыс жасау, сабақ құрылымының
дұрыс құрылуына ықпал етіп,
біріміздің ойымызды біріміз
толықтыруға негіз болды. Тренер
кеңестерін басшылыққа алдым
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз