1 слайд
Физика пәнінің мұғалімі:
Нургалиева.А.Н.
2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
3 слайд
Осы сабақбарысында қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
7.2.2.13. Тығыздықтың физикалық мағынасын
түсіндіру.
7.2.2.14. Сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын
тәжірибе арқылы анықтау.
7.1.3.3. Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін
білу және сақтау.
Сабақтың мақсаты:
1.Тығыздыққа анықтама беру.
2.Тығыздықтың формуласын енгізу,түрлендіру, есептер
шығаруда қолдану.
3.Әр түрлі заттардың тығыздығын тәжірибе жасау
арқылы анықтау.
4 слайд
Бағалау критерийі
Дененің тығыздығына сипаттама береді.
(анықтамасы,формуласы,өлшем бірлігі)
Тығыздықтың формуласын есептер шығаруда
қолданады.
Тығыздықты тәжірибеде анықтайды.
5 слайд
Сабақтың басы:
Сынып оқушыларымен амандасу;
Оқушыларды түгендеу;
Сабаққа даярлықтарын тексеру;
Сабақтың мақсатымен таныстыру
“ Сіз қаншалықты сенесіз?” тәсілі
арқылы үй тапсырмасын сұрау.
6 слайд
Сабақтың ортасы:
“ Миға шабуыл” тәсілі бойынша оқушылар қойылған
проблемалық сұраққа өз ойларын айта отырып бүгінгі
жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
“ Джигсо” әдісі бойынша мәтінмен танысады. Қойылған
сұрақтар бойынша жауап береді.
Есептер шығару.
“ IDEAL ” әдісі бойынша зертханалық жұмыс жасайды.
«Рефлексиялық шеңбер» тәсілі бойынша қорытады.
7 слайд
Джигсо әдісі
Оқу мақсаты Тығыздықтың физикалық мағынасын түсіндіру.
Ойлау дағдыла -
рының деңгейі Білу, түсіну.
Бағалау критерийі Дененің тығыздығына сипаттама береді.(анықтама, формула,өлшем
бірлік)
Тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолданады.
Тығыздықты тәжірибеде анықтайды.
Тапсырма Тапсырма
Заттың тығызыдғы
Тығызыдықтың формуласы;
Өлшем бірлігі,түрленуі;
Флипчартқа топтастырады;
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Тығыздық ұғымын
сипаттайды.
Мәтінмен танысады;
Сұрақтарға жауап береді,
Бір-біріне мәтінді түсіндіреді;
Флипчартқа топтастырады;
8 слайд
№ ρ m V a b c
1 19000 кг/м 3
5кг ?
2 1800 кг/м 3
? 3,75дм 3
3 ? 3кг 20cм 2см 50дмЕсептер шығару
9 слайд
IDEAL әдісі
Оқу мақсаты Сұйықтар мен қатты денелердің тығыздығын тәжірибе арқылы
анықтау.
Физика кабинетіндегі қауіпсіздік ережелерін білу және сақтау.
Ойлау дағдыла -
рының деңгейі Қолдану,жинақтау,синтездеу.
Бағалау критерийі Қатты денелер мен сұйықтардың тығыздығын анықтайды
Тапсырма Тапсырма
Денелерді таразыға тарту арқылы массасын өлшеу.
Қатты денелердің тығыздығын анықтау.
Сұйықтардың тығыздығын анықтау.
Бағалау критерийі Дескрипторлар
Тығыздықты
анықтайды. - денелердің массасын өлшеуге қажетті құралды анықтайды;
- таразының өлшеу қателігін анықтайды;
-
денелердің массасын иінді таразыны қолданып өлшейді;
-
дененің көлемін өлшейді;
-
формуланы пайдаланып есептеу жүргізеді
10 слайд
Сабақ соңы
Рефлексия
«Рефлексиялық шеңбер» тәсілі бойынша:
(ауызша)
- Сабақ барысындағы көңіл-күйіңіз қандай болды?
Неліктен?
- Бүгін нені білдіңіз?Сіз үшін не жаңалық болды?
- Сабаққа катысуыңызды қалай қабылдайсыз?
- Сабақта қандай қиындықтар туындады?
- Сабақ аяғындағы көңіл күйіңіз қандай?Неліктен?
11 слайд
Саралау –Сіз қандай тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқұшыларға қандай
тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқұшылардың
материалды игеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлап
отрсыз? Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
Сыныптағы қабілеті
жоғары оқушылар
деңгейгі жоғары есептер
шығарады,әр топқа
эксперименттік тапсырма
және логикалық сұрақ
беріледі. Сабақтың жаңа сабақты
меңгеру бөлімінде
2 жұлдыз, 1 тілек
Есептер шығару
бөлімінде
«Бағдаршам әдісі»
бойынша
Зертханалық жұмыс
жасағанда
«Басбармақ әдісі»
бойынша
қалыптастырушы бағалау
арқылы кері байланыс
жасалады Эксперименттік
тапсырма барысында
физика кабинетіндегі
өмір қауіпсіздік
ережелері сақталады
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз