Материалдар / "Абай жолы" романы "Жолда" тарауы 2-сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Абай жолы" романы "Жолда" тарауы 2-сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
11-сыныпқа арналған сабақ жоспарының үлгісі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Сәуір 2021
1295
3 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


     Бұйрығына 7-қосымша №1Нысан

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар  

Бөлім:

Ғасырлық туынды

Педагогтің аты-жөні

Табышова Б.

Күні:


22.01.2021ж

Сынып: 11ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

М.Әуезов «Абай жолы» романы, 1-кітап, «Жолда» тарауы (2 - сағаты)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.3.1.1 шығарманы ғаламдық тақырыптармен салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.

Сабақтың мақсаты

Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ басы
Ұйымдастыру кезеңі

5 минут








4 минут















1 минут


Сәлемдесу, түгендеу

Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыратын ойсергек.



Жеке жұмыс. «Миға шабуыл»

  • М.Әуезовті 3 сөзбен сипатта.

  • «Абай жолы» романы туралы

  • 3 ақпарат.

  • «Ғасырлық туынды»деп бағалауымыздың себебі неде?

  • 3 дәлел



Мағынаны тану.

Сабақ тақырыбын, мақсатын жариялау.

Сабақ тақырыбы: М.Әуезов «Абай жолы» романы, 1-кітап, «Жолда» тарауы

Мақсаты: Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығын бағалау.

Сәлемдесу, кезекші мәлімдемесі

Орындарынан тұрып, бір-біріне сенім білдіреді.

«Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің! Шығарма мазмұнымен таныссың!)



Оқушылар жылдам жауап береді.

Дескриптор:

-М.Әуезовті 3 сөзбен сипаттайды;

- «Абай жолы» романы туралы 3 ақпарат айтады;

- «Ғасырлық туынды» деп бағалауымыздың себебіне 3 дәлел келтіреді.



Дәптерге күннің жадын,тақырыбын жазады.



Қ.Б:Үш шапалақ











Қ.Б: ауызша қолдау

Жарайсың! Керемет жауап! Түйінді ой үшін рақмет!















Слайд

















тақта



Сабақ ортасы

5 минут





















15 минут







































5 минут

















Үй тапсырмасын пысықтау

1-тапсырма. (Үйге «Жолда» тарауын оқып, мазмұнымен танысу берілді.) Үзінді мазмұны бойынша «Графикалық органайзерді» толтыр

Тарау

Ең басты оқиғалар

Негізгі кейіпкерлер

«Жолда»

1.



2.



3.



2-тапсырма. Оқылым тапсырмасы.

Оқушыларға «Абай жолы романындағы тарихи және көркемдік шындық» деректі мақаласын таратады.

  • Абай Қарқаралыға неге келді?Кімдерді кездестірді?

  • Байдалының Абай көздерін «сексеуілдің шоғына»балауына қандай мағына бар деп ойлайсың?

  • Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы туралы қандай ой түйдіңіздер?



3-тапсырма. «Дербес пікір жазу» (Үзіндінің тарихи және көркемдік құндылығына баға береді)






Берілген тапсырманы дәптерге орындайды.

Дескриптор:

  • Үзіндідегі басты оқиғаларды жазады;

  • Негізі кейіпкерлерді анықтайды.





Сынып оқушылары «Еркін микрофон» әдісі арқылы сұрақтарға өз көзқарастарын мақаладағы мәліметтермен байланыстыра отырып жауап береді.

Дескриптор:

  • Мақаланы оқиды, мазмұнымен танысады;

  • Пайымдау сұрақтарына өз көзқарастары негізінде жауап береді;

  • бірін-бірі ауызша бағалайды.




1-оқушы Пікір, дәлел, мысал келтіре отырып,Абайдың кезеңіне барады,Абаймен кездеседі. Ескерту. Абайға 3 сұрақ қойылады.

Келесі кезекте 2-оқушы осы кезеңге келеді, Абай 1-оқушыға 3 сұрақ қояды.





Қ.Б: Үш шапалақ





















Қ.Б: бірін-бірі ауызша бағалау (жарайсың, жауабың ой саларлық,т.б.)



























Қ.Б: «Бас бармақ» әдісі. Мұғалімнің кері байланысы



слайд,кесте






















Мәтін

«Абай жолы» эпопеясындағы көркемдік-тарихи шындық

https://baribar.kz/student/1950/abay-zholy-epopeyasyndaghy-koerkemdik/























слайд



Сабақ соңы



5 минут
















Кері байланыс

«5-5-1» әдісі арқылы кері байланыс парағын толтыруды ұсынады.




«5-5-1» әдісі арқылы кері байланыс парағын толтырады.

1. Бүгінгі сабақтан алған әсеріңізді 5 сөйлеммен білдіріңіз.

2. Бес сөйлемді 5 сөзге қысқартыңыз.

3. 5 сөзден 1 сөз қалдырыңыз



Қ.Б: «Соңғы сөзді мен айтайын...» (мұғалімнің қорытындысы, бағалауы)



слайд

     


Дифференциалау –Қабілеттері жоғары оқушылар «Алашты әлемге паш еткен «Абай жолы» мақаласындағы деректерді негізге ала отырып зерттеу мақаласын жазады.

Бағалау: жұптық, топтық

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

Қорытынды жасау

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін не меңгерді?

Оқу атмосферасы қандай болды?

Мен жоспарлаған бөліну дұрыс болды ма?

Мен кестеге сәйкес жүрдім бе?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер жасадым және неге?


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!