Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Әбу Насыр әл-Фараби
Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу материалын жариялау
«4 сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді:
Берілген суреттерге қарап, ортақ бір сөзді табыңдар. Не туралы?
- «Оқсыз оқиғасы» мульфильмін көргендерің бар ма? Кім туралы еді?
- Барлық суретте кім бейнеленген?
-Әл-Фараби туралы жалпы не білесіңдер?
- Ендеше бүгінгі сабағымызда Әл-Фараби туралы оқып, білімімізді толықтыратын боламыз.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
kairshanz@mail.ru
Бөлім:
Дәстүр және ауыз
әдебиеті
Мұғалімнің аты-жөні
Күні:
Сынып:2
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Әбу Насыр әл-Фараби
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
2.3.4.1 Әл-Фарабидің ғылымның дамуына қосқан
үлесі туралы әңгімелеу
Сабақтың мақсаты
Барлық
оқушылар:Әл-Фарабидің ғылымның дамуына
қосқан үлесі туралы әңгімелей алады.
Көптеген
оқушылар:ғылымның түрлерін ажырата
алады.
Кейбір
оқушылар:тақырыпқа қатысты өз ой-
пікірін айта алады.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтіңәрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5
мин
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыруширату жаттығулары арқылы
жүреді.
Оқу материалын жариялау
«4
сурет, 1 сөз» әдісі арқылы жүреді:
Берілген суреттерге қарап,
ортақ бір сөзді табыңдар. Не туралы?
- «Оқсыз оқиғасы» мульфильмін
көргендерің бар ма? Кім туралы еді?
- Барлық суретте кім
бейнеленген?
-Әл-Фараби туралы жалпы не
білесіңдер?
- Ендеше бүгінгі сабағымызда
Әл-Фараби туралы оқып, білімімізді толықтыратын
боламыз.
Ширату жаттығуын орындайды.
Мағыналы сөздерді тауып,
тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап
береді.
«Бағдаршам»
тб
Сабақтың ортасы
16
мин
2 мин
15
мин
(Ұ) 1- тапсырма «Еркін
әңгіме» әдісіарқылы жүзеге
асады.
А) Суретке қарап, сұрақтарға
жауап бер:
Әбу
Насыр әл-Фараби ғылымға қандай еңбектер жазып қалдырған екен?
Кітаптардың атауын оқы.
Сен сол аталған ғылымның
қайсысынан білім ала бастадың?
Ә)
Мәтінді оқып таныс.
Дескриптор:
- Әбу Насыр әл-Фарабидің
еңбектері туралы әңгімелейді.
- Мәтінді оқиды.
Саралау тәсілі:
«Тапсырма»әдісі арқылы
жүргізіледі.
Кейбір
оқушыға:
-Әл – Фараби неліктен «Екінші
ұстаз» аталған? Өз пікіріңді айт..
Сергіту сәтінде «Қаражорға»
биін билеу.
(Д) 2- тапсырма «Ашық
микрофон» әдісі арқылы жүреді.
А) Сұрақтарға жауап
бер:
- Егер сенде мүмкіндік болса ғұлама ғалымға
қандай сұрақ қояр едің?
-Әл - Фараби туралы қандай аңыз-әңгімелер
білесің?
Дескриптор:
-Әл -
Фарабитуралы
әңгімелейді.
- Әбу Насыр әл-Фарабидің
еңбектері туралы әңгімелейді.
- Мәтінді оқиды.
Билеп
сергиді.
Әл - Фараби туралы
әңгімелейді.
ҚБ:1-10 балдық жүйе.
ҚБ:1-10 балдық
жүйе.
Оқулық,
Сабақтың соңы
2 мин
Рефлексия: «Қол
белгісі»әдісі бойынша
өтеді.
Бас бармақ- өзімді қалай
сезіндім?
Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді
ме?
Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай
болды?
Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады
ма?
Кішкентай бөбек- бүгін не
үйрендім?
Оқу тапсырмасы:Мәтінді оқып мазмұнда.
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия
жасайды.
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз