Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасы
Білім
және ғылым министрінің 2020
жылғы 6 сәуірдегі № 130
Бұйрығына
7-қосымша
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық
мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының
атауы)
Орта білім беру
ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді
жоспар
Ақпарат беру, ақпарат түрлері.
Практикум
(сабақтың
тақырыбы)
Бөлім
Ақпаратты ұсыну
Педагогтің аты-жөні
Бармакова Алия
Күні
16.09.2021
Сынып: 5
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Ақпарат беру, ақпараттың түрлері.
Практикум
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
5.2.1.2 байланыс
арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын
келтіру;
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар
орындай алады:
Ақпарат таратудың
байланыс арналарын біледі
Оқушылардың басым
бөлігі орындай алады:
Ақпарат көздері және
қабылдағыштарының мысалдарын келтіре
алады
Кейбір оқушылар
орындай алады:
Ақпаратты әртүрлі
нысандарды ұсынады
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі/уақыт
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
Ұйымдастыру
кезеңі:
Сәлемдесу,
түгендеу.
Сыныпта көңілді
ахуал орнату.
Оқушылар сурет
бойынша: «Адам естиді, көреді, дәм сезеді, иіс сезеді»,-деп жауап
берулері керек.
Балалар осы процестерді орындай отырып, адам өзіне
ақпарат алады деп, сабақтың тақырыбын
жазады.
Мұғаліммен
амандасады.
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
Сабақтың мақсаттарымен
танысады
А4 парағы
Сабақтың
ортасы
А
деңгейі
Кестені
толтыр.
№
Ақпарат
арналары
Ақпарат
қабылдаушы
Ақпарат
беруші
1
2
3
4
5
В деңгейі
Кестені дәптеріңе
толтыр.
№
Ақпараттар
Қандай ақпарат
түріне жатады?
Мысал
келтір
1
Мәтіндік ақпарат- арнайы символдар арқылы немесе әр
елдер алфавитінде берілген
ақпарат.
2
3
I
V
X
L
C
D
M
1
5
10
50
100
500
1000
С деңгейі
1. Ежелгі заманда ақпараттың қандай түрлері өзекті
болған? Не себепті?
Ақпарат
түрлері
Дұрыс
Бұрыс
Мәтіндік ақпарат
Графикалық ақпарат
Сандық ақпарат
Себебі
2. Сен күнделікті өмірде ақпараттарды қалай
қабылдайсың? Ақпарат беруші кімдер және нелер? Өзің зерттеу жасап,
кестені толтыр.
Ақпаратты қабылдау
жолы
Ақпарат
арнасы
Проценттік
көрсеткіш
Есту арқылы
Көру арқылы
Иіс сезу арқылы
Дәм тату арқылы
Сипап сезу арқылы
3. Ақпараттың қандай қаасиеттері
бар?
Ақпарат қасиеттеріне мысал келтіре отырып, сызбаны
толтыр.
4. Теледидар немесе
радио ақпарат алушыға жата ма, әлде ақпарат берушіге жата ма?
Пікіріңді дәлелде.
Мұғалімді
тыңдайды
Кестені
толтырады,
А деңгейінің
тапсырмаларын орындайды
Кестені
толтырады,
В деңгейінің
тапсырмаларын орындайды
Кестені
толтырады,
С деңгейінің
тапсырмаларын орындайды
Қалыптастырушы бағалау:“Мадақтау” Барлығын
орындаса- “Жарайсың”, қате жіберсе “Жақсы”, қате көп болса “Талпыну
керек
17-19 беттер
Оқулық 17-бет
Оқулық 18-бет
Оқулық
19-бет
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз