Материалдар / ашық сабак Теңдеу 1 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ашық сабак Теңдеу 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабак Теңдеу 1 сынып Теңдеу дегеніміз не? -Белгісіз компоненті бар өрнекті қалай атаймыз? - Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді қалай шешеміз? - Белгісіз азайғышы бар теңдеуді қалай шешеміз? - Белгісіз қосылғыш болып не табылады? - Белгісіз азайғыш болып не табылады?
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қырқүйек 2021
275
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Шынар Таңатарқызы

Атырау қаласы

35 Х.Ерғалиев атындағы мектеп-гимназиясының

бастауыш сынып мұғалімі

«Бекітемін»

Пән: Математика

Мектеп: №35 Хамит Ерғалиев атындағы мектеп-гимназия

Ұзақ мерзімді жоспар:

3С Теңдік және теңсіздік. Теңдеу

Күні: 18.02.2020

Мұғалімнің есімі: Таңатарқызы Шынар

СЫНЫП: 1 «Ғ»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Теңдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.2.2 теңдеуді іріктеу арқылы және қосу, азайту байланысының негізінде шешу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешеді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады

қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолданады

Кейбір оқушылар орындай алады:

кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай біледі

Бағалау критерийі

  • таңдау әдісі және қосу мен азайту амалдарының байланысы негізінде теңдеулерді шешу

  • қосу мен азайту арасындағы байланыстар негізінде теңдік құру үшін әріпті өрнектерді қолдану

  • кез келген теңдеуді шешуге қажетті тәсілді таңдай білу

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар игереді:

«Теңдеу», «әріпті өрнек» түсініктері қалыптасады.

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:

Теңдеу, белгісіз азайғыш, белгісіз азайтқыш,айырманың мәні,белгісіз қосылғыш; қосындының мәні;

Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:

Теңдеу дегеніміз не?

-Белгісіз компоненті бар өрнекті қалай атаймыз?

- Белгісіз қосылғышы бар теңдеуді қалай шешеміз?

- Белгісіз азайғышы бар теңдеуді қалай шешеміз?

- Белгісіз қосылғыш болып не табылады?

- Белгісіз азайғыш болып не табылады?

Құндылықтары дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану, дүниетану, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары:

аудиожазба, видеожазба,интербелсенді тақта

Бастапқы білім:

Әріпті өрнектерді салыстыру

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс -әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут





Тыңдалым,

Айтылым

5 минут











Жазылым,

Айтылым

5 минут










Ширату. Психологиялық ахуал.

Күлім қағып қолымды, бір, екі, үш деп соғайын

Қарап тұрған көршіме, қолымды мен бұлғайын

Жылы-жылы сөзбенен, жүрегімді сыйлайын

Бүгінгі ашық сабаққа, сәттілік мен жолдайын

«Кіріспе»

-Балалар, біз өткен сабақтарда белгісіз сан, әріпті өрнек, санды өрнек, теңдік деген ұғымдармен таныс болдық. Ал, бүгін «теңдеу» деген ұғыммен танысамыз. Ол үшін бейнежазбаға назар аударайық.

Мұғалім бағалауы. Мен қалыптастырушы бағалаудың «Мұғалім шолуы» әдісін алдым. Мұғалім оқушының тақырыпты түсінуіне қол жеткізу үшін сұрақтарды қолдана отырып, ойларын байқайды.

  • Ал балалар теңдеу дегеніміз не болды?

  • Оны шығару мүмкін бе?

  • Олай болса тапсырмалар орындауға дайынбыз ба?

1- тапсырма. Ұжымдық жұмыс

Бұл жұмыс жеке орындалады.

Бағалау: оқушының өзін-өзі бағалау

«Құрастыр, сосын жауап бер» әдісі

(Өрнекті қалай құрастырдың? Өзіңе ризасың ба?

2- тапсырма. Жеке жұмыс

Аңдарға қима қағаздарды пайдаланып, өз өрнектерін табуға көмектесіңіз.

Дескриптор:

  • Санды өрнектерді анықтайды және оқиды;

  • Әріпті өрнектерді анықтайды және оқиды;

  • Теңдікті анықтайды және оқиды;

  • Теңдеуді анықтайды және оқиды;

1. санды өрнек

2. әріпті өрнек

3. теңдік

4. теңдеу

(саяхаттап жүріп, кездескен заттары арқылы бағалау)






































Сабақтың ортасы

5 минут

Жазылым,




















Сергіту сәті

3 минут





Жазылым,

5 минут


















6 минут

Айтылым

Жазылым.





3 минут

Белсенді оқу әдістері .

Ойлан да, құра” әдісі бойынша жұмыс дәптерімізді ашып берілген тапсырмаларды орындаймыз.

1- тапсырма.

Теңдік дұрыс болу үшін х-тің орнында қандай фигуралар тұруы тиіс? Олардың суретін сал.

2- тапсырма.

Теңдеуді шеш. Х неге тең? Қосылған заттарды боя.

Мұғалім бағалауы. Мен қалыптастырушы бағалаудың «Серпілген сауал» әдісін алдым. Мұғалім оқушының тақырыпты қаншалықты түсінгенін анықтау үшін сұрақтар қояды.

  • Х –деген не? (белгісіз сан)

  • Өз бетіңмен теңдеу құра аласың ба?

Сергіту сәті "Ата-ананы тыңдаймыз"

Өз бетімен жұмыс”

Рисунок 2

Бірін-бірі бағалау. «Не жақсы» әдісі.

  • Нені жақсы жұмыс деп айтуға болатынын анықтадың ба?

  • Өз жұмысыңды жақсы деп айтуға бола ма?

Саралау тапсырмалары

Саралаудың «Қарқын» тәсілі

Қ.Т. 1- деңгей

20+10 10+20

5+7 7-5

Қ.О. 2-деңгей

20-(10-5)=

5+(7+3)=

Қ.Ж. 3-деңгей

X+2=12

Қ.Б. Бағалау: оқушының өзін-өзі бағалау

Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау































Са

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!