Материалдар / Ашық сабақ
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 6 сынып математика пәні бойынша .Ақтөбе облысы ,Мұғалжар ауданы ,№1 жалпы білім беретін мектебі
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қырқүйек 2022
277
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: 1 ЖББОМ

6.2А Рационал сандарға амалдар қолдану

Күні: 24.11.21 Мұғалімнің аты-жөні: Есетова Д.К.

Сынып: 6 «Ә» Қатысқандар: 15 Қатыспағандар: 5

Сабақтың тақырыбы

Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)


6.1.2.22 Рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау


Сабақтың мақсаты

Рационал сандарға арифметикалық амалдарды қолдану ережесін білу;

Рационал сандарға арифметикалық амалдарды практикада қолдану.



Бағалау критерий

Рационал сандарға амалдар қолдануда таңбалар ережесін дұрыс пайдаланады.

Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады.

Өрнектің мәнін таба алады.





Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: рационал сан; теріс сан;оң сан; қосу; көбейту; бөлу; азайту; салыстыру.

Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер:

  1. Рационал сандардың қосындысы мен айырымы.

  2. Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?

  3. Рационал сандардың көбейтіндісі мен бөліндісі.

  4. Екі теріс санның көбейтіндісі қалай табылады?

  5. Таңбалары әр түрлі сандарды бөлу ережесін айтып беріңіз.

  6. Рационал сандардың қосындысы, айырымы және бөліндісі болса, онда арифметикалық амалдарды қандай ретпен орындау керек?




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау



Ресурстар

Сабақтың басы


3 минут



4 минут









Сабақтың ортасы








Сәлемдесу: оқушылардың сабаққа қатысуын, дайындығын қадағалау. Ынтымақтастық атмосферасын орнату.

1.«Таңбалар ережесі» арқылы тақырыпты еске түсіреді .

«Адасқан таңбалар» әдісі қолданып берілген есептің таңбаларын дұрыс екендігін дәлелдейді.

1) – (* 9) = - 9 2) * (-5,79) = 5,79

3) – (* ) = 4) * (+5 ) = - 5

5) – (*0,25) = 0,25 6) * ( - 0,4) = - 0,4







3. «Роунд - робин» әдісімен (топтық жұмыс

Әр топқа есептер жазылған карточкалар таратылады.









Дескриптор

  1. Таңбалар ережесін біледі.

  2. Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады.





4.«Екі бас,бір қол..» әдісі.Жұптық жұмыс .

Көршілес отырған оқушыларға есептер жазылған карточкалар беріледі . Есептерін орындарында есептеп,тақтаға жазады.



1.(-2)(-5)-12=

2. 32:(-4)+5=

3. 17-(-12):4=

4.(-42):6+10=


5.(0,25-1):(-5)=

6. 1,4:(-7)+(-8)=

7. 5,6:(-4)+0,4=













Өтілген тақырыптар бойынша қойылған сұрақтарға жауап алады

























3 топқа кеспе қағаздары беріледі

































Көршілес отырған оқушыларға есептер жазылған карточкалар беріледі . Есептерін орындарында есептеп,тақтаға жазады.


Амандасады.



Өтілген тақырыптар бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.























Берілген есептерді топ болып есептеп тақтаға шығарады





















Берілген есептерді топ болып есептеп тақтаға шығарады








Марапаттау

Қолпаштау
















Бірін бірі бағалау

























Марапаттау











Слайд





























5. «Стоп-кадр» әдісі Жеке жұмыс



  1. 8 1) 32

  2. (-2)×(-5)-12 2) 64

  3. 35-(-7)×6 3) 17-(-12)

  1. (-21) 1) (0,6-1)

  2. -42 2) (0,25-1)

  3. 27-(-15) 3) (1,3-0,5)



Дескриптор

  1. Таңбалар ережесін біледі.

  2. Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдана алады.

Оқушылармен жеке жұмыс орнату және логикалық қабілетін дамыту мақсатында жеке тапсырмалар аламын.


Берілген есептерді жеке есептеп тақтаға шығарады



марапаттау


Сабақтың соңы

4- минут













2 минут

2- минут



РShape1

!

ефлексия:

Сабақ өте жақсы ұнады,

Shape2

!?

бар мүмкіндігімді пайдаландым

Сабақ ұнады,

өз мүмкіндігімше қатыстым

Shape3

?

Әлі жұмыс жасауым керек.





Үй тапсырмасы: №640, №647









Стикер




Оқулық:

Т.А.Алдамұратова

Математика 6- сынып Ібө

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!