Материалдар / Ашық сабақ, 1949 жылғы коммунистік партия жеңісі нәтижесінде Қытай қалай өзгерді? 9-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ, 1949 жылғы коммунистік партия жеңісі нәтижесінде Қытай қалай өзгерді? 9-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
9-сынып Дүниежүзі тарихынан ашық сабақ. 1949 жылғы коммунистік партия жеңісі нәтижесінде Қытай қалай өзгерді?
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Маусым 2022
1834
50 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітілді:

Мектеп:

Әл-Фараби атындағы №21 маманандырылған гимназия

Пәні:

Дүние жүзі тарихы

Бөлім:

ХХ ғасырдың екінші жартысындағы батыс елдерінің даму ерекшеліктері

Педагогтің аты-жөні:

Сағитжан М.Қ.

Күні:

24.02.2022 ж.

Сынып: 9 Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

1949 жылғы коммунистік партия жеңісі нәтижесінде Қытай қалай өзгерді? (2-сабақ)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

9.4.1.4 себеп-салдарлық байланыстарды талдау арқылы социалистік шаруашылық жүйесінің дамуындағы қарама-қайшылықтарды анықтау;

9.3.1.3 мемлекеттердің тарихи даму заңдылықтарын анықтау;

9.3.1.4 тұлғаның тарихтағы рөлін бағалау.

Сабақтың мақсаты

Қытай социализмінің ерекшеліктерін анықтайды, экономикалық реформаларды талдайды, Мао Цзэдун мен Дэн Сяопиннің Қытай тарихындағы рөліне баға береді.

Құндылықтарды дарыту

Азаматтық жауапкершілікті дамыту: оқушылар нақты саяси оқиғаларға әлеуметтік, экономикалық, саяси сипатта баға береді. Ынтымақтастық, достық қатынасты нығайту.

Сабақтың барысы

Сабақтың

кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 минут





4 минут

Оқушылармен амандасу, түгендеу.


Өткен тақырыпты еске түсіру.

Wordwall платформасындағы карточкалық сұрақтар арқылы үй тапсырмасын тексеремін.


Миға шабуыл

Суреттен не көріп тұрсыздар?

Бұл нені білдіруі мүмкін?

Аталған елдердің бір-біріне қатысы қандай?


Оқушылардың сұрақтарға жауаптары арқылы өткен сабақ тақырыбы жалғасатындығы, тек басқа кезеңін өтетініміз анықталады. Оқушыларды оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстырамын.


Сабаққа назар аударып, үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді.











Оқушылар өз ойларын ортаға салады.


Оқушылар жауаптары арқылы тақырыпқа көшу








Өзін-өзі бағалау


мадақтау







Wordwall платформасы



Презентация



Оқулық



Сабақтың ортасы

4 минут



5 минут










10 минут


















7 минут

Тақырыптың екінші кезеңін Дэн Сяопиннің ел басқаруы туралы қысқаша түсіндіріп өтемін.


Жеке жұмыс

1-тапсырма.

КСРО социалистік моделі мен Қытайдың экономикалық моделін салыстырыңыз.


КСРО социалистік модель

Қытай экономикалық модель


Стикерде жазылған тұжырымдар қай елге қатысты екенін анықтап, жабыстырады. Жауаптарын дәлелдейді.


Жұптық жұмыс

2-тапсырма.

Қытай экономикасындағы социалистік жүйенің қарама-қайшылығын салыстырыңыз. (дәптерлеріне жазады)

Мао Цзэдунның «үлкен секіріс» жоспары

Дэн Сяопиннің «экономикалық» реформалары

Сәтті тұстары

1.

2.

Сәтті тұстары

1.

2.

Сәтсіз тұстары

1.

2.

Сәтсіз тұстары

1.

2.

Қорытынды ой:




3-тапсырма. Жетістік баспалдағы

Мао Цзэдун мен Дэн Сяопиннің суреттерін баспалдақтың бір сатысына апарып, жүргізен саясаттарына 1-10 аралығында баға береді. Жауабын түсіндіріп, дәлелдеуге аргумент келтіреді.





Дескриптор:

Берілген тұжырымдардың КСРО/Қытайдың саясатына қатысты екенін анықтайды.






Дескриптор:

Мао Цзэдунның жүргізген саясатының кем дегенде 2 сәтті және сәтсіз тұстарын анықтайды;

Дэн Сяопиннің жүргізген саясатының кем дегенде 2 сәтті және сәтсіз тұстарын анықтайды;

Қорытынды ой жазады.



Дескриптор:

Мао Цзэдун мен оның саясатына баға береді. Аргумент келтіріп, дәлелдейді;

Дэн Сяопин пен оның саясатына баға береді. Аргумент келтіріп, дәлелдейді.





Өзін-өзі бағалау





Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



Өзара бағалау

Мұғлімнің бағалауы қатар жүреді







Өзін-өзі бағалау















Стикерлер










Слайд


Кесте





Мәтін










Үлестірмен қағаз


Тұлға суреттері



Сабақтың соңы

6 минут


3 минут













1 минут

Бекіту. Сөзжұмбақ

Learning apps платформасы арқылы сөзжұмбақ шешеді.


Кері байланыс. Қуаттағыш


Үйге тапсырма.

§21 оқу, №1, 3, 4, 6 сұрақтардың біреуіне таңдауыңыз бойынша жауап дайындаңыз.

Сөзжұмбақты шешеді

Сабақтың тақырыбын қорытындылайды



Кері байланыс әрекетін жасайды.









Үй тапсырмасын жазып алады.


Өзін-өзі бағалау



мадақтау


Learning apps платформасы














Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!