ІІ. Сабақтың тақырыбын,
мақсатын анықтау
|
Сабағымызды бастамас бұрын
назарымызды проекторға аударып, бейнероликті көрейік
.
-
Бұл видео не
туралы?
-
Қандай мамандықтар
туралы.
-
Дұрыс,
балалар.
-
Сабақтың тақырыбын таба
аласыңдар ма?
-
Біздің колледждегі
мамандықтар. Сабақ барысында өтілген тақырыптарды еске алып,
пысықтаймыз. Парталарыңызда бағалау парағы жатыр, әр тапсырманы
орындап болғаннан кейін бағаларыңды қойып
отырасыңдар.
Ал, енді дәптерімізді
ашайық,бүгінгі күнді және сабағымыздың тақырыбын
жазамыз.
|
Бейне роликке назарларын
аудару
Студенттердің
жауаптары
|
Жаппай
|
Видео
1
Бөлім
|
ІҮ.Өткен материалды
пысықтау
Грамматикалық тақырыпты
пысықтау
Ү. Сергіту
сәті
Лексикалық тақырыпты
пысықтау
|
Қазақстан нарығында құрылысшы
мамандығы сұранысқа ие мамандықтардың бірі болып саналады. Бүгінгі
сабақта біз сол құрылысшы мамандардың ролін атқарамыз. (на рынке
труда Казахстана одной из востребованных специальностей является
строительные специальности, поэтому сегодня на урок мы попробуем
себя в роли строителей). Сонымен «Білім-бұл өмірдің іргетасы онда
өмір сүруге болмайды, бірақ үй салуға болады» Сондықтан бүгінгі
құрылысымызды өзіміздің біліміміз арқылы салуды бастайық.Әрбір
құрылыс іргетастың қалауынан басталады. Любая стройка начинается с
закладки фундамента, а фундаментом наших сегодняшних знаний
является грамматика. Поэтому нам необходимо вспомнить материал по
теме «Сөйлем мүшелері»
СӨЙЛЕМ МҮШЕЛЕРІ ТАҚЫРЫБЫН
ПЫСЫҚТАУ
-
Блиц турнир «ИӘ» «ЖОҚ»
әдісі
Бұл тапсырманы жақсы орындаған
балалар БАҒАЛАУ
ПАРАҒЫНА БАҒАСЫН ҚОЯДЫ. Іргетас
қаланды, енді құрылысымыздың қабырғасын көтерелік.Ол үшін, осындай
блоктарда берілген жазбаша тапсырманы орындайық. (Орындауға 3- 5
минут беріледі)
-
Сөйлем мүшелеріне
талдау
Мен дүкенге
барамын. Мен өз Отанымды жақсы
көремін. Ертең ол колледжге
келеді.
Халық бейбітшілік үшін
күреседі.Студенттер асханадан дәмді тағам
жеді.
Болсақ, дәптерлерімізді
қасымыздағы досымызбен ауыстырып, бір-бірімізді тексерейік. Дұрыс
жауабы және бағалау критерийлері тақтаға шығарылып қойылған. Осымен
біз сендермен грамматикалық тақырыпты қайталап қойдық. Енді
лексикалық тақырыбызға көшпес бұрын бір демалып
алайық
«Музыкалық
қобдиша» Вам необходимо пока играет
музыка передавать коробочку друг другу , когда музыка
останавливается тот у кого оказалась коробка должен вытянуть
записку с задание и выполнить его.
Сәл, демалып жұмысымызды
жалғастырайық. Лексикалық тақырыпты еске салып
алайық
-
Видео. Бейнематериалды мұқият тыңдап
аламыз. Роликте берілген ақпарат бойынша аударма жұмысын
орындаймыз. Сендерге мәтіннің 1 бөлігі беріледі, бұл бөлікте не
туралы айтылғанын мазмұндап беріңіз.
-
«Кірпіш
қалау» Диктант
Қазір, балалар, дәптерді ашып
Сөздік диктант жазамыз. Мен сөздерді оқимын сендер тек «Біздің
колледждегі мамандықтар атауын ғана теріп жазып
аласыңдар
Ұшқыш, дәрігер,тапсырма,
тас қалаушы, заңгер, әжемнің, бульдозер жүргізушісі, аспаз,
торғайлар, токарь мұғалім, орманшы, хатшы, есепші, дәнекерлеуші,
электромонтер, автокран жүргізушісі, орманшы, теміржолшы, балалар,
аталар, сабақ, колледж, мекеме.
Енді, тақтаға назарымызды
аударамыз өзіміз –өзімізді бағалау критерий
бойыншатексереміз
Бағамызды бағалау парағына
қоямыз.
-
Колледж түлегінің моделі
. ҚАНДАЙ? Сұрағына жауап беретін
сөздерді қолданамыз. (Анықтауыш)
|
-
Сөйлем мүшелері екі топқа
бөлінеді (Иә)
-
Толықтауыш –тұрлаулы мүше
(ЖОҚ)
-
Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері
сөйлем құрауға негіз болады. (ИӘ)
-
Анықтауыш кім? Не ? деген
сұрақтарға жаап береді (ЖОҚ)
-
Бастауыш – тұрлаулы мүше
(ИӘ)
-
Тұрлаусыз мүшелер 3 ке
бөлінеді (ИӘ)
-
Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері
это главные члены предложения) (ЖОҚ)
-
Пысықтауыштың сұрақтары Қашан?
Қайда? (ИӘ)
-
Бастауыштың асты бір сызықпен
сызылады (ИӘ)
-
Баяндауыш сөйлемнің басында
тұратын мүше (ЖОҚ)
Мен дүкенге
барамын.
Мен өз Отанымды жақсы көремін.
Ертең ол театрға барады.
Халық бейбітшілік үшін
күреседі.Студенттер асханадан дәмді тағам
жеді.
Сергіту сәтін
орындайды.
-
Тағам даярлайтын маман -
аспаз
-
Үй салатын адам -
құрылысшы
-
Дәнекерлеу ісінің шебері –
дәнекерлеуші
-
Электр қондырғылармен жұмыс
істейтін адам – электромонтер
-
Балаларды оқытатын маман –
мұғалім
№1 Қосымша (Приложение)
пересказ 1 части текста
тас қалаушы, бульдозер
жүргізушісі, аспаз, токарь, дәнекерлеуші, электромонтер, автокран
жүргізушісі,
Кластер
құру
|
Жаппай
Жеке.
Жеке.
Жұптық
жұмыс
Жеке.
Топтық
жұмыс
|
Критерий әрбір дұрыс жауап
1 балл
Тақта
Критерий
Еш бір қатесіз
«5»
1 қате
«4»
2-3 қате
«3»
3 тен көп қате
«!»
Тақта
Критерий
|