|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
23.02.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
К.Кулбаракова |
||||
|
Сынып: 2 «Ғ» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандарды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептерді шығаруды үйренеді Кері есептер құрастырады, шығарады Рим цифрларымен берілген өрнектерді шығарады
|
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Түнгі ұйқы қалай? 5.Ойнағанда қалай? 6.Ұрысқанда қалай? 7.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 5.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 6.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 7.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
|
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 59-бет Есептің шешуін жаз. 900 : а |
Есептің шешуін жазады
|
Дескриптор: -есептің шешуін жазады (1б) Монеталар арқылы бағалау |
|
|
|
13 мин |
Баға,сан, құн арасындағы тәуелділікке байланысты есептерді пысықтау «Супермаркет» ойыны «Ой қозғау» ойыны Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сандарды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептерді шығаруды үйренесің
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 – топ Есепті шығар С Қ Ш: 6 * 2 = 12 2-топ Қ С Ш:12 : 2 = 6 3- топ Есепті шығар.
К
Б Ш: 4 * 2 = 8 |
Есептің шешуін жазады
Есептерді пысықтайды
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады |
Дескриптор: -есептің шешуін жазады (1б) Монеталар арқылы бағалау
-есептің шешуін жазады (1б) «Топтар» бір- бірін бағалайды
Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) |
Topiq.kz платформасы Оқулық № 1, 60 -бет Оқулық № 3, 4 61-бет A4 маркер |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 мин |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Кім зерек?» әдісі Өрнектердің мәнін тап. Рим цифрлармен жаз. VIII : II = IV IV * III = XII (XII – IX ) * IV = III * IV = XII X * I – VII =X – VII = III XII : III * II = IV * II = VIII V * II + I = X +I = XI ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Жүгіреді, жүгіреді балалар» |
1. өрнектердің мәнін табады 2.рим цифрларымен жазады 3.есептеу жолын түсіндіреді Көрсетілген қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) -рим цифрларымен жазады(1б) -есептеу жолын түсіндіреді(1б)
|
Оқулық № 6 61-бет Дәптер қаламсап https://wordwall.net/ru/resource/68678988 https://youtu.be/kKiyFs4B6IE?si=0_KZIXhoeiaK8n2b |
|
|
8 мин |
3- тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 4 * 4 + 37 = 16 + 37 = 53 5 * 4 + 49 = 20 + 49 = 69 18 : 3 * 5 = 6 * 5 = 30 27 : 3 * 1 = 9 * 1 = 9 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? 9-есеп «Шығармашылық тапсырма» «Ойлан тап!» |
1. берілген мәлімет бойынша өрнек құрады 2.өрнектің мәнін есептейді |
«Шапалақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалау Дескриптор: -берілген мәлімет бойынша өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) |
Оқулық № 7, 61–бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Смайлик» әдісі «Өте жақсы түсіндім»- жасыл «Сұрағым бар»- сары «Әлі де ізденуім керек»- қызыл
«Монета» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 8, 61- бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған монеталарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
classroom
Монета |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2- сынып Математика Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер
|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
23.02.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
К.Кулбаракова |
||||
|
Сынып: 2 «Ғ» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Санды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және салыстыру. 2.5.2.4. Көбейту және бөлу амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сандарды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептерді шығаруды үйренеді Кері есептер құрастырады, шығарады Рим цифрларымен берілген өрнектерді шығарады
|
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Түнгі ұйқы қалай? 5.Ойнағанда қалай? 6.Ұрысқанда қалай? 7.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 5.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 6.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 7.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин)
|
Үй тапсырмасын тексеру № 8, 59-бет Есептің шешуін жаз. 900 : а |
Есептің шешуін жазады
|
Дескриптор: -есептің шешуін жазады (1б) Монеталар арқылы бағалау |
|
|
|
13 мин |
Баға,сан, құн арасындағы тәуелділікке байланысты есептерді пысықтау «Супермаркет» ойыны «Ой қозғау» ойыны Сурет бойынша сұрақтарға жауап бер Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сандарды бірнеше есе арттыруға және кемітуге берілген есептерді шығаруды үйренесің
1-тапсырм Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі 1 – топ Есепті шығар С Қ Ш: 6 * 2 = 12 2-топ Қ С Ш:12 : 2 = 6 3- топ Есепті шығар.
К
Б Ш: 4 * 2 = 8 |
Есептің шешуін жазады
Есептерді пысықтайды
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді
1. қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды 2.өрнек құрады 3.мәнін есептейді 4.жауабын жазады |
Дескриптор: -есептің шешуін жазады (1б) Монеталар арқылы бағалау
-есептің шешуін жазады (1б) «Топтар» бір- бірін бағалайды
Дескриптор: - қысқаша шартын жазып,сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады(1б) -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) |
Topiq.kz платформасы Оқулық № 1, 60 -бет Оқулық № 3, 4 61-бет A4 маркер |
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 мин |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Кім зерек?» әдісі Өрнектердің мәнін тап. Рим цифрлармен жаз. VIII : II = IV IV * III = XII (XII – IX ) * IV = III * IV = XII X * I – VII =X – VII = III XII : III * II = IV * II = VIII V * II + I = X +I = XI ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? «Жүгіреді, жүгіреді балалар» |
1. өрнектердің мәнін табады 2.рим цифрларымен жазады 3.есептеу жолын түсіндіреді Көрсетілген қимыл –қозғалысты жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өрнектердің мәнін табады(1б) -рим цифрларымен жазады(1б) -есептеу жолын түсіндіреді(1б)
|
Оқулық № 6 61-бет Дәптер қаламсап https://wordwall.net/ru/resource/68678988 https://youtu.be/kKiyFs4B6IE?si=0_KZIXhoeiaK8n2b |
|
|
8 мин |
3- тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Өрнектер құр және олардың мәнін тап. 4 * 4 + 37 = 16 + 37 = 53 5 * 4 + 49 = 20 + 49 = 69 18 : 3 * 5 = 6 * 5 = 30 27 : 3 * 1 = 9 * 1 = 9 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Тапсырмадан не үйрендің? 9-есеп «Шығармашылық тапсырма» «Ойлан тап!» |
1. берілген мәлімет бойынша өрнек құрады 2.өрнектің мәнін есептейді |
«Шапалақ» әдісі арқылы бір-бірін бағалау Дескриптор: -берілген мәлімет бойынша өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) |
Оқулық № 7, 61–бет |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Смайлик» әдісі «Өте жақсы түсіндім»- жасыл «Сұрағым бар»- сары «Әлі де ізденуім керек»- қызыл
«Монета» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма № 8, 61- бет |
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған монеталарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын! |
classroom
Монета |
|
шағым қалдыра аласыз



