Материалдар / Ашық сабақ 2 сынып жаратылыстану
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ 2 сынып жаратылыстану

Материал туралы қысқаша түсінік
күнделікті сабаққа дайындалатын мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Сәуір 2020
288
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы:
Мұғалімнің аты-жөн: Демешова Айман
Дұрыс тамақтана біл
Күні: 21.01.2019
СЫНЫП: 2 и
Қатысқан оқушылар саны: 23
Қатыспаған оқушылар саны: 0
Сабақ негізделген
оқу мақсаттары
Сабақ нәтижесі:

Құндылықтарды
дарыту
Бағалау
критерийі
Ресурстар
Тілдік мақсаттар

2.1.4.1 Түрлі дереккӛздер негізінде пайдалы және зиянды
тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және
қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:
Топтық жұмысты брлесе орындайды.Ӛз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша
қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
Сыйластық, шығармашылық, жауапкершілік құндылықтарын дарыту
тапсырмаларды орындау барысында жүзеге асады.
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Дұрыс тамақтанудың
маңыздылығы неде екенінің себебін түсіндіре алады. Пайдалы және зиянды
ӛнімдерді айыра біледі.
АКТ, оқулық, суреттер, жұмыс дәптері, топқа бӛлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі суреттер, топтық тапсырмалар, кері байланыс.
Ақуыз, дәрумендер, кӛмірсулар.

Әдіс-тәсілдер
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, кӛрнекілік, рефлексия.
Пәнаралық
қазақ тілі, әдебиет, ағылшын тілі.
байланыс
Сабақтың жоспары
Жоспарланған Сабақ барысы :
уақыт
Сабақтың
Топтарға бөлу.
Суреттегі ұнаған тағамын таңдап алып, таңдаған жемісінің
басы
құрамындағы дәрумендер бойынша 4 топқа бӛлініп отырады.
10 минут

1. А дәрумені
2. В дәрумені
3. С дәрумені
4. Д дәрумені
Оқушылар бір-бірін әр жұмыстан кейін смайликтер беру арқылы
бағалап отырады.
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Эмоциалық кӛңіл-күй рефлексиясы. «Смайликтер» арқылы кӛңілкүйін білдіреді.

Ресурстар
Ӛрік, киви,
сәбіз,
балық
суреттеріне
н жасалған
карточкала
р

Екі жақты
смайлик
таяқшасы

Балалардың дұрыс тамақтануы туралы видеороликтен қысқаша үзінді
кӛрсету.
https://www.youtube.com/watch?v=8WD3D_0UOrI
Видеороликтен нені кӛргендігі туралы жетекші сұрақтар арқылы
сабақтың тақырыбын ашу.
Сабақтың мақсатын хабарлау:түрлі дереккӛздер негізінде пайдалы
және зиянды тағамдардың арасындағы айырмашылықтарды анықтау.
Сабақтың
ортасы
27 минут

Видеороли
к

Білу және түсіну
Берілген жаңа тақырыпты түсіну үшін әр топқа оқулық бойынша
тапсырма беремін. Әр топ оқулықты пайдалана отырып, топпен
жұмыс жүргізеді.
1. А дәрумені тобына оқулықтың 50-бетіндегі тағамдағы ақуыз, май,
кӛмірсу, тұз туралы айту.
2. В дәрумені тобы оқулықтың 51-бетіндегі дәрумендер уралы айту.
3. С дәрумені тобы оқулықтың 51-бетіндегі тамақтану пирамидасы
туралы айту.
4. Д дәрумені тобына оқулықтағы тақырып бойынша «3 таяқша» әдісі
арқылы 1 сұрақ, 1 жауап, 1 ұсыныс айту.
BilimLand сайтынан:
1.Дұрыс аш ішу тәртібі
2. Ӛнімдердің жеті тобы
3. Біз тұтынатын азық-түлік тақырыбында берілген қысқаша аудио
жазбалы ақпараттарды тыңдата отырып, кӛрсету.
Ұжымдық жұмыс.
Осы тақырыптарға сәйкес арнайы жасалған электронды тестті топтар
бірлесе отырып шешеді.
Видеороликтен С дәруменінің жеткіліксіздігінен пайда болған цинга
ауруы туралы ақпарат беру.
https://bilimland.kz/kk/content/lesson/13954tamaqtanu_durys_as_ishu_tartibi
Топтық жұмыс.
Әр топ пазл құрастыру арқылы ұн тағамдары, сүт тағамдары,
жемістер, кӛкеністерді тауып, сол тақырыпқа байланысты постер
жасап, қорғайды.

Сергіту сәті
Жұмбақтарды шешу арқылы сергіп алу.4 топқа 1 жұмбақтан беремін.
Жауабын 3 тілде айтады.
Бұтағында азығы

ұн
тағамдары,
сүт
тағамдары,
жемістер,
кӛкеністер
суреті

Ортасында азығы.(Алма, яблоко, аррle)
Жер астына түседі,
Сап-сары боп піседі. (Сәбіз, морковь, carrot)
Бұл не деген кӛп киім,
Жетпіс қабат кӛп киім.
Жаңбыр одан ӛтпейді,
Қабат-қабат тоны бар,
Түймелеуге жетпейді.(Орамжапырақ, капуста, cabbage)
Жасыл ала дӛңгелек,
Бақшада жатыр дӛңгелеп. (Қарбыз, арбуз, watermelon)
Қолдану
Дәптермен жеке жұмыс.
Жұмыс дәптерінің 40-41-беттерінде берілген тапсырмаларды
орындайды.
№1 тапсырмада салат жасау үшін таңдап алатын жеміс пен кӛкеністі
таңдап алып, бояйды.
№2 Денсаулыққа пайдалы тағамды белгілейді.
№4 Адамға тамақтанудың не үшін қажет екендігін жазып, сызбаны
толықтырады.
№5 Ӛзінің сабақта орындаған жеке жұмысын алмұртты бояу арқылы
бағалайды.
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды.

Сабақтың
соңы
3 минут

Кері байланыс «Білім қоржыны»
Әркім ӛзінің суреті бар таяқшаларды тиісті қоржынға салады.

Қоржын,
суреттері
бар
таяқшалар

Бағалау.
Жинаған смайликтерін санап, ең кӛп смайлик жинаған топқа
дәруменге бай жеміс-жидектер салынған себетті сыйлаймын.
Үйге тапсырма: Жұмыс дәптеріндегі 41-б. №3 Қандай жеміс-жидектерден сусын әзірлегендігі
туралы жазып келу.

Саралау – Сіз қосымша
Бағалау - Оқушылардың
Пәнаралықбайланыс
көмек көрсетуді қалай
үйренгенінтексеруді
Қауіпсіздікжәнееңбекті
жоспарлайсыз? Сіз
қалайжоспарлайсыз?
қорғауережелері
қабілеті жоғары
АКТ-менбайланыс
оқушыларға тапсырманы
Құндылықтардағы
күрделендірудіқалай
байланыс
жоспарлайсыз?
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
шынайыма?
Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес
Бүгіноқушылар
келетінсұрақтарғажауапберіңіз.
не білді?
Сыныптағыахуал
қандайболды?
Мен жоспарлаған
саралаушаралары
тиімдіболдыма?
Мен берілген
уақытішінде
үлгердімбе? Мен
ӛзжоспарыма
қандайтүзетулер
енгіздімжәне
неліктен?
Қорытындыбағамдау
Қандайекінәрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандайекінәрсесабақтыжақсартаалды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақбарысында мен сыныпнемесежекелегеноқушылартуралыменіңкелесісабағымды
жетілдіругекӛмектесетінне білдім?
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!