Сабақ тақырыбы
|
5 саны мен
цифры
|
Оқу мақсаттары
|
1.1.1.2 . Бір таңбалы сандарды оқу, жазу және
салыстыру
1.1.1.3. Бір таңбалы сандардың құрамын
анықтау
1.1.1.1 .Натурал сандардың және нөл санының
құрылуын түсіну; 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау.
Олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.
|
Бағалау критерийлері
|
Бір
таңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады.
Бір
таңбалы сандардың құрамын анықтайды.
Натурал, нөл санының құрылуын түсінеді, 10
көлеміндегі сандарды тура және кері санайды. Олардың натурал сандар
қатарындағы орнын анықтайды.
10-ға дейінгі сандар тізбегін
құрады.
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Білім беру мен тәрбиенің
бірлігі
|
Пәнаралық байланыстар
|
Алгебра және геометрия оқу
пәндерінің қарапайым бастапқы ұғымдарын қалыптастыру
|
АКТ қолдану дағдылары
|
слайд, видео
|
Бастапқы білім
|
Оқушылардың балабақшада меңгерген сандары
мен есептеп үйренген тәжірибесіне негіздеу.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
-
Ұйымдастыру
кезеңдері
Ширату жаттығуыШаттық
шеңбері.
Табиғатым тамаша
Көз тоймайды қараса
Табиғатты аялап
Жүрейінші жараса
Сәлем саған жер ана!
Сәлем саған нұрлы күн
Аман – есен болайық
Бейбітшілікті қалайық!
Топқа бөлу (сандарды ретімен санау арқылы
бөлу)
І
топ: Зеректер
ІІ топ: Алғырлар
М.Қуанышбековтың «Бес саусақ» өлеңін оқы арқылы
жаңа сабақтың тақырыбын ашу:
Ал
санайық, санайық
Саусақтарға қарап ап
Қане, қане саналық
Санын біліп алайық
Біреу, екеу, үшеу, төртеу,бесеу
Қолымдағы саусағым нешеу? (5)
5
саусақтың атын атау: бас бармақ, балаң үйрек, ортан терек, шылдыр
шүмек, кішкене бөбек.
5
санының баспа және жазба түрі.
5 санын ауада
жазу.
|
АКТ
Слайд №1
|
Сабақтың ортасы
|
-
Тапсырма. «Өз орныңды тап»
ойыны. Шашылған сандарды ретімен қойып, тура және кері санау.
Топтық жұмыс
1 2 4
3 5
Дескриптор: Сандардың орнын
табады.
Сандарды тура және кері
санайды.
Бағалау критерийі: Білім алушы 5
көлеміндегі біртаңбалы сандардың құрамын
анықтайды.
4-тапсырма. Жұппен жұмыс. 2.Тапсырма. «Суреттерді
сәйкестендіру». Топтық жұмыс
Суреттерді сәйкес сандармен байланыстырып
сызыңыз, сандарды оқыңыз
Дескриптор:
|
АКТ
Слайд №2
АКТ
Слайд №3
АКТ
Слайд №4
АКТ
Слайд №5
АКТ
Слайд №6
|
Сабақтың соңы
|
Қорытынды. Кері байланыс. «ББҮ»
әдісі.
Оқушыларға білдім, үйрендім, білгім келеді деген
бөліктерге стикер жапсыру.
|
гүлдер
АКТ
Слайд №7
Сабақта не білгендерін стикерге жазып,
бөліктерге іледі
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді
қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға қандай міндет
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|