Материалдар / Ашық сабақ. 8сынып. "Интерьерге арналған сәндік бұйымдар (2D/3D форматта). Бұйымдарға нобайлар дайындау. "
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. 8сынып. "Интерьерге арналған сәндік бұйымдар (2D/3D форматта). Бұйымдарға нобайлар дайындау. "

Материал туралы қысқаша түсінік
Интерьерді безендіру үшін және бұйымды дайындау үшін, заманауи және дәстүрлі емес материалдардың қолданылуымен танысады, талқылайды, түсінеді; АКТ көмегімен дизайн түрлерін салу тәсілдері мен технологиялық ережелерін ажыратады және салыстырады. Панно нобайын орындайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Сәуір 2022
653
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Көркем еңбек

Қысқа мерзімді жоспар


Авторы: Ойшиева Куляш Сатисбековна

Күні

8 сынып


Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Бөлімі

Үй мәдениеті

Сабақ тақырыбы

Интерьерге арналған сәндік бұйымдар (2D/3D форматта).

Бұйымдарға нобайлар дайындау. Материалдар мен құрал-жабдықтар дайындау.

Оқыту бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

8.1.6.2-Бұйымды дайындау мен безендіру үшін заманауи және дәстүрлі емес материалдардың тиімді қолданылуын түсіне отырып өздігінен таңдау

8.1.6.4-Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әр түрлі технологиялар мен өнер материалдарын өз бетінше анықтау, таңдау және біріктіру

Сабақ мақсаттары

Интерьерді безендіру үшін және бұйымды дайындау үшін, заманауи және дәстүрлі емес материалдардың қолданылуымен танысады, талқылайды, түсінеді;

АКТ көмегімен дизайн түрлерін салу тәсілдері мен технологиялық ережелерін ажыратады және салыстырады.

Панно нобайын орындайды.

Тілдік мақсаттар

Интерьер, безендіру, композиция, көркемсурет, сәндік бұйымдар, дизайн, функционалдық, панно.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурс

Сабақтың басы. Ұйымдастыру уақыты

1. Амандасу.

«Ғажайып жылулық шынжыры» бір- біріне деген жақсы қарым –қатынасын орнату 

2. Қима суреттерді құрастыру арқылы оқушыларды топқа бөлу:

1. Қыздар бір- бірінің қолдарынан ұстап, жылы күлкілерін сыйлайды.

Екі топқа бөлінеді

І топ- 2D формат

ІІ топ- 3D формат

Ауызша мадақтау


Көркем еңбек8;

§ 20 68-69 бет.

2D \ 3D форматтағы суреттер қималары

Сабақтың ортасы

3. « Миға шабуыл» әдісі Өткен сабақты пысықтау арқылы жаңа сабаққа бағыттау:

1. Визуалды өнердің қандай түрлерін білесіңдер?

2.Қандай сәндік қолданбалы өнер бұйымдарының түрлерін білесіңдер? 3.Мүсіндеме негізінің 2 түрін атаңыз жанырларының қанша түрі бар?

4. Интерьерге арналған сәндік бұйымдарды қарастырып, олардың ерекшеліктерін атап көріңдер.

Сабақ тақырыбы мен мақсаттарымен таныстырып өту

4. Жаңа тақырыпты игеру

1-тапсырма.Топтық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы оқулықпен, АКТ және таратпа материалдармен жұмыс. Тұрғын үйге тән ерекшеліктер мен бөлмені безендіру түрлерімен

танысу, топтасып талқылау.

Интерьер мен оған арналған сәндік бұйымдар мен дизайн туындыларының ерекшеліктері жайлы мәлімет қарап, салыстырады, топтық жұмысты қорғайды. Оқушылар қазіргі кездегі суретшілер мен сәндік –қолданбалы өнер шеберлерінің шығармашылығымен танысады.


Бағалау критериі

Тақырып бойынша интерьерге арналған сәндік бұйымдарының ерекшеліктерін түсіну.


2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Бумеранг» әдісі арқылы өтілген тақырып бойынша сұрақтар құрастырып топ бір- бірімен алмасады


Бағалау критериі

Тұрғын үйге тән ерекшеліктер мен бөлмені безендіру түрлерін меңгеру, сұрақтар құрастыру



3- тапсырма. Жұптық жұмыс. «Шебер» әдісі

Интерьерді безендіруге арналған сәндік бұйымның нобайын дайындайды.

Бейнелеу өнерінің көркем тәсілдерін қолданыңыз:

Композиция

Түс

Пішін

Ритм

Колорит

Сызық


Бағалау критериі

Заттың жалпы пішінін қағаз бетіне дұрыс белгілеу, пропорциясын белгілеу, конструкциялық құрылымын және түс пен жарықты айқындау

3. Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді.

Жұмыстарды қарастырып, өз ойларын әңгімелейді.















1-тапсырма.

Топтық жұмыс Дискриптор:

- тақырыпты түсініп оқиды

- Интерьерге арналған сәндік бұйымдарының ерекшеліктерін түсіндіреді

-ойын жүйелеп жеткізеді












2-тапсырма. Топтық жұмыс.

Дескриптор :

- тақырыпты түсінеді

-тақырыпқа байланысты сұрақ құрастырады, - құрбыларының сұақтарына жауап береді


3- тапсырма. Жұптық жұмыс. Дескриптор:

Қонақ бөлме интерьеріне арналған сәндік бұйым нобайын салу

- А 3 форматқа композициясын

орналастырады;

шығармашылық жұмысында түстік үйлесімділікті

көрсетеді;

жұмысында өзіндік идея қолданады

Ауызша мадақтау

















Ауызша мадақтау



















Ауызша мадақтау










Ауызша мадақтау
















2. Электронды оқулық: http://keleshek-2030.kz/books/ht8dk.php

Интернет ресурс:

1) презента

ция

2) Сәнді интерьерге арналған 17 үнемді идея

https://ikerim.kz/ajdan-bilejin/s-ndi-intererge-arnal-an-17-nemdi-ideya/


3D сурет шебері

https://www.youtube.com/watch?v=j3GDFEVjc70



Сабақтың соңы


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған смайлик таңдау арқылы.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім








Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!