Материалдар / Ашық сабақ 9а сынып Қазақстанда ерекше қорғалатын аймақтар
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ 9а сынып Қазақстанда ерекше қорғалатын аймақтар

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сынып ашық сабақ Ерекше қорғалатын аймақтармен танысу. Қызыл кітапқа кірген жануарлар, құстар, бауырмен жорғалаушылар туралы мәлімет беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2022
573
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3. Физикалық география

3.4 Биосфера

Мектеп: «№32 орта мектеп»МКМ


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Утегенова Галя Куттыбаевна


Сынып:

Қатысқандар саны: 11

Қатыспағандар саны: 0


Сабақтың тақырыбы

Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың түрлері


оқу мақсаты

9.3.4.2- ерекше қорғалатын аумақтардың (қорықтар, қорықшалар, ұлттық саябақтар) құрылу мақсатын түсіндіреді


Сабақ мақсаттары

Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы ақпараттарды жинақтау, ерекшеліктеріне тоқталу, пікірлесу арқылы ойларын жүйелеу. Қорытынды жасай білуге үйрету.


Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика және терминология: қорықтар, қорықшалар, ұлттық саябақтар

Оқытудың тілдік мақсаты: Ерекше қорғалатын аумақтар туралы мәтіндерді оқиды және зерттеу, сыныптастарымен бірлесе отырып қорытындыларын (оқу, жазу, сөйлеу, тыңдау дағдылары) түсіндіндіреді (презентация, буклет, диалог т.б.).

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Суретте … Ерекше қорғалатын аумақтар.............құрылған. Себебі ............сақтауымыз қажет.


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер


Ресурстар


Сабақтың басы

0-5 мин


- Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Жағымды атмосфералық ахуал.

Мұғалім:

Оқушыларды жаңа білім қабылдауға және игеруге «Атаулар туралы үш сұрақ» арқылы белсенділендіреді.

(Сабақтың басында жаңа тақырып бойынша тақтаға үш ұғымдарды жазып, оқушыларға сұрақтар қойыңыз)

Сабақтың тақырыбы және мақсаттарымен таныстыру.

Оқушылар қорық, қорықша, ұлттық саябақ термин сөздерін еске түсіреді.

Әлімов А.Қ. Интербелсенді оқу әдістемесін мектепте қолдану (Оқу құралы). -Астана: «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Педагогикалық шеберлік орталығы, 2014.



Сабақтың ортасы






5-15 мин



























15-25 мин



























25-38 мин






















Оқушылар мәтінді оқып, бейне материалды көріп, І тапсырманы орындайды.


(Д) І тапсырма. «Ерекше қорғалатын аумақтардың» құрылу мақсаты мен ерекшелігін анықтаңыз:

Ерекше қорғалатын аумақтар

Құрылу мақсаты

Ерекшеліктері

табиғи қорықтар



мемлекеттік ұлттық табиғи саябақтар




қорықшалар




Дескриптор

Білім алушы


  • Еліміздегі Ерекше қорғалатын аумақтардың құрылу мақсатын түсіндіреді;

  • Ерекше қорғалатын аумақтардың ерекшелігін анықтайды.


Оқушыларға ауызша және смайликтер арқылы кері байланыс беріледі.

(Ж) ІІ тапсырма. Карта бойынша ерекше қорғалатын аумақтардың қай облыстың территориясында орналасқандығын анықтаңыздар:


Дескриптор

Білім алушы


  • карта бойынша ерекше қорғалатын аумақтардың қай облыстың территориясында орналасқандығын анықтайды.

Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

(Т) ІІІ тапсырма. Таңдауыңыз бойынша қорықтар, қорықшалар, ұлттық саябақтардың біріне сипаттама беріңіз:
Жоспары:

  • Атауы мен құрылған жылы;

  • Құрылу мақсаты;

  • Географиялық орналасуы;

  • Қызыл кітапқа енген жануарлары мен өсімдіктері.


Дескриптор

Білім алушы


  • ерекше қорғалатын аумақтардың бірін жоспар бойынша сипаттайды



Мәтін таратылады


https://bilimland.kz/kk/courses/geografiya-kk/erekshe-qorhalatyn-aumaqtar/lesson/erekshe-qorhalatyn-aumaqtar



Слайд 3-5
















Слайд 6

























Слайд 7




Қызыл кітапқа сілтеме http://www.redbookkz.info/ => қазақша тіл =>
жануарлар мен өсімдіктер


Сабақтың соңы

Кері байланыс

38-40 мин

«Менің сабақтан кейінгі әсерім»


Қандай ой пайда болды?

Не сезіндім?






Слайд 8


Әлімов А.Қ. «Интербелсенді оқу әдістемесін мектепте қолдану" (Оқу құралы).-Астана: «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДББҰ Педагогикалық шеберлік орталығы, 2014.



Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңсақталуы


Қабілеті жоғары оқушылар:

  • Топта ұйымдастыру жұмыстарын орындай алады;

  • Сабақ бойындағы тапсырмалар оқушылардың ойын қозғауға, дамытуға арналады.

Қабілеті орта оқушылар:

  • Мәтін оқи отырып, тапсырмаларды орындауда осы деңгейдегі оқушыларға қолдау береді;

  • Тақырыпқа қатысты тапсырмаларды орындайды

Қабілеті төмен оқушылар:

  • Тапсырмаларды топта орындайды

  • Мұғалімнің қолдауы;

  • Кері байланыс береді

  • Ынталандыру, қолдау көрсету, формальды емес бағалау түрлері;

  • Оқушылар өзара бағалайды;

  • Қалыптастырушы бағалау


578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!