Материалдар / Ашық сабақ " Құрама фигуралардың ауданы" 4 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ " Құрама фигуралардың ауданы" 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Құрастырылған фигуралардың ауданын, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтай алатын болады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Қазан 2022
1031
9 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

37 сабақ

Пән: Математика

Мектеп:



Күні:21.10.2022ж

Мұғалімнің аты-жөні: Есбергенова Ж



Сынып: 4-сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:



Сабақ тақырыбы

Құрама фигуралардың ауданы



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.3.4 - ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (мг, г, кг, ц, т)/ аудан (мм2, см2, дм2, м2, г, а)/ көлем (мм3 , см3, дм3, м3 )/ уақыт (с, мин, сағ, тәул.) өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп өрнектеу

4.3.1.4 - суретте бейнеленген құрастырылған фигуралардың, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтау



Күтілетін нәтижелер

Барлық оқушылар:

Құрастырылған фигуралардың ауданын, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтай алатын болады.

Көптеген оқушылар:

Қоршаған ортада кездесетін құрастырылған фигуралардың мысалдарын келтіруді білетін болады.

Кейбір оқушылар:

Қоршаған ортада кездесетін құрастырылған фигуралардың мысалдарын келтіруді, оларды белгілі геометриялық фигураларға бөлшектеуді, ауданын табуды білетін болады.



Тілдік мақсаттар

Оқушылар

Құрастырылған фигуралардың ауданын, қоршаған ортадағы жазық фигуралардың ауданын анықтауды түсіндіре біледі.

Пәндік лексика және терминология:

3 тілде сөйлеу

Құрастырылған фигуралардың ауданы.

Диалогқа / жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы сөздер топтамасы

Талқылау:

Құрастырылған фигуралардың ауданы оның бөліктерінің

аудандарының қосындысына тең.

Жазу:

Құрастырылған жазық фигураларды сызу, оларды белгілі

геометриялық фигураларға бөлшектеу.



Алдыңғы білім

Тіктөртбұрыштың, шаршының, тік бұрышты үшбұрыштың

аудандарын есептеу формуласы.



Сабақтың барысы



Сабақ кезеңі

Педагог әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурс


Сабақтың басы

5 мин

«Фигуралар сөйлейді»

Топ басшылары фигураларды таңдайды.Онда сұрақтар бар.

Сұрақтарға жауап беріп,сол фигура атауын алады топ. 1-топ: «Шаршы » (қызыл түсті)

2-топ: « Үшбұрыш » (сары түсті)

3-топ: « Тіктөртбұрыш» (жасыл түсті)

4 топ.Дөңгелек «көк түсті»

Shape2 Shape1



Shape4 Shape3


Психологиялық дайындық

3 тілде

Hello my dear day

Hello my dear sky

Hello my dear friends

I am glad to have you

I am glad to see you

Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.


Тапсырма орындауға қажетті құралдар.


Сабақтың ортасы

35 мин


9х7=63

3х7=21м

9-(3+2)=4м

4х4=16м

63-16=47м

Жұмыс ережесін келісу

Алдыңғы білімді еске түсіру (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

Ұлағатты ұстаздан сұрақ.

(видео )Гульмира апайдан

1.Аудан деген не?

2.Көлемді қалай табамыз?

3.Текшенің көлемін тап.

4.Құрама фигураларды табу …….

Оқу мақсатын таныстыру

Күтілетін нәтижені анықтау

Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.



Есеп дұрыс болса 1 рет шапалақтайды, бұрыс болса ұрмайды





АКТ




20х30=600дм

30х50=1500дм

600+1500=2100дм


Дескрипторы:

Сен құрама фигуралардың ауданын анықтауды үйренесің.

Есеп құрастыр

4 тапсырма

Кесте бойынша есеп құрастыр және шығар.

Жылдамдық

Уақыт

Арақашықтық

5 км/сағ

2 сағ

 ?

 км

 ?км/сағ

3 сағ

36 км

60 км/сағ

 ?сағ

480 км

40 км/сағ

5 сағ

 ?км

 ?км/сағ

12 сағ

480 км


`




Күзгі жемістер жинап,бағалау









Әр топтың ортасынан1 оқушы шығып тақтаға жазады.

АКТ


Сабақтың соңы

5 мин

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану.

Ой толғаныс кезеңі.

Математика күнделікті өмірде

5 тапсырма

Контейнердің көлемін есепте. Оның ішіне ұзындығы – 2 м, ені – 1 м және биіктігі 3 м өлшемдегі қанша қорапты сыйғызуға болады?

4х3х2=24м

2х1х3=6м

24:6=4контейнер



Сен зерттеушісің

7 тапсырма

Тапсырманы орында. Дәптеріңе жер телімінің планын сыз. Саяжай иелерін нүктелермен белгіле.

Жер телімін саяжай иелеріне теңдей бөліп беру керек. Әрбір торкөз (бос немесе саяжай иелері бейнеленген торкөздер) бір сотық жер­ді білдіреді. Жер телімдерін торкөз шега­ралары бойынша бөлу қажет. Бөліп берілген әрбір аумақ ішінде саяжай иесі болуы тиіс. Әр саяжай иесінде неше сотық жер бар?



Оқушыларды ынталандыру мақсатында оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау сөздері арқылы қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады.


Тапсырма орындауға қажетті құралдар.

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!