|
Білім беру ұйымының атауы |
Т. Тәжібаев атындағы №47 мектеп-гимназия |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматы кітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кененбаева А. |
|
|||||
|
Күні: |
10.05.2024 |
|
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 сабақ. Саяхаттағы сабақ. Көмірдің кереметтері |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1-мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.3.1.1-мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп,жоспар құру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнына сай қарапайым әрі нақтылау сұрақтарын қойып, жауабын мәтіннен табады. Берілген тұжырымдарды болжайды. Оқушылар кішігірім топтық іс-әрекетті жоспарлап, ұйымдастыра алады. Оқушылар көмірдің пайдасы мен қасиетін біліп, табиғат байлығын қорғау керектігін түсінеді. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Біз бақытты баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүние жүзін аралап, Оқып білім аламыз. Үйге тапсырма Шоқан туралы қосымша ақпарат іздеу. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шоқан туралы ақпарат айтады-1б |
Суреттер |
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Тақырыпты ашу «Ұстап көр» әдісі арқылы жасырылған заттарды табу. Жаңа сабақ: 1-тапсырма «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі Оқушылар кестеге зейін салып қарайды. Өздерінің білетін заттарын белгілейді. |
Кестемен жұмыс жасайды |
Дескриптор: Кестедегі тұжырымдарды белгілейді -1б. |
Кесте |
|
||
|
|
2-тапсырма «Түсініп оқы» әдісі Балалар «Көмірдің кереметтері» мәтінін жеке және топпен оқиды. Түсінгеніңді өз сөзіңмен айтып бер. |
Мәтінмен жұмыс |
Дескриптор: Түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
3-тапсырма «Сөздік жұмысы» айдары Күмілжу – қипақтап,кібіріктеп сөйлеу кокстеу – көмірді өңдеу |
Сөздікпен жұмыс |
Дескриптор: Сауатты,қатесіз жазады-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
Сергіту сәті |
Екі қолмен жұмыс жасайды |
|
Көмір суреттері |
|
||
|
|
4-тапсырма «Көмірлі су» сұрақтары 1.Ербол қайда бара жатты? 2.Ерболдың атасының есімі? 3.Көмірді қазатын адам 4.Шерхан Мұртаза кім? |
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
Көмірлі құты |
|
||
|
|
5-тапсырма «Тауып көр» айдары Топтық жұмыс I топ Көмірді сипатта.Көмірдің иісі,түсі,салмағын сипаттап жазады. II топ Мақалды толықтыр.Мақалда қалып кеткен сөздерді толықтырады. ІІІ топ Жұмбақты тап.Жұмбақ жауабын сурет арқылы табады. |
Әр топқа берілген плакаттармен жұмыс жасайды |
Дескриптор: Берілген тапсырмаларды орындайды-1б |
Плакат |
|
||
|
|
6-тапсырма «Қорытындыла» айдары Әңгіме мазмұнынан өзің үшін қандай жаңа ақпарат алдың ? Кестеге сүйенеді. Көмір сөзінің бастапқы әріптеріне қандай сөздер құрар едің? |
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Бастапқы әріпке сөз құрайды-1б |
Кесте |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үй тапсырмасы Мәтіннен көмірден жасалатын заттар туралы не білдің? Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Көмірден жасалатын заттар туралы біліп келеді-1б «Білім ағашы» әдісі |
Кері байланыс парақ-тары |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. . Саяхаттағы сабақ. Көмірдің кереметтері. 2-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т. Тәжібаев атындағы №47 мектеп-гимназия |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматы кітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кененбаева А. |
|
|||||
|
Күні: |
10.05.2024 |
|
|||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№95 сабақ. Саяхаттағы сабақ. Көмірдің кереметтері |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1-мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.3.1.1-мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп,жоспар құру |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнына сай қарапайым әрі нақтылау сұрақтарын қойып, жауабын мәтіннен табады. Берілген тұжырымдарды болжайды. Оқушылар кішігірім топтық іс-әрекетті жоспарлап, ұйымдастыра алады. Оқушылар көмірдің пайдасы мен қасиетін біліп, табиғат байлығын қорғау керектігін түсінеді. |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Біз бақытты баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүние жүзін аралап, Оқып білім аламыз. Үйге тапсырма Шоқан туралы қосымша ақпарат іздеу. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шоқан туралы ақпарат айтады-1б |
Суреттер |
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Тақырыпты ашу «Ұстап көр» әдісі арқылы жасырылған заттарды табу. Жаңа сабақ: 1-тапсырма «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі Оқушылар кестеге зейін салып қарайды. Өздерінің білетін заттарын белгілейді. |
Кестемен жұмыс жасайды |
Дескриптор: Кестедегі тұжырымдарды белгілейді -1б. |
Кесте |
|
||
|
|
2-тапсырма «Түсініп оқы» әдісі Балалар «Көмірдің кереметтері» мәтінін жеке және топпен оқиды. Түсінгеніңді өз сөзіңмен айтып бер. |
Мәтінмен жұмыс |
Дескриптор: Түсініп оқиды-1б Мазмұнын айтады-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
3-тапсырма «Сөздік жұмысы» айдары Күмілжу – қипақтап,кібіріктеп сөйлеу кокстеу – көмірді өңдеу |
Сөздікпен жұмыс |
Дескриптор: Сауатты,қатесіз жазады-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
Сергіту сәті |
Екі қолмен жұмыс жасайды |
|
Көмір суреттері |
|
||
|
|
4-тапсырма «Көмірлі су» сұрақтары 1.Ербол қайда бара жатты? 2.Ерболдың атасының есімі? 3.Көмірді қазатын адам 4.Шерхан Мұртаза кім? |
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
Көмірлі құты |
|
||
|
|
5-тапсырма «Тауып көр» айдары Топтық жұмыс I топ Көмірді сипатта.Көмірдің иісі,түсі,салмағын сипаттап жазады. II топ Мақалды толықтыр.Мақалда қалып кеткен сөздерді толықтырады. ІІІ топ Жұмбақты тап.Жұмбақ жауабын сурет арқылы табады. |
Әр топқа берілген плакаттармен жұмыс жасайды |
Дескриптор: Берілген тапсырмаларды орындайды-1б |
Плакат |
|
||
|
|
6-тапсырма «Қорытындыла» айдары Әңгіме мазмұнынан өзің үшін қандай жаңа ақпарат алдың ? Кестеге сүйенеді. Көмір сөзінің бастапқы әріптеріне қандай сөздер құрар едің? |
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Бастапқы әріпке сөз құрайды-1б |
Кесте |
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үй тапсырмасы Мәтіннен көмірден жасалатын заттар туралы не білдің? Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Көмірден жасалатын заттар туралы біліп келеді-1б «Білім ағашы» әдісі |
Кері байланыс парақ-тары |
|
||
шағым қалдыра аласыз



