Материалдар / Ашық сабақ : «Тар кезең» романыныңдағы маңызды эпизод
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ : «Тар кезең» романыныңдағы маңызды эпизод

Материал туралы қысқаша түсінік
9-сыныпқа қазақ әдебиетінен сабақ беретін мұғалімдерге арналған.472 бұйрық негізінде жасалған. Сабақ мақсаттарына сәйкес тапсырмалар қойылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Мамыр 2022
1724
12 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні

Қазақ әдебиеті

Педагогтің аты-жөні:

Аширбаева Айнур

Тоқсан: ІV

Күні:


Сыныбы: 9

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Бөлім:

«Мәңгілік ел-мәңгілік мұрат» бөлімі

Сабақтың тақырыбы:

«Тар кезең» романыныңдағы маңызды эпизод

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу

Сабақтың мақсаты:

автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады.

Бағалау критерийлері

-автор стиліне сүйенеді;

-шығармашылық жұмыс жазады.

Ресурстар

Алматы «Мектеп» 2019 ж. Б.Керімбекова, Ж.Мұқанова

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

3.Үй тапсырмасын сұрау.

4. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын талдау.

Мұғалімді тыңдайды.

Қызығушылықты ояту

«Комментарий жасау» әдісі


Оқулық, жұмыс дәптерлері

ДК экраны

Сабақтың ортасы










1-тапсырма. Мәтінді ИНСЕРТ әдісімен оқып, қажетті белгілерді қойыңдар. Маңызды ақпараттың астын сызыңдар «___».

Келіскен пікірдің жанына немесе үстіне «+» белгісін қойыңдар. Келіспеген пікірдің жанына немесе үстіне «Х» белгісін қойыңдар.

Түсінбеген мәліметтің қасына «?» белгісін қойыңдар.

2-тапсырма. Үзіндіні пайдаланып, Сырым бидің шешендігі, қара қылды қақ жарған әділдігін сипаттап өлең немесе ойтолғау жазып шығыңыз.

«... Әйтсе де, Тұрманбет би бірден қайтып кете қоймай, қонақтарын көзбен ұзатып салып, тағы едәуір кідіріп қалды. – Апырай! – деп, ол енді міне Сырымның сыртынан әрі сүйсіне, әрі қимастықпен әлі қарап тұр. – Адам түгілі, астындағы атының, жағы түкті жылқы айуанның, жақсылығын ештеңеге айырбастамайтын, дәті берік мұндай жігіт соңына ерген кісіге сенімді серік, айнымас жолдас болмағанда, кім болады! Асылы, ел де осындай ердің соңынан ереді ғой! Тіпті, түптің түбінде бәріміз де, бәлкім, осының қасынан табылармыз, сірә!» – деп, іштей тілеулестік етіп тұрғанын өзі де аңдаған жоқ».

Берілген дескриптор бойынша тапсырмаларды орындайды.

Дескриптор: Жалпы - 3 балл.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Маңызды ақпараттарды табады

Шығарма үзіндісімен танысады

1

Маңызды ақпараттарды табады

1

Белгілерді қою себебін түсіндіреді

1

Дескриптор: Жалпы – 4 балл.

Бағалау критерийі

Дескриптор

Балл

Шығармашылық жұмыс жазады

Шығарма үзіндісінде айтылған ойды түсінеді

1

Көтерілген мәселені анықтайды

1

Шығармашылық жұмыс жазады

1

Өзіндік көзқарасын білдіреді

1

Айтайын деген ойын нақты жеткізеді

1


«Теріс орындық»,

«Графиктік органайзер»,

«Екі тарапты диктант»,

«Бағалау ағашы»,


ҚБ «Нысана»




Ақын шығарма-ларының жинағы


Саралау тапсырмалары

Саралау тапсырмасы. Неліктен Сырым батыр хандық биліктен бастартуды ұсынды?

«Қысқа сөйлемдер» стратегиясын қолданып, жауаптарыңды дәлелдеп жазыңдар.

Дәлел_______________________________________________

Дәлел_______________________________________________

Дәлел_______________________________________________


Дескриптор

Сұрақтарға жауап береді -3 балл



ҚБ

Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б..

Сабақтың соңы

Рефлексия



Сабаққа кері байланыс жасайды.

Оқу мақсатын еске түсіріп, тапсырмалардың оқу мақсатына сай екендігін тексеріп өтеді.


Үйге тапсырма: 3-тапсырма, 237-бет.


Кері байланыс

Сабақтың соңында оқушылар:

Үйренгендері туралы ойланады

1. Қызық?

2. Қажет?

3. Қиын?

1-ден 10-ға дейінгі баллдық жүйемен бағаланады.



Қосымша ақпарат






Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!