Материалдар / Ашық сабақ "Алтын балта" ертегісі 3 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Алтын балта" ертегісі 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материалдарды мұғалімдер керегіне пайдалана алады. Сабақ жаңа техногия бойынша жүргізілген. Бұл сабақта "тергеу", "сэнкуй" әдістері қолданып жүргізілген. ҚМЖ жаңартылған білім мазмұны бойынша құрылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Наурыз 2018
4246
6 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оқу ісінің меңгерушісі:
Күні: 28.04.17 Сынып: 3дҚатысқандар саны:Қатыспағандар саны:Мектеп: Жанкелдин орта мектебі




Мұғалімнің есімі:Таганова Айнагул
Сабақтың тақырыбы:Алтын балта
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
  • Ертегіні түсініп оқып, баяндау.
  • Ертегі кейіпкерлеріне мінездеме беру.
  • Ертегіні қазіргі өмірмен байланыстыру.
  • Сабақтың мақсаттары:Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Ертегіні өз бетінше түсініп оқи алады.Көпшілігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
    Тілдік мақсатОқушылар орындай алады: Ертегіні рөлге бөліп оқи алады. Кейіпкерлеріне мінездеме бере алады.Түйінді сөздер мен сөз тіркестеріЕртегі – сказка – fairy - tailБай – богатый - richКедей – бедный - poor


    Сыныптағы диалог/ жазылым сай келетін тіл стилі:Ертегіні баяндау, сұрақ дайындау, қазіргі өмірмен байланыстыру, мақал – мәтелдер, нақыл сөздер.


    Талқылауға арналған сұрақтар:Ертегі кейіпкерлерін ата?Бай мен кедейді салыстыр«Құлқыны тоймаған қу» дегенді қалай түсінесіңдер?Дүниеқоңыз деген не мағынаны білдіреді?


    Ишара: Жарайсыңдар! Бас бармақ арқылы бағалау, смайликтер арқылы бағалау.
    Алдыңғы оқуСұрақ – жауап әдісі
  • Ертегі кейіпкерлерін ата?
  • Шөл қысқан хан не істеді?
  • Қойшының шабармандарға берген жауабы қандай болды?
  • Ханның алдына келген қойшының жауабы?
  • Қойшыны ажалдан құтқарған не?
  • Хан сөзден неге жеңілді?
  • Жоспар

    Жоспарланған уақыт есебіСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
    Сабақтың басы5 минІ. Ұйымдастыру кезеңі- Сәлеметсіздерме, балалар!- Бүгін бізге қонақтар келіп отыр,солармен амандасайықшы.ІІ. Психологиялық дайындықКүн, мен сені сүйемін,Саған бас иемін.Жылу бер, бақыт бер,Мейірім мен шабыт бер!ІІ. Топқа бөлінуІ топ «Е»ІІ топ «Х»ІІІ топ «Р»ІҮ топ «О»



    Шаттық шеңбері











    «ЕХРО» топқа бөліну





    Сабақтың ортасы35 мин

    Өнерлінің қолы алтын,Өлеңшінің сөзі алтын.
    Видео ролик Алдар Көсе «Он тақия» Мақал - мәтелдер


    ІІІ. Жаңа сабақАлтын балта ертегісіЕртегіні іштей оқимыз.«Ортадағы қаламсап» әдісі бойынша әр топтан бір оқушыдан рөлге бөліп оқыту.Топтық жұмыс: «Топтық тергеу» әдісіІ топ Баяндаушы – ертегіні баяндайды.ІІ топ Зерттеуші – кейіпкерлер туралы әңгімелеу.
  • Ертегідегі жасыл түспен жазылған сөздерді түсініп оқы. Бұл сөздер қай кейіпкерге қатысты?
  • «Құлқыны тоймаған қу; күндеп, көре алмай» сөздері қай кейіпкерге қатысты?
  • ІІІ топ Сөз тапқыш – көркемдік ерекшелігіне тоқталып, мақал – мәтелдер айту.ІҮ топ Дәнекер – бүгінгі өмірмен байланыстырады. Сергіту сәті Дәптермен жұмысДүниеқоңыз – барына қанағат етпейтін, байлыққа құмар адам.Адал жан – ешкімге жамандық ойламайтын, ісіне адал, мейірімді, шыншыл адам.Ертегі – сказка – fairy - tailБай – богатый - richКедей – бедный – poor Топтық жұмысІ топ «Балта» сөзіне бес жолды өлеңНе? БалтаҚандай? Алтын, темірНе істеді? Алды, түсірді, берді.Сөйлем. Мен балтамен ағаш жардым.Мағыналас сөз. Құрал.ІІ топ «Көрнекілік» стратегиясы ертегі желісі бойынша сурет салу.ІІІ топ Екі ертегінің ортақ қасиеті, айырмашылықтарыІҮ топ Күннің әрбір сәулесін қандай бояумен бояр едің?.


    Оқулықпен жұмыс



    Топтық тергеу әдісі





















    Сергітуге арналған жаттығулар















    «Синкуейн» әдісі









    «Көрнекілік стр»

    Венн диаграммасы
    Сабақтың соңы5 минКері байланыс
  • Бүгін не үйрендік?
  • Қандай жаңа мағлұмат алдыңдар?
  • Сабақ ұнады ма?
  • Үйге тапсырма: Ертегіні ролге бөліп оқу, сахналау.
    «Бес саусақ» әдісі
    Қосымша мәліметттер
    Саралау – оқушыларға мадақтау, жақсы, өте жақсы деген сөздер айту арқылы қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар ертегіні тез түсініп баяндай білді. Кейіпкерлерге мінездеме берді.Бағалау.Сабаққа белене қатысқан оқушыларды смайликтер арқылы бағалау, мадақтау.Акт қолдануӨнер, музыка, қазақ тілі,орыс тілі, ағылшын


    «Жанкелдин атындағы орта мектебі» ММ











    Аудандық семинарАшық сабақ





    Пәні: Әдебиеттік оқуСынып: 3 – сыныпӨткізген: Таганова А

    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!