Материалдар / Ашық сабақ "Ақылды күшік" 2-сынып

Ашық сабақ "Ақылды күшік" 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сыныпта жұмыс атқаратын қазақ тілі мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Мамыр 2021
347
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қ ысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп:

Денсаулық – зор байлық

Күні: 16.03.2021 Мұғалімнің аты-жөні: Бектурова М.А.

Сынып: 2 «В» Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ақылды күшік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.3.1* тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1-1,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/сызбалар таңдау/сипаттау

2.5.1.2* мұғалімнің қолдауымен шағын мәтіндегі көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану



Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: сөйлеу барысында көптік/ жәуелдік/септік/ тәуелдік жалғауларын қолданады

Оқушылардың басым бөлігі: тыңдау –көру материалындағы оқиғаларды түсінеді, сұрақтар қояды және сипаттайды.

Кейбір оқушылар: : белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.

Бағалау критерийі

- тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді;

- көптік/ жәуелдік/септік/ тәуелдік жалғауларын қолданады

Күтілетін нәтиже

Тақырыпқа қатысты тыңдаған материалдың мазмұнын түсінеді,күшігі жайлы ақпарат бере алады,сипаттайды.

Жаңа сөздер:

Қарғыбау, құлақ.

Алдыңғы білім

Менің мысығым ақ

Сабақ барысы

Тапсырмалар:

Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Ресурстар, бағалау


Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

2 минут

Мұғалім сыныппен сәлемдеседі, жоқ оқушыларды түгендейді. Балаларды сабаққа дайындау үшін сұрақтар қояды:

Ба Балалар, бүгінгі көңіл-күйлерің қандай?

Са Сабаққа баққа белсене қатысуға дайынсың дар ма?

Хормен:

Мейірімді жүрекпен

Ақпейілді тілекпен.

Бір жадырап қалайық

Амандасып алайық.





Мұғаліммен амандасады. Қойылған сұрақтарға «Бас бармақ» әдісі арқылы жауап береді.


Мұғаліммен тақпақты хормен айтады.



Өткен сабақты тексеру

2 минут

Өткен тақырыпты «Сиқырлы сандық» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріп, тексереді.

  1. Сенде мысық бар ма?

  2. Мысығыңның түсі қандай?

  3. Мысықтың тырнағы қандай?

  4. Сенің мысығың бар ма?

ҚБ. Мұғалімнің ауызша бағалауы

Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

І. Қызығушылықты ояту

1 минут

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Буындар вальсі» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды, интерактивті тақтадан күшіктің суретін көрсетеді.

Мұғалім:

-Балалар,сендердің үйлеріңде күшік бар ма? Оны қалай атайсыңдар?

Оқушылар сабақтың тақырыбын анықтайды, сұрақтарға жауап береді.

слайд

ІІ. Мағынаны тану

5 минут




7 минут












3 минут








1 минут


7 минут



5 минут

1. Сөздікпен жұмыс.

А) Тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады, оқушылар жаңа сөздермен сөйлемдер құрайды.

күшік – щенок

қарғыбау – ошейник

құлақ – ухо

мойын – шея

Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.

Айтылым. Жаңа сөздерден сөйлем құрайды.

слайд

2. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатады, оқушылар кезекпен аударады. Мәтіннен тәуелдік жалғауы бар сөздерді табады, «Сәйкестендіру әдісі» арқылы күшік сөзін тәуелдейді.

Менің

күшігіңіз

Сенің

күшігі

Сіздің

күшігім

Оның

күшігің

ҚБ: «Шапалақ» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды.

Дескриптор

-Мәтіннен тәуелдік жалғаулары бар сөздерді табады

- Ауызша тәуелдейді

Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды,аударады, тәуелдік жалғауын сәйкестендіреді.

слайд, кесте

Айтылым. 1-тапсырма. «Таза тақта» әдісі арқылы мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.

  1. Әлібектің күшігі бар ма?

  2. Оны қалай атайды?

  3. Оның қарғыбауы бар ма?

  4. Күшігі не істейді?

ҚБ. «Басбармақ» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.

Дескритор

-Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді

- Жаңа сөздерді қолданады

Сұрақтарға жауап береді, бірін-бірі бағалайды.

слайд


Сергіту сәті. Мұғалім оқушылармен сергіту орындайды.

Орындарынан тұрып,сергіту жаттығуын жасайды,мұғаліммен бірге қайталайды.

https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA

Жазылым. 3-тапсырма. «Жоғалан жалғаулар» әдісі арқылы көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып, дәптерлеріне жазады.

ҚБ. Өзін-өзі тексеру арқылы бағалау.

Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып, дәптерлеріне жазады.


Сабақты бекіту. «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылар тақырып бойынша сұрақтар құрады, жауап береді.

ҚБ. «Жарайсың», «тамаша», «жақсы» сөздері арқылы мұғалімнің ауызша бағалауы.

Дескриптор

-Сурет бойынша бір-біріне сұрақ қойып, диалогке түседі

-Суретті сипаттайды

Тақырып бойынша сұрақтар құрады, жауап береді.

III. Бекіту




IV. Рефлексия

4 минут

Күшікті бояу арқылы сабақта қалай ұатысқанына қорытынды жасайды.

сурет

V. Бағалау

2 минут

Формативті бағалау. Мұғалім оқушылардың өзі бағалауы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды



VI. Оқу тапсырмасы

2-тапсырма. Суреттердің орнына сөздерді қойып толықтырып жаз.


слайд




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ