Материалдар / Ашық сабақ Б дыбысы мен әрпі мектепалды даярлық тобы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Б дыбысы мен әрпі мектепалды даярлық тобы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабағымды әріптестерме таратып,тәжірибе алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Шілде 2019
3260
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ашық ұйымдастырылған оқу іс әрекетінің технологиялық картасы.


Білім беру саласы: Қатынас Шығармашылық

Бөлімі: Сауат ашу негіздері.

Тақырыбы: «Б»дыбысы және әріпі

Мақсаты: «б» дыбысы және әрпімен таныстыру, «б»дыбысынан басталатын сөздер айтқызып , буынға бөлуді үйрету,сөздік қорларын толықтыру, балаларды мейірімділікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Топтық жұмыс.

Әдіс – тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап.

Көрнекілігі: әртүрлі суреттер, бетіне әріп жазылған суреттер т.б

Билингвальді компонент: бақа-рыба-froq

Оқу іс -әрекетінің

кезеңдері


Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық-

қозғаушылық

Сәлеметсіздерме балалар!

Бүгінгі сабақта көңіл күйіміз қандай?

-Ендеше бізге бүгін көптеген қонақтар келіп отыр екен.Әрі қарай сабағымызды жақсы көңіл-күймен бастайық.

Шаттық шеңбері.

Біз қандаймыз,қандаймыз,

Шұғылалы таңдаймыз.

Күлімдеген күндейміз,

Ренжуді білмейміз.

Қуанасың сенде,

Қуанамын менде,

Қуанайық достарым,

Арайлап атқан күнге.

Балалар кәне барлығымыз шашылып жатқан суреттерден бір-біреуден алып, сурет құрастырамыз.Құрастырылған суреттер:Бәйтерек,балапан,ботақан.Үш топ болып бөлінеді.

Бәйтерек қай қалада орналасқан?

Тәуелсіз ел болғанымызға неше жыл?

Балапан қандай құстың баласы?

Ботақан қай жануардың төлі?

-Бүгінгі сабақта үш топ болып жұмыс жасаймыз.

Балалар орындарынан тұрып амандасады.

-Жақсы


-Иә



Балалар қимыл -қозғалыс арқылы орындайды.









-Астана

-25жыл

-Тауық

-Түйе

Бәйтерек тобы

Балапан тобы

Ботақан тобы болып бөлінді.


Ұйымдастырушылық- ізденістік

-Балалар қазір жылдың қай мезгілі?

-Қыс мезгілінің қай айы?

-Қыс мезгілінің ерекшеліктері қандай?


-Қыс мезгілі ұнайма, несімен ұнайды?



-Жарайсыңдар жақсы жауап бердіңдер.

-Ендеше бәріміз тақтадағы суреттерге қарайықшы. Ортасында үлкен қарша жан жағында кішкентай қаршалар тұр.Қаршалардағы өтілген әріптерді бір – бірлеп айтқыза отырып қайталау, үлкен қаршадағы әріпті жұмбақ шешу арқылы табамыз

Жұмбақ шешу

- Алыстағы көлде,

Кеште де, түндеде.

Бақ-бақ етіп,

Шулайтын ол не

-Дұрыс таптыңдар.

-Бақа деген сөзде ең бірінші қандай әріп естіліп тұр?,

-Өте дұрыс айттыңдар

-Кәне бәріміз бірге Б дыбысын айтайық

-Б дыбысын айтқан кезде ерініміз бір-біріне тиіп,дауыс екпінімен «Б» дыбысы пайда болады. Б дыбысы созып айтуға келмейді.Б дыбысы дауыссыз дыбыс. Бдыбысы көк

текшемен белгіленеді. Бдыбысы сөз басында ,ортасында келеді екен.

-Ендеше мен сендерді үш топқа бөлдім Әр топтың партасында суреттер шашылып жатыр. Сол суреттерден Б дыбысынан келетін сөздер табайық.

-Топтық жұмыс:

1-топ

-Бүркіт созін буынға бөлу

2-топ

-Балапан сөзіне сөйлем құрау.

3-топ

-Арба сөзіне дыбыстық талдау жаса.

-Бағалау: Топтарды шапалақтау арқылы бағалау.

-Сергіту сәті:

-Боран соғар оң жақтан,

-Боран соғар сол жақтан.

-Қар лақтырып ойнасақ,

-Су өтеді қолғаптан.

-Билингвальді компонент: бақа-лягушка-froq

-Дәптермен жұмыс: Б дыбысын баспа түрінде тақтаға ,ауаға,ломинатты түрде жазу.

-19-тапсырманы ауызша буынға бөлу

-Бақа өлеңін туралы тыңдалымды балалар тыңдайды.

-Өлеңде не туралы айтылған?

-Бақа қайда болады?

--Бақаның түсі қандай?

-Топтық жұмыс:

1-топ

-Бірдей балықты тауып бояту.

2-топ

-Ермексаздан балапан жасау .

3-топ

-Түрлі түсті қағаздан бағдаршам жапсыру.

-Әр топқа барып көмектесу.

-Бағалау: Әр топтың жұмысын

жұлдызша арқылы бағалау.


-Қыс

-Желтоқсан

-Қыста күн суық,қарлы,аязды болады.

-Иә ұнайды. Сырғанақ тебеміз,аққала жасаймыз, коньки тебемиз.











-А,Т,Н,Ғ,Р,О,Қ,М.








-Бақа


-Б б


-Бәрі бірге Б дыбысын

aйтады.



















Әр топтағы суреттерден Б дыбысынан келетін сөздерді табады.











Бүр-кіт




Аулада балапандар жайылып жүр.



А-дауысты

Р-дауыссыз

Б-дауыссыз

А-дауысты





Балалар қимыл-қозғалыс арқылы сергіту сәтін орындайды.











Үш тілде айтады.




Балалар ломинат бетіне Б дыбысын жазып орындайды.



Ба-қа,ба-лық,бал-та,ба-ла-пан т.б






-Бақа туралы



-Суда


-Жасыл


Әр топ өзінің жұмысын орындайды.Түрлі-түсті бояу,ермексаз,түрлі-түсті қағаз т.б.

Рефлексиялық-түзетушілік.

-Біз қандай әріппен таныстық ?

-Б әрпі қандай дыбыс ?

-Бдыбысынан басталатын сөздер айтып көрейік ?

-Б дыбысы

-Дауыссыз дыбыс

-Балық,балдырған,бүркіт,

бағдаршам,балта,балға,т.б

Күтілетін нәтиже:

Біледі:Бдыбысының дауыссыз дыбыс екенін

Игерді: Бдыбысынан келетін сөздерді буынға бөлуді,сөйлем құрауды,дыбыстық талдау жасауды

Меңгереді:Бдыбысын танып көрсете білуді

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!