Пән: Әдебиеттік
оқу
|
Мектеп: Жас
НЖББМ
|
Күні:
2.05.19
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Тапалова С.Н.
|
Сынып: 2
|
Қатысқандар
саны:4
|
Қатыспағандар
саны:
|
Бөлім
|
Саяхат
|
|
Бақшада
|
Сабақтың
оқыту мақсаттары
|
Ақын сезімін бере отырып,
нақышына келтіріп оқу.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Оқушылардың бәрі: мәтінді
оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады,
нақышына келтіріп
оқиды.
|
Оқушылардың
көпшілігі: тақырыпты болжайды, қажетті
ақпаратты тауып оқиды, берілген сөздердің мағынасын
ашады.
|
Кейбір
оқушылар: жазушыға еліктеп көркем сөйлей
алады, ақын сезімін бере отырып, нақышына келтіріп
оқиды.
|
Құндылық
|
Тұрақты өзіндік білім алу
дағдылары.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Қазақ тілі,
дүниетану
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Электронды оқу
құралы, интербелсенді
тақта,
ғаламтор.
|
Алдыңғы
білім
|
Егістікте болдың
ба?
|
Уақыт
|
Жоспарланған жұмыс
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Қызығушылықты
ояту:
Сыныпты қалыпқа
келтіру.
Үй жұмысын
сұрау.
Ой
сергек.
|
|
Сабақтың
ортасы
30–35
минут
|
Мағынаны
ажырату
Ой
қозғау
Кластер құрастыру.
Сабақтың мақсатымен
таныстыру.
Жетістік критерийін
құрау.
|
|
|
Түсіну.
Оқылым.
Мысалды түсініп
оқы. Даңғой.
Даңғой –
мақтаншақ.
Нән – бұл жерде:
үлкен.
Қолдану.
Жеке
жұмыс.
Тапсырма: ақын сезімін жеткізе отырып,
нақышына келтіріп оқы.
Бағалау. Бас бармақ арқылы бір-бірін
бағалайды.
Топтық
жұмыс. Шоколадтар арқылы
топтастыру.
Тапсырма: Мәтін неліктен мысалға жатады?
Белгілерін ата (кейіпкері, қорытынды
ойы).
Жұптық
жұмыс. Өз жұбыңды
тап.
Мақал-мәтелдердің жалғасын
табу арқылы жұптасады.
Тапсырма: оқулықтағы кестемен
жұмыс.
Жетістік
критерийі: берілген сөздердің мағынасын
дұрыс бере алады.
Бағалау. ЖК бойынша
бағаланады.
Синтез.
Ой
толғау
Даңғой қиярдың суретін
сал.
Даңғой қиярдың іс-әрекетіне өз
көзқарасыңды білдір.
|
Электронды оқу құралы
|
Сабақтың соңы
5
минут
|
Үйге: бақшада басқа қандай
өсімдіктер өседі?
Кері
байланыс. Ауызша.
Рефлексия. Мен ... сөздердің мағынасын
білдім.
|
|
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп
отырсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай
тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік
элемент)
|
А, А
+ ақын сезімін бере нақышына
келтіріп оқиды.
|
Жетістік критерийлері
арқылы,
қол соғу арқылы.
|
Құндылықтарды
дарыту:
ынтымақтастық,
құрмет.
Пәнаралық байланыс: қазақ
тілі, сурет.
АКТ-ны қолдану дағдылары:
осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар
интербелсенді тақта арқылы
көрсетіледі.
Тәрбиелік мәні: әр нәрсенің
қадірін білуге, төзімділікке, сабырлылыққа, еңбекқорлыққа
тәрбиелеу.
|
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды болды
ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
|
Төменде берілген бөлімді
осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ
бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Жалпы
баға
Сәтті өткен екі нәрсені
атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға
қатысты):
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақтың
одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға
қатысты):
1.
2.
Осы сабақ барысында сынып
немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін
қажет болуы мүмкін қандай ақпарат
алдым?
|