Пән:
Жаратылыстану
|
Мектеп:Қаражан
жалпы орта мектебі
|
Ортақ тақырып:
Дені саудың жаны сау
|
Мұғалімнің
аты:Шоханбаева З
|
Күні:
24.11.2020
|
|
Сынып: 2
сынып
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Дыбыс қандай
болады?
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
|
2.5.3.1 - дыбыс қаттылығы
бойынша дыбыс көздерін
жіктеу
2.1.2.7 - эксперимент жүргізу
және оның нәтижелерін кестеге
түсіру
|
Сабақ
мақсаттары
|
- дыбыстың шығу көздерін
жіктейді;
- эксперимент жүргізу арқылы
қатты және бәсең дыбыстарға
ажыратады;
- дыбыстың табиғи және жасанды
көздеріне ажыратады, мысал
келтіреді
|
Бағалау
критерийлері
|
Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс
көздерін жіктейді;
Эксперимент жүргізеді,
нәтижесін кестеге түсіреді
|
Тілдік
мақсат
|
Дыбыстың табиғи және жасанды
көздері туралы әңгімелейді
|
Түйінді сөздер мен сөз
тіркестері:
Қатты дыбыс-громкии звук-dhjk
vyh
Бәсең дыбыс-низкии
звук-hgjk vcun
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
1.Қандай дыбыстарды
білеміз?
2.Қатты дыбыспен бәсең
дыбыстың айырмашылығы неде деп ойлайсың 3.Қатты дыбысқа мысал
келтір?
4.Бәсең дыбысқа мысал
келтір?
5.Қатты дауыстап сөйлеуге
болама?неліктен?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Топтық жұмыс кезінде
бірін бірі құрметтеу пікірлесу арқылы ынтымақтастық құндылықтарын
дарыту, «өмір бойы білім алу» құндылықтарын білім алушы бойына
сіңіру
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка-аспаптарды ойнату
арқылы (домбыра,қобыз)
Денешынықтыру-спорт
зал (дыбыс көздерін анықтау)
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Дыбыс
көзі
«Дыбыс
дегеніміз не?» видео
https://www.youtube.com/watch?v=zLTnrhc1c-A
қолдану арқылы бала бойында
АКТ құндылығын қалыптастыру
|
Бастапқы
білім
|
Дыбыстың таралу ерекшеліктерін
түсіндіріп, дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажыратады мысал
келтіреді
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт есебі
|
|
ресурстар
|
Басы
5минут
|
Псиологиялық
ахуал
Оқу мақсатын
хабарлау
Ауаның кеңістікті
толтыра алатынын түсінесің, ауаның жылуды сақтайтынын
білесің.
|
|
Ортасы
|
1.« Мағынаны тану»
МК.Ұ.
.
|
|
Соңы
|
|
|
Қосымша
мәліметтер
|
Саралау-оқушыға мейлінше
қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы
қалай
түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу
мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не
үйренді?
Сабақ қалай өтті, қандай
деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы
іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай
өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды
талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алды (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
Сабақ барысынада сынып туралы
немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені
білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|
|
|
|