Материалдар / Ашық сабақ. Жиындар және оларға амалдар қолдану
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ. Жиындар және оларға амалдар қолдану

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. 2 сынып, түзету дамыту сыныбы. 3 А бөлі. Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Сәуір 2022
269
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады







Ататүрік атындағы №4 мектеп-лицейі Бастауыш сынып мұғалімі

Серікбаева Бибісара Аманқызы 2“Б” Түзету дамыту сыныбы

Мұғалімі

Серікбаева Бибісара Аманқызы

Сынып

2Б Түзету дамыту сыныбы

Күні

25.03.2022

Пән

Математика

Бөлімі:

3А Бөлім. Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы

Тақырыбы:

Жиындар және оларға амалдар қолдану.

Мақсаты :

2.5.1.3 - бірдей қосылғыштардың қосындысын табуға; мазмұнына қарай және бірдей бөліктерге бөлуге берілген есептерді талдау және шығару; кері есеп құрастыру және шығару



Жоспарланған уақыты

Оқытушының іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Оқушылардың көңілін сабаққа аудару

Жақсы көңіл күй сыйлау

Тілек шамы”.

(бір-біріне жылы лебіздерін айту)


Үй тапсырмасын сұрау(5 салыстыруды оқыту,тексеріу)

Сақина салу” әдісі бойынша пысықтау

Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сабақтың мақсатымен хабарлады.

Ұлттық әшекейлер”
Видео ролик

Оқушылар қайталап айтады

Оқушылардың арасының алшақтығы

Формативті бағалау үнемі жүргізіліп отырады.


Қоржындар

суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі


Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.

Сабақтың ортасы

1 Өрнек

Есептер шығарғанда таңдаған амалдарыңды түсіндір. Есептерге өрнек құрастырып, оларды шығар.

А)

12:2 = 6 білезіктен салынды.


Ә).

12: 4= 3 сандықша болды.

2. Жиындардың әрқайсысына сандар таңда

Топпен жұмыс

3-ке бөлінетін сандар; 12,18,24,27,9,30,6,21,15
4-ке бөлінетін сандар:
16, 40,36,20,32,24,28,12,8

Сергіту сәті

Екі көз не үшін керек?

Бір жақсылық көру үшін.

Екі құлақ не үшін керек?

Ақыл-кеңес тыңдау үшін.

Екі қолың не үшін керек?

Елге көмек беру үшін.

Екі аяғың не үшін керек?

Шетте жүрсең .Туған жерге жету үшін.

3. Есептер шығар.

А).

Түйреуіш – 16

Қыз - 8 теңдей бөлінді.

Әр қайсысына - ? нешеу

Шешуі: 16 : 8 = 4

Жауабы: әр қызға 4 тен тең төлінді.


Ә).

Қамзол – 8

Әр қам.- 5м жұмсалды.

Барлығы нешеу -?

Шешуі: 8х5=40

Жауабы: 40 м. Тоқымабау жұмсалды

4. Салыстыру.

Жұптық жұмыс


5х5*30-5 45:5*60-51

30+5*5х4 35:5*21:3

30:5*24:4 57-23 *6х5


6. Берілген сандардың ішінде бір сан жоқ. Ол санды ата.

Адасқан сандар әдісі


Дескриптор: есептерді шығарады.

Өрнек құрастырады,жауабын табады



Дескриптор: есептерді шығарады.Өрнек құрастырады, жауабын табады.








Дескриптор:

Жиындардың әрқайсысына сандар таңдады.









Қимылды ойындарды ойнатқыза отырып,бойларын сергітетін жаттығулар жасайды.












Дескриптор: есептерді шығарады.

Шартын құрастырады. Шешуін шығарып, жауабын табады.

















Дескриптор:

Есептерді салыстырды.






Дескриптор:

Берілген сандардың ішінде бір сан жоқ еді. Ол санды тапты. Атады.

Білім қоржыны”

Қоржындар

суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

















Білім қоржыны”

Қоржындар

суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі










Білім қоржыны”

Қоржындар

суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі

Сызғыш қарындаштар

Қайшы

Қағаздар беріледі.
















Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш









Оқулықтар суреттер

Кеспелер

Сызғыш

Сабақтың соңы

Кері байланыс

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

Оқушыларға «Білім қоржыны»кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.


Оқушыларға «Білім қоржыны» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.

«Білім қоржыны» Қоржындар

суреттерін тарату арқылы бағалау жүргізіледі


Кері байланыс парағы.

Үйге тапсырма беру

5 Бірінші мысалды шығар.Бірінші мысалдың жауабын пайдаланып,келесі мысалдың жауабын тап.

75-49 84-26 53+9

76-49 84-24 53+6

77-49 84-22 53+3


5. 51 бет




























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!