Материалдар / Ашық сабақ "Келтіру формулалары" 9 класс
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Келтіру формулалары" 9 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
9 класс бойынша қмж мұғалімдерге керек. Сабаққа пайдалану үшін.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қаңтар 2021
441
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектебі: № 68 ЖББОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Акимова Алия Сабырбаевна

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Келтіру формулалары

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.4. келтіру формуласын қорытып шығару және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

- келтіру формуласын қорытып шығарады;

- келтіру формуласын өрнектерді түрлендіруде және есептер шығару барысында қолдануды меңгереді.

Ойлау дағдысының даму деңгейі

  • қолдану

  • талдау

Бағалау критерийлері

  • келтіру формулалары арқылы есептер шығарады;

  • келтіру формулаларын қолданып өрнектерді түрлендіреді;

Тілдік мақсат


Пәндік лексика және терминология:

Тригонометриялық функция, бұрыш, сүйір бұрыш, синус, косинус, тангенс, котангенс, радиан.

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) ...түрінде болса, онда оның аты өзгермейді;

- егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) ...түрінде болса, онда оның аты өзгереді;

Құндылықтарды дарыту

Топтық, жұптық жұмыстар арқылы өзара сенімділік әрі сыйластық қарам-қатынас қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта

Бастапқы білім

Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары;

тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: Сергіту сәт ретінде үштік ойынын ойнатамын.




































4 минут























6 минут















5 минут





















10 минут























5 минут

















5 минут














Оқушыларды топқа бөлу

Оқушылар тригонометриялық функциялар (sin, cos, tan, ctg) арқылы 4 топқа бөлінеді.

Бағалау парағы

Тапсырмалар



Оқушының

аты-жөні

1 тапсырма

1 балл

2 тапсырма

2 балл

3 тапсырма

3 балл

4 тапсырма

6 балл

5 тапсырма

4 балл

5 тапсырма

4 балл

Қорытынды 20 балл

1 оқушы








2 оқушы








3 оқушы








4 оқушы








5 оқушы









Өткенді еске түсіру. «Сиқырлы сандықша» әдісі.

4 топқа сандықшаның ішіндегі сұрақтарды таңдау ұсынылады:

Тригонометриялық функциялар деп қандай функцияларды айтамыз?

Бұрыштық өлшемнің екі түрін де (градустық, радиандық) қолданудың қажеттілігі неде?

Тригонометрилық функциялардың ширектердегі таңбалары қандай?

Тригонометриялық фунциялардың қайсысы тақ функция, қайсысы жұп функция болады?

Тригонометриялық функциялардың кейбір бұрыштардағы мәндері;

Бағалау: жұлдызшамен бағалау, жауап берген оқушыны қалған оқушылар қызыл, жасыл, сары жұлдызшаны көтеру арқылы (қызыл-дұрыс емес жауап, сары-толық емес жауап жасыл-дұрыс жауап) бағалайды.

Топтық жұмыс. Сұрақ қою және талқылау.

1) бұрышы үшін косинустың келтіру формуласын дәлелдеңдер.

2) бұрышы үшін синустың келтіру формуласын дәлелдеңдер.

3) бұрышы үшін котангенстің келтіру формуласын дәлелдеңдер.

4) бұрышы үшін тангенстің келтіру формуласын дәлелдеңдер.

Бағалау: Топтар бірін-бірі ашық микрафон арқылы бағалайды.



Кеспе қағазбен жұмыс.

Ө рнектің мәнін табыңдар:






Бағалау: Өзін-өзі бағалау. Showdown әдісі бойынша бағаланады.


Жеке жұмыс. Деңгейлік тапсырма.

Өрнекті ықшамдаңдар:


А деңгей.

Дискриптор: білім алушы

- келтіру формуласын қолданады;

- тригонометриялық өрнекті ықшамдайды.

В деңгей.

Дискриптор: білім алушы

- келтіру формуласын қолданады;

- бөлшекті қысқартады;

- тригонометриялық негізгі тепе-теңдікті қолданады.


С деңгей.

Дискриптор: білім алушы

- тригонометриялық негізгі тепе-теңдіктерді пайдаланады;

- келтіру формуласын қолданады;

- бөлшекті қысқартады;

- жауабын жазады.

Бағалау: Өзін-өзі интерактивті тақтадағы жауап арқылы бағалау.


Қолдау көрсету. Формуланы жалғастыр.

sin )=... cos )=...

tg )=... ctg )=...

=... =...

=… =

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!