Материалдар / ашық сабақ Көксерек 8- сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ашық сабақ Көксерек 8- сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
8.1.6.1.тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру. 8.3.6.1 тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Тамыз 2022
390
8 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«№5 Шонжы орта мектебі» коммуналды мемлекеттік мекемесі

Бөлім: 9

Биоалуантүрлілік. Жойылып бара жатқан жануарлар мен өсімдіктер. М.Әуезов «Көксерек»

Педагогтің аты-жөні:

Мухпулова Гульфиза Молутовна

Күні:

16.02.22ж

Сыныбы: 8 «б»

Қатысушылар саны: 9 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

М.Әуезов. «Көксерек»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.6.1.тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап беру.

8.3.6.1 тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға беру

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап береді

тақырып бойынша бірнеше мәтінде көтерілген мәселелерді салыстыра отырып, баға береді

Оқушылардың көбісі: мәтін тақырыбы, тірек сөздер, иллюстрациялар арқылы көтерілетін мәселені болжап, ойларын айта алады

Оқушылардың кейбірі: мәтін бойынша түйінді ойын дәлелдеп айтады

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы


Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Оқушылар сәлемдеседі

бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.





Үйде М.Әуезовтің «Көксерек» фильмін көріп келу берілгендіктен «Стоп -кадр » әдісі арқылы интербелсенді тақтадағы видеоролікті тоқтатып сұрақтар қояды


Мұғалім оқушыларға сабақтың мақсатымен таныстырады.

«Шынжыр» әдісі арқылы оқушылар әңгімедегі оқиға желісін үзбей, жалғастырып ұжым болып мазмұнын айтып шығады


Қалыптастырушы бағалау: оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.




Сабақтың ортасы


«Оқиғалар тауы»

бойынша композицияға талдау жасау

Оқиғалар тауы бойынша шығарманың қысқаша мазмұнын жоспар түрінде жаз







Түрлі-түсті парақтарды алып . топқа бөлінеді Айтылым

1-тапсырма

Топтық жұмыс

Мұғалім оқушыларды топпен жұмыс жасауға, сын тұрғысынан ойлау дағдысын қолданып пікірін білдіруге баулиды.






Топтық жұмыс


Оқушыларға бағыт-бағдар береді.

Көксерек әңгімесінде Құрмаштың өліміне кім кінәлі? деген сұраққа өз ойларын сұрайды



















Шығармашылық жұмыс

«Синквейн» стратегиясын пайдаланып, қасқыр сөзіне жазылым тапсырмасын орындайды

Оқиғаның басталуы

1,Қараадыр ауылын, қасқырлар мекенін суреттелуден басталды.

Оқиғаның дамуы

2.Көксеректі асырап алуы

Оқығаның байланысы

Көксеректі ауылға алып келуі

Оқиғаның шарықтау шегі

Көксеректің ауылдан кетуі

Оқиғаның шешімі

Құрмаштың қазасымен аяқталды

Сыныптастырының пікірін толықтырады,өз ойымен бөліседі

Жасыл, көк түсті парақтарды алады

1-топ

Түз тағысы қасқырға топтастыру жасайды.

Көксеректің мінезі қандай?

Шығарма бойынша дәлелдейді


2-топ

Аққасқа мен Көксеректің айырмашылығы неде?дәлелдейді






«Бумеранг» әдісі арқылы

Әр топ бір-біріне проблемалық сұрақтар қояды, жауабына дәлел келтіреді


Құрмаштың өліміне кімдер кінәлі?

1-топ

Құрмаштың өліміне өзі кінәлі

Құрмашттың өліміне Көксерек кінәлі

Құрмаштың өліміне аңшылар кінәлі


2-топ

Қарама-қарсы пікір айтады

Көксерек Құрмаштың өліміне кінәлі емес .

Құрмаштың өліміне өзі кінәлі емес.

Құрмаштың өліміне аңшылар кінәлі емес

Қорыта келе

Құрмаштың өліміне үлкендер кінәлі деген тұжырымға келіп, өз ойын дәлелдейді


«Қасқыр» сөзіне бес жолды өлең жазады.

  1. Қасқыр

  2. Жыртқыш, аң

  3. Жейді, үлиды, тістейді, жүгіреді, шабады, жортады

  4. Қасқыр-жыртқыш аң

  5. Көкжал, бөрі

Дескриптор: Жалпы – 5 балл.

- шығарманың мазмұнын түсінеді

- оқиғаның бөлімдері бойынша шешімін айтады

-сұрақтарға жауап жазады



Дескриптор

-Көксерек портретін суреттей алады

-өз ойларын нақты, жүйелі жеткізе алады

-Дала қасқыры мен Көксеректі салыстырып айта алады


Кері байланыс береді



Дескриптор

-Қиын және дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап бере алады

- диалогке түсіп, сұрақтарға тура жауап қайтармай, сыни пікір айтады

-шығармадағы ақпараттың өмірмен байланысын ашып айта алады

5 балл












Дескриптор: Жалпы - 4 балл.

-«Қасқыр» сөзіне бес жолды өлең жазады



8-сынып оқулығы, жұмыс дәптері







Слайдтар







Суреттер тапсырмасы






Сабақтың соңы


«Аяқталмаған сөйлем» әдісі арқылы

мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.





Үй тапсырмасы


Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер»

  1. «Бүгін мен ...... білдім»

  2. « .......... қызықты болды»

  3. «....... қиын болды»

  4. «Мен ......... білім алдым»

  5. «........... мені таңғалдырды»



Қасқыр туралы мәлімет жинақтап келу

Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті балын қойып бағалайды





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!