Материалдар / Ашық сабақ Көру мүшелерінің құрылысы мен гигиенасы. 8 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Көру мүшелерінің құрылысы мен гигиенасы. 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Көру мүшелерінің құрылысы мен гигиенасы. Зертханалық жұмыс «Көру қабілетін зерттеу» 8- сынып 8.1.7.1 көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттеу және көру гигиенасы ережесін сипаттау Барлық оқушылар : Көздің құрылысын сипаттап бере алады. Көпшілік оқушылар : Көрудің бұзылуын біледі. Кейбір оқушылар : Көру гигиенасын айта алады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Мамыр 2022
595
6 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар


Сабақтың тақырыбы: Көру мүшелерінің құрылысы мен гигиенасы.

Зертханалық жұмыс «Көру қабілетін зерттеу»



Бөлім:

8.3 Координация және реттелу

Педагогтің аты-жөні:

Нұрбаева Э.А

Күні:

23.02.2022ж

Сыныбы:

Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы:

Көру мүшелерінің құрылысы мен гигиенасы.

Зертханалық жұмыс «Көру қабілетін зерттеу»


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.7.1 көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттеу және көру гигиенасы ережесін сипаттау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар :

Көздің құрылысын сипаттап бере алады.

Көпшілік оқушылар :

Көрудің бұзылуын біледі.

Кейбір оқушылар :

Көру гигиенасын айта алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

5 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) “Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

Мақсаты: оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Жаңа сабаққа кіріспе

5мин



































Топқа бөлу.

«Мозайка әдісі»




Үй тапсырмасы:

1-тапсырма.Жеке жұмыс

Венн диаграммасы































(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа сабақты ашу мақсатында ой қозғау.

Оқушылар суреттің бөлінген қиындыларын бір-бірден алып,сурет құрау арқылы топқа 2 топқа бөлінеді.


1-тапсырма.Жеке жұмыс

Венн диаграммасы























Жұмбақ:

Қос әйнек шыны да емес, темір де емес,

Бұзылса оны адам түзер емес.

Кезінде өзі ашылып, жабылады,

Мағынасы қымбат нарсе, арзан емес. (Көз)


1.Көрудің маңызы қандай?

2.Көру мүшесінің қосымша бөліктеріне нелер жатады?






Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Тапсырма» әдісі қолданылады.

Дискриптор: Жалпы -2балл

Адам мен горилла ның ұқсастығы мен айырмашылығын сипаттап жазады;

Қалыптастырушы бағалау:

«Class dojo» әдісі




Мозайка





АКТ



































Тақырып бойынша видеоролик көру

https://youtu.be/7FJPG_t5kMM

https://youtu.be/NtoBMLTq1YU


Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

30мин


















Оқулықпен жұмыс

2-тапсырма.Топтық жұмыс

«Постер» әдісі

І топ: Көздің құрылысы мен қызметі.

ІІ топ: Көрудің бұзылуы. Көру гигиенасы.


Оқулықты оқып танысып шығады.

Топпен постер жасап,қорғайды




Сергіту сәті

1-жаттығу. Көзді жұма отырып көзді баяу айналдырыңыз. Алдымен бір бағытка бес рет толық айналдырыңыз, одан соң екінші жаққа қарай айналдырыңыз. Әр бағытта 10 секунд бойы орындаңыз.

2-жаттығу. Орнымыздан тұрып, алыстағы бір затқа караңыз, одан кейін көзді мұрын ұшына бағыттаңыз, қайтадан алыстағы затқа қараңыз. Бірнеше рет қайталаңыз.


Дескриптор: Жалпы-2 балл

1.Көздің құрылысын сипаттайды;

2.Көрудің бұзылуы,көру гигиенасын сипаттайды;


Қалыптастырушы бағалау:

Қалыптастырушы бағалау:

«Class dojo» әдісі


Плакаттар, түрлі түсті фламастерлер




























3-тапсырма.

 Жұптық жұмыс

« Суреттен сөйлем,сөйлемнен мәтін» әдісі


Көру қызметінің бұзылу себептерін түсіндіріңіз.






11 зертханалық жұмыс. Көру қабілетін зерттеу.

Дескриптор:

Жалпы-2 балл

1.Суреттерді талдайды;


Қалыптастырушы бағалау:

Қалыптастырушы бағалау:

«Class dojo» әдісі
















Дескриптор:

Жалпы -2 балл

1.Сивцев кестесін пайдалана отырып,әрбір көздің жітілігін анықтайды және формула бойынша есептейді;






ДК экраны

Суреттер

8-сынып оқулығы.

.


4-тапсырма. Топпен жұмыс

«Сейкестендіру» әдісі

Дескриптор:

Жалпы -2 балл

1.Көздің құрылысын,гигиенасын,көрудің бұзылуын дұрыс сәйкестендіреді;


ДК экраны

8-сынып оқулығы.


Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 мин.

Кері байланыс

«Алма ағашы» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын көреді.

Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған дер

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!