Материалдар / Ашық сабақ Ондық бөлшектерді оқу және жазу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Ондық бөлшектерді оқу және жазу

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Қазан 2020
315
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тақырыбы:

Ондық бөлшектерді оқу және жазу

Күні: 23.01.20 ж

Мұғалімнің аты-жөні: Пернебаева А.Е.

Сыныбы: 5 «Е»

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты


5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру;

5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Ондық бөлшектерді оқып,жаза алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жаза алады.

Кейбір оқушылар:

Есепті шығару барысында есептің мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді.

Бағалау критерийлері

Білім алушы

  • ондық бөлшек ұғымын түсінеді;

  • ондық бөлшектерді оқиды және жазады;

  • жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазады;

Құндылықтарды дамыту

Оқушылардың бір-біріне деген кұрмет, басқаның пікірін тыңдау, өз пікірін еркін білдіру дағдыларының қалыптасуы бірлескен жұмыс арқылы іске асады.

Пәнаралық байланыс

тұрмыста қолдана алу

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақста, таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар,

Бастапқы білім

Жай бөлшектер

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Оқушылармен сәлемдесу

  • Психологиялық тренинг: «Сәлеметсің бе!» әдісі

Ал енді, балалар, барлығымыз жұппен тұрып, бір-бірімізбен «Сәлеметсің бе?!» әдісі арқылы амандасайық.

Оқушылар кезек-кезек көршісінің аттас саусақтарына қолын тигізеді. Бас бармақтан бастайды:

  • Мен саған (бас бармақ);

  • Барлығында (балан үйрек);

  • Табыс (ортан терек);

  • Сәттілік (шылдыр шүмек);

  • Тілеймін (кішкентай бөбек);

  • Сәлеметсің бе! (алақанын тигізеді).

  • Топқа бөлу

  • Үй тапсырмасын тексеру

Үй тапсырмасын «Сен маған, мен саған» әдісі арқылы оқушылар бір – бірінің үй тапсырмаларын тексеріп шығады. /жауабын интербелсенді тақтада көрсетемін/.

Үй тапсырмасын дұрыс, бұрыстығын тексеріп, оқушылар «Бағдаршам» әдісі арқылы өздерін бағалайды.

«Миға шабуыл»

«Русская рулетка» әдісі бойынша өткенді қайталау сұрақтары.

  1. Аралас сан дегеніміз не?

  2. Дұрыс бөлшек дегеніміз не?

  3. Бұрыс бөлшек дегеніміз не?

  4. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз және азайтамыз?

  5. Жай бөлшектерді қалай бөлеміз?

  6. Санның бөлігі дегеніміз не?






























Сабақтың ортасы

(30 минут)

Топтық жұмыс. «Қоржын» әдісі арқылы әр топ өз тапсырмаларын таңдап алады.


1-қоржын.


  1. = = 3,5

  2. = = 4,65

  3. = = 7,762

  4. = = 82,275

  5. = = 17,7

Дескриптор: Білім алушы:

  • Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады;

  • Аралас санды ондық бөлшекке айналдырады;


2-қоржын.



Дескриптор: Білім алушы:

  • Аралас сандарды қосады;

  • Аралас сандарды бұрыс бөлшекке айналдырады;

3-қоржын.


Дескриптор: Білім алушы:

  • Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырады;

  • Аралас санды ондық бөлшекке айналдырады;


«Мадақтау» әдісі арқылы бағалау



Оқулықпен жұмыс

600

  1. 2) 3) 4)


602

1) 2) 3) 4)

«Мадақтау» арқылы бағалау

Жұппен жұмыс «Мозайка» әдісі

Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Бөлшектің қазіргі заманғы жазу үлгісін ұсынған еуропалық ғалым, итальяндық көпес және саяхатшы Леонардо Пизанский болды.

Әр жұп шығарған есепті тақтаға жабыстыру арқылы мозайка құрап,

Леонардо Пизанскийдің портретін шығарады.

«Мадақтау» арқылы бағалау





















































Математика 5 сынып А.Е.Әбілқасымова, Т.П. Кучер, З.Ә. Жұмағұлова Алматы «Мектеп» 2018







































«Сергіту сәті» Қызықты логикалық сұрақтар

  • Айгерімнің әкесінде 3 қыз бар: Гүлсая, Жансая және …..? Айгерім

  • Астанадан Қарағандыға жету үшін 2 сағат 30 минут қажет. Ал Қарағандыдан Астанаға қайтуға 150 минут керек. Неге олай? 150 минут = 2 сағат 30 мин

  • Қай сөз әрдайым дұрыс болып естіледі? Дұрыс

  • Ол сізге тиесілі, бірақ адамдар оны сізден жиі қолданады? Сіздің есіміңіз 1 бұқа 5 литр сүт беретін болса, 5 бұқа қанша литр сүт береді? Бұқа сүт бермейді

  • Жабық көзбен нені көруге болады? Түсті

  • Тауық өзін құспын деп айта ала ма? Жоқ, ол сөйлей алмайды

  • Жаңбыр екі күн қатарынан жаууы мүмкін бе? Жоқ, өйткені олардың арасында түн бар.

  • Автобус ауылға жүріп келе жатыр. Ол қарама-қарсы бағытта келе жатқан 3 автокөлікті көрді. Ауылға неше көлік бара жатыр? 1

  • Саябақтың ішінде 6 орындық тұр. Оның екеуін бояп қойды. Саябақта неше орындық қалды? 6

  • Оқушы мектепке 15 минутта жетеді. Ал 3 оқушы бұл жолды қанша уақытта өтеді? 15

  • Термометр 15 градусты көрсетіп тұр. Дәл осындай екі термометр неше градусты көрсетеді? 15

  • Жаңбырдың кезінде кімнің шашы суланбайды? Тақырбас адамның

  • Сиыр неге жерге жатады. Өйткені, отыра алмайды.







Сабақтың соңы( 5мин)





Өтілген сабақ бойынша білімдерін бекіту

«Бор беру стратегиясы» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылау.

  1. 6.

  2. 7.


  1. 8.


  1. 9.



  1. 578тг - Сатып алу
    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!