Материалдар / Ашық сабақ Қазақ тілі Түбір мен қосымша. 2 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Қазақ тілі Түбір мен қосымша. 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қырқүйек 2022
513
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: Қазақ тілі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Заурбекова Майра Саттынбековна

СЫНЫП:

2

99 мектеп -гимназиясы

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Сабақтың тақырыбы:

Түбір мен қосымша. 52-56-жаттығулар

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату

2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

Сабақ мақсаты:


Барлық оқушылар: Түбір сөзді біледі, атай алады

Көптеген оқушылар: Түбірге жалғанған бөліктің қосымша екенін біледі.

Кейбір оқушылар: Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қоя алады.

Бағалау критерийі

1. Түбір сөздерді тауып жаза алады. Әңгіме құрай алады;

2 . Сөздің түбірі мен қосымшасын ажырата алады.

3. Түбір сөзге тиісті қосымшаны жалғай алады.

Құндылықтарды дарыту

Қазақстан спортшыларына деген сый –құрметін , мақтанышын сезіне білуге үйрету Сыйластық, еңбек пен шығармашылық, жауапкершілік, бірлестік.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.

Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі.

Сабақтың жоспары

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

3-минут


Ұйымдастыру кезеңі

Тілек тілеу

-Сабағымыз немен байланысты?

-Спорт керек пе?.

Сол бойынша жетістік баспалдағына жету керек

Балалардың гүлге жазылған тілектерін тілеп қағазға жапсыру

Мадақтау


«Жарайсың-дар!»


және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар

«Миға шабуыл» әдісі

3 минут

Қызықты жұмбақтар

Жұмбақтың шешуін шешу 1) Зулап түсіп төменге,

Шықпас менсіз төбеге.

2) Табанға қанжар байладым,

Бетінде айна ойнадым.

3) Табаныма байладым ,

Қос таяқпен айдадым.

Жұмбақтың шешуін табады: 1.(Шана)

2. (Коньки)

3. (Шаңғы)

Қол шапалақтау әдісімен бағалау

Сабақтың ортасы

4 минут

«Ой қозғау» әдісі

Спорт жарысына қатысу үшін билет алу керек.

1-тапсырма

Қыс, ағаштар,қарлы , шаңғы, спортшы, балалар, сырғанады, шырша.


Дескриптор:

Берілген сөздердің арасынан түбір сөздерді теріп жазады.

3-топқа бөлінеді

Билеттегі түбір сөздерді дәптерлеріне теріп жазады.

Қыс, шаңғы,шырша

Дұрыс жазылған сөздерге 2 доптан алып отырады.

2

Топқа бөлуге арналған кеспе билеттер

қағаздар 

«Серпілген сауал» әдісі

3 мин

-Түбір деген не?

-Қосымша деген не?

-Сөз деген не?

-Антоним деген не?

-Синоним деген не?

Сұрақтарға жауап береді

«Серпілген сауал арқылы тобына доп жинайды.

Ұжымдық жұмыс

5минут

Оқулықпен жұмыс

52-жаттығу сурет бойынша әңгіме құрастыру

Дескриптор:

Сурет бойынша әңгіме құрастырады.

Қысқы Олимпиада ойындары — Халықаралық олимпиада комитетінің эгидасымен, 4 жылда бір рет өтетін қысқы спорт түрлерінен орасан зор халықаралық жарыстар. Ойындар 1924 жылы жазғы Ойындарға қосымша ретінде өткізлген.

2014 жылы Сочидегі Олимпиадаға Қазақстан 51 спортшыны апарды. Ресейдегі ойындардың қорытындысы бойынша Қазақстан бір қола медаль иеленді. Мәнерлеп сырғанауден Деннис Тен тарихи жүлдеге қол жеткізді. Жалпы есепте Қазақстан 26 орын алды.



Жалпы балалар әңгіме құрастыруға қатысады.

Дескриптор:

Сурет бойынша әңгіме құрастырады.


ҚБ:

«Басбармақ» әдісі бойынша

«Қателескен мұғалім» әдісі


5 мин





2-тапсырма:

53-жаттығу Тақырыпты экраннан оқу (өлең мазмұнын болжау)

1.Іштен оқу;

2.Қарамен берілген сөзді сөз құрамына талдап, дәптерге жазу;


Дескриптор:

1.Қате оқылған сөзді табады.

2.Қарамен жазылған сөзді жазады

3.Түбір мен қосымшасына ажыратады

К Б:


4 доп



Сергіту сәті 2 мин

Тілші әдісі

Сұрақ жауап



Оқулықпен жұмыс





5 мин

Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жазу

Қақпа жаққа Соқ та шайба, Қуан,......! Мұздан ....! Әділ ....! Соқ,соқ ....!

Дескриптор:

Көп нүктенің орнына тиісті сөдерді қояды.

Өлеңді оқиды.


Қақпа жаққа Соқ та шайба, Қуан, жайна! Мұздан тайма.! Әділ ойна.! Соқ,соқ шайба.!

4 доп





Баспалдақ әдісі

Сабақты соңы


5 минут

Топтық жұмыс

«Қақпаға доп сал» жарыс


1 топ

2 топ

3топ

Түбір сөздерді жинақтайды

Қосымшалы сөздерді жинақтайды

Түбір мен қосымша сөздерді жинақтайды





Дескриптор:

Түбір сөз бен қосымшалы сөзді ажарата алады.

Кубок

Беру арқылы мадақтау

Кері байланыс, стикер.

Бағалау


5 минут

Кері байланыс


1.Жүлделер сапасы мен санына сәйкес қорытындылап, топтарға жүлделі орындар беріледі


Кері байланыс бутерброды


Өз ойларымен бөліседі

Мадақ сын мадақ


Үйге тапсырма: 56-жаттығу ,25-бетте.

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

--Қателікті жөндеуге ұсыныс.


Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы

байланыс



Рефлексия

-Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

-

-Бүгін оқушылар не білді?

-

-Сыныптағы ахуал қандай болды?

-

- Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып ,өлеңді көшіріп жазу болатын, берілген тапсырманы 5 бала орындап шықты.

-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

-

-Өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?

-

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2. 

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.. 

2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

3.Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

 







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!