Бөлім
|
Биосфера
|
Педагогтың аты-жөні
|
Сарсекулова С.Қ
|
Күні
|
19.01.2021ж
|
Сынып
|
Қатысушылар саны: 21
|
Қатыспағандар саны: 3
|
Сабақтың тақырыбы
|
Қазақтың табиғи хоронимдері (ерекше қорғауға
алынған аумақтар) мағынасы;
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
9.3.5.2 қазақтың табиғи хоронимдерін жіктеп,
мағынасын түсіндіріп, транлитерациясын үш тілде
ұсынады;
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар: қазақтың табиғи хоронимдерін жіктеп, мағынасын
түсіндіріп, транлитерациясын үш тілде ұсынады;
Оқушылардың басым
бөлігі:Қазақстанның физикалық картасын пайдалана отырып,
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың орналасуын
табады.
Кейбір оқушылар: Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы
ақпараттарды жинақтау, жүйелеу.
|
Бағалау критерииі
|
Ерекше қорғалатын Қазақстан Республикасының
табиғи аймақтарын анықтайды.
Ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың атауының
шығу тегі мен үш тілде транслитерациясын біледі;
|
Пәндік лексика мен
терминология
|
Табиғи мұра, Сарыарқа, Солтүстік Қазақ жазығы,
Шығыс Еуропа жазығы, хоронимдер, географиялық хороним,
микрохороним
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
2 мин
5
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен Google Meet платформасы мен WhatsApp
желісінде сәлемдесіп, түгендеу.
«Бүгінгі сабаққа тілек».
Өткен сабақты еске түсіру.
Ой қозғау.
«Берілген географиялық объектілерді не
біріктіреді?» бірнеше табиғи мұра тізіміне енген нысандарды
слайдтан көрсету.
1.Табиғи мұра деген не?
2.Табиғи мұра деп аталуын мысалдармен
дәлелде?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты
анықталады
|
Google Meet платформасы мен WhatsApp желісіне
қосылады
Оқушылар суреттер бойынша сұрақтарға жауап
береді, ойлау дағдылары қалыптасады
|
Мұғалімнің ауызша мадақтауы
|
Google Meet
WhatsApp
Слайд №4-8
|
Сабақтың ортасы
3 мин
5 мин
3 мин
10 мин
5 мин
|
Мұғалім табиғи мұра туралы түсінік
береді.
1- Тапсырма «Нысанды тап»
әдісі
Дескрипторлар:
2-тапсырма
Картадан қорықтардың пайда болуын реттік
нөмірлер арқылы анықтау
Дескрипторлар:
3-тапсырма
Қорықтардың шығу тегі мен үш тілде этимологиясын анықтау
№
|
Шығу тегі
|
Орыс тілінде
|
Ағылшын тілінде
|
|
|
1
|
|
|
|
2
|
|
|
|
3
|
|
|
|
4
|
|
|
|
5
|
|
|
|
Дескрипторлар:
4-тапсырма.
Quizlet.com платформасына өтіп қорықтарды
сәйкестендіру ойыны ойнатылады
Дескрипторлар:
|
Слайдта көрсетілген ресурстарды
талқылайды
Слайдтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді
дамыту арқылы, мәтіндегі тапсырмаларды орындау барысында ой өрісін
жетілдіру арқылы бәсекелеседі
Слайдта берілген қорықтарды тауып жауап береді,
логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары
қалыптасады
Интернет желісін, онлайн мектеп материалдарын
пайдаланып шығу тегін анықтайды.
Оқушылар уақытқа қарай тапсырманы
орындайды
|
ҚБ «өзін өзі тексеру»
ҚБ «дұрыс, бұрыс» әдісі
5 баллдық жүйемен бағаланады
Орынмен бағаланады
|
Слайд №9-11
Слайд №12
Слайд №13
Слайд №14
Онлайн мектеп
https://kk.wikipedia.org/wiki/%
https://quizlet.com/562373499/match?i=3fwomr&x=1Kqthttps://
|
Сабақтың соңы
5 мин
2 мин
|
Кері байланыс
Үйге тапсырма:
Қазақстанның 9 физикалық-географиялық аймағын кестеге
толтыру
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына
байланысты кері байланыс жасайды.
|
Kundelik.kz
оқушыларға кері байланыс бере отырып
қойылады
|
Google Meet
WhatsApp
|