Материалдар / Ашық сабақ Рефераттысынып құрастыру (мини-жоба) 6 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Рефераттысынып құрастыру (мини-жоба) 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Рефераттысынып құрастыру (мини-жоба) 6 сынып сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қараша 2022
301
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп бастауыш мектебімен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

Кысқа мерзімді жоспар

Бөлім: Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау

Педагогтың аты-жөні: Мамбеталиева Айгерим

Күні:

4.05.2021

Қатымушылар саны:

Қатспағандар саны

Сынып:

6 «Б»



Сабақтың тақырыбы:

Рефератты құрастыру (мини-жоба)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.4.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме)

6.4.2. авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру

6.4.2.2 авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу

Сабақтың мақсаты:

Барлығы:сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге рефератты талаптарға сай құрастыру..

Көпшілігі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтердің мазмұнын байланыстыру .

Кейбірі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтерді түрлендіру

Бағалау критерийі:

Барлығы:сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге рефератты талаптарға сай құрастырады.

Көпшілігі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтердің мазмұнын байланыстырады .

Кейбірі: сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтерді түрлендіреді


Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

( 5 мин)





І. Ұйымдастыру: (W) сыныппен жұмыс.  «Сиқырлы сандық» әдісін қолданып оқушыларды топқа бөлінеді. Сандыққа төрт түсті кәмпит салынып оқушылар кәмпиттің түсі бойынша орналасады.

( 1 минут)

Оқушылар топқа бөлінеді


«Гүлмен тілек»

(сергіту)

Өткен тақырып бойынша оқушылардың білім-білік дағдысының қалыптасуын тексеру( 3 минут):


1. Сілтеме дегеніміз не?

2. Сілтемелерді қандай белгілері бойынша бөлесін?

3. Атаулар элементтер тобынының негізі неде?

4. Әдебиеттер тізімін қандай әдістермен қоюға болады?

5. Қандай жағдайларда құжатқа түсіндірме енгізу керек?


Сыныппен жұмыс. Мәселені шешу. «Миға шабуыл»

(1 минут)

Қандай да бір тақырып бойынша өтілген материалды бірнеше әдебиет көздерінде келтірілген ақпараттарды пайдалана отырып,жазбаша түрде жеткізу қалай аталды?




Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылардын тыңдалым, және айтылым қабілеттері қалыптасады.





Әр сұраққа 1 бал




«Зымыран сұрақтар» әдісі













Сабақтың ортасы

( 31 мин)



















І. Жаңа тақырыпты меңгерту:

Топпен жұмыс. (10 минут)

Оқулықты пайдаланып, тапсырманы орындау.

Оқушыларға тақырыпты өз бетімен меңгеру тапсырмасы беріледі.

Оқулықтағы кесте бойынша сәйкестендіруге тапсырма құрастырып,басқа топқа орындауға ұсыну.

Оқушылар мәтіндерді мұқият оқып,негізі тұстарын белгілейді. Сәйкестендіру кестесін құрастырады.

«Графиктік органайзер» әдісін қолдану арқылы оқушылар ынтымақта бірлікте жұмыс жасауға, білгенін жолдастарымен бөлісуге, тақырыпты ортаға салып талқылауға, түйінді ойды саралауға үйренеді.

Әр тапсырмаға

3 бал

«Графиктік органайзер»







Кері байланыс







ІІ Жаңа тақырыпты бекіту тапсырмасы:


Жұппен жұмыс. (20 минут).

Деңгейлік тапсырмалар:


«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына реферат құрастыру.




І – деңгей

«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына рефератты оқулықтағы талапқа сай құрастыру.


ІІ – деңгей

«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына әр түрлі дереккөздерден алынған мәліметтердің мазмұнын байланыстыра реферат құрастыру.


ІІІ – деңгей

«Сілтемелерді ұйымдастыру, авторлық құқық, плагиат ұғымы, авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізу» тақырыбына әр түрлі дереккөздерден алынған мәліметтердің мазмұнын түрлендіріп реферат құрастыру.



Бағалау критерийлері

Дескрипторлар

Сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге рефератты талаптарға сай құрастырады.


Тақырып бойынша ақпараттар мен ресурстарды қарастырады

Тақырыптың өзектілігін анықтайды

Сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтердің мазмұнын байланыстырады .


Дәлелденген ақпаратты келтіреді

Мәліметтердің мазмұнын байланыстырады .


Сілтемелерді ұйымдастыруға (гиперсілтемелер, мазмұн, атау, түсіндірме), авторлық құқық, плагиат ұғымдарына,авторға сілтеме беру арқылы ақпаратты жеткізуге реферат құрастыруда мәліметтерді түрлендіреді

Әр түрлі дереккөздерден алынған мәліметтерді салыстырады

Мәліметті түрлендіреді



Оқушылар тапсырма ларды орындайды.

































Әр тапсыр маға

3 бал



















































Дереккөздері:

  1. Оқулықты қолдану.

  2. Интернет желісін қолдану




























Сабақтың соңы

( 5 минут)


Қорытынды:сыныппен жұмыс (3 минут):


Қорытынды ( 1 минут)


Үйге тапсырма: кестеден тақырып таңдап алып,талаптарға сай реферат құрастыру

Рефлексия: (1 минут)

   


Оқушылар чемоданды таңдаса, оңда оқушылар алған білімддерін өздерімен салып алып кетеді.

Егер оқушылар еттартқышты таңдаса, оқушылардың білімін бекіту жұмыстарын жүргізу керек.

Оқушылар қоқыс себетін таңдаса, онда оқушылар сабақты меңгермеді.


Әр топтан бір рефераттан қорғайды.





































ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек »



















































БББ әдісі




















Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!