Қысқа мерзімді жоспар
Социалистік революция әлеуметтік теңдік идеяларын жүзеге асырудың радикалды әдісі ретінде
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан 3.3. бөлімше Революциялар қоғам өзгеруінің бір факторы ретінде |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухымжанова Шалқар Сейтовна |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Социалистік революция әлеуметтік теңдік идеяларын жүзеге асырудың радикалды әдісі ретінде |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.3.3 революциялардың жағымды және жағымсыз салдарларын бағалау; 10.3.3.4 социалисттік революция ның мәнін түсіну үшін әлеуметтік теңдік идеясының даму кезеңдерін зерттеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу,оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру “Мен...” тренингі Үй тапсырмасы: «Кімнің жады мықты?» әдісі арқылы сұрау. Ой шақыру. Тақырыпқа шығу. «Минуттық шешім» әдісі бойынша оқушыларға суреттер топтамасы ұсынылады. Сұрақ қойлады.
Болжамдарын негіздейді Оқушылар жауаптары тыңдалып болған соң, осы сабақта басты зерттелетін мәселеге ойларын шоғырландыруға назар аударылады. Жаңа сабақтың тақырыбы ашылады, сабақ мақсаты таныстырылады. |
Оқушылар өздерінің жақсы қасиеттерін атайды. Конверттегі сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың болжам жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Дескриптор: Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. 2 БАЛЛ |
Тақырыптық суреттер Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
«Түсіндірме мінбері» әдісі арқылы тақырыпқа қатысты нақты мәліметтер түсіндіреледі. Социализм (латын. socialis - қоғамдық) - әлеуметтік әділеттілік пен теңдікке негізделген, мақсаттары мен мұраттары социалистік қоғам орнатумен байланысты ілім
1-тапсырма. Зерттеу және талдау Зерттеу сұрағы: В.И.Ленин, Мао Цзедун,Фидел Кастро кім? Анықта. (жеке жұмыс) Оқулықтағы мәтіннің мазмұнына қарай сюжеттік кестені толтырады.
Оқушыларға сюжеттік кестені толтыру 2 -тапсырма. «SCORE» әдісі –жұптық жұмыс Социалистік революцияларға талдау жасайды
3-тапсырма. Бекіту. Жеке жұмыс. Социалистік революциялардың жағымды және жағымсыз жақтарын атайды. |
Сұрақтарға жауап береді.
Оқулықпен жұмыс жасап, «SCORE» кестесін толтырады.
.
Социалистік революциялардың жағымды және жағымсыз жақтарын атайды. |
Дескриптор Сюжеттік кестені толтырады. 3 БАЛЛ
Дескриптор
SCORE» кестесін толтырады. 3 БАЛЛ
Дескриптор Социалистік революциялардың жағымды және жағымсыз жақтарын атайды. 2 БАЛЛ |
Оқулық
Хронологиялық кесте
Таратпа материалдар
10 сынып Дүние жүзі тарихы оқулық авторлары: Р.Р.Қайырбекова С.В.Тимченко З.А.Джандосова
ҚБ парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия . «3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды
Үйге тапсырма: Мемлекеттердегі революциялардан кейінгі өзгерістер. |
«3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс береді. |
1-10 балдық жұйемен бағаланады. |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Социалистік революция әлеуметтік теңдік идеяларын жүзеге асырудың радикалды әдісі ретінде 10 сынып
Ашық сабақ Социалистік революция әлеуметтік теңдік идеяларын жүзеге асырудың радикалды әдісі ретінде 10 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Социалистік революция әлеуметтік теңдік идеяларын жүзеге асырудың радикалды әдісі ретінде
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мемлекет, соғыс және революциялар тарихынан 3.3. бөлімше Революциялар қоғам өзгеруінің бір факторы ретінде |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухымжанова Шалқар Сейтовна |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.2025 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Социалистік революция әлеуметтік теңдік идеяларын жүзеге асырудың радикалды әдісі ретінде |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.3.3.3 революциялардың жағымды және жағымсыз салдарларын бағалау; 10.3.3.4 социалисттік революция ның мәнін түсіну үшін әлеуметтік теңдік идеясының даму кезеңдерін зерттеу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу,оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын құру “Мен...” тренингі Үй тапсырмасы: «Кімнің жады мықты?» әдісі арқылы сұрау. Ой шақыру. Тақырыпқа шығу. «Минуттық шешім» әдісі бойынша оқушыларға суреттер топтамасы ұсынылады. Сұрақ қойлады.
Болжамдарын негіздейді Оқушылар жауаптары тыңдалып болған соң, осы сабақта басты зерттелетін мәселеге ойларын шоғырландыруға назар аударылады. Жаңа сабақтың тақырыбы ашылады, сабақ мақсаты таныстырылады. |
Оқушылар өздерінің жақсы қасиеттерін атайды. Конверттегі сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың болжам жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Дескриптор: Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. 2 БАЛЛ |
Тақырыптық суреттер Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
«Түсіндірме мінбері» әдісі арқылы тақырыпқа қатысты нақты мәліметтер түсіндіреледі. Социализм (латын. socialis - қоғамдық) - әлеуметтік әділеттілік пен теңдікке негізделген, мақсаттары мен мұраттары социалистік қоғам орнатумен байланысты ілім
1-тапсырма. Зерттеу және талдау Зерттеу сұрағы: В.И.Ленин, Мао Цзедун,Фидел Кастро кім? Анықта. (жеке жұмыс) Оқулықтағы мәтіннің мазмұнына қарай сюжеттік кестені толтырады.
Оқушыларға сюжеттік кестені толтыру 2 -тапсырма. «SCORE» әдісі –жұптық жұмыс Социалистік революцияларға талдау жасайды
3-тапсырма. Бекіту. Жеке жұмыс. Социалистік революциялардың жағымды және жағымсыз жақтарын атайды. |
Сұрақтарға жауап береді.
Оқулықпен жұмыс жасап, «SCORE» кестесін толтырады.
.
Социалистік революциялардың жағымды және жағымсыз жақтарын атайды. |
Дескриптор Сюжеттік кестені толтырады. 3 БАЛЛ
Дескриптор
SCORE» кестесін толтырады. 3 БАЛЛ
Дескриптор Социалистік революциялардың жағымды және жағымсыз жақтарын атайды. 2 БАЛЛ |
Оқулық
Хронологиялық кесте
Таратпа материалдар
10 сынып Дүние жүзі тарихы оқулық авторлары: Р.Р.Қайырбекова С.В.Тимченко З.А.Джандосова
ҚБ парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия . «3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды
Үйге тапсырма: Мемлекеттердегі революциялардан кейінгі өзгерістер. |
«3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс береді. |
1-10 балдық жұйемен бағаланады. |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















