Пәні: Информатика
|
Мұғалімнің аты
жөні: Шынбаева
А.С.
|
Уақыты:
|
Сынып:
10 «А»
|
Оқушылар
саны: 12
|
Ұзақ мерзімді жоспардағы
бөлім
|
4 бөлім. Web-жобалау
|
Сабақ
тақырыбы
|
Мәтінді форматтау (қаріп,
абзац, тізімдер)
|
Алдын ала білу
керек
|
- оқушылар html-парақшасының
құрылымын және html- тілінің негізгі тегтерін
біледі
- оқушылар веб парақшасын
құрады
- оқушылар веб парақшасында
фонның, мәтіннің түстерін өзгертеалады
|
Оқу
мақсаты
|
Веб-парақшасында мәтінді
форматтау тегтері ( абзац, қаріп, сырғымалы жолдар
жасау)
|
Сабақ
мақсаты
|
web-парақшасын құрастыру
кезінде HTML тілінің негізгі тегтерін
қолдану
|
Бағалау критерийлері
|
web парақшасын құрастыру үшін html тілінің тэгтерін
қолдану.
Тэг көмегімен мәтіннің қарпін, абзац, көлемін белгілеу.
Сырғымалы жолдар жасау.
|
Тілдік
мақсаты
|
|
Құндылықтарын
саралау
|
- Бағдарламаны үйрету арқылы
оқушылардың танымдық, біліктілік қабілеттерін
дамыту;
-
Оқушылардың компьютерлік
сауаттылығын дамыта отырып, кәсіби маман болып қалыптасуына ықпал
жасау
|
Пән аралық
байланыс
|
пән
|
кезен
|
Ағылшын тілі
|
Сабақ барысында өз веб
парақшасын құрастыру кезінде Html тілінде тегтер
қолдану
|
Дифференциация
|
Қийын
сұрақ
|
Жеңіл
сұрақ
|
-
HTML қалай пайда
болды?
-
HTML
тілінің атқаратын қызметі қандай?
|
-
Гипермәтін деген
не?
-
Тег дегеніміз
не?
|
|
АКТ
қолдану дағдылары
|
|
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін
сақтау
|
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтын жоспарланған бөлімдеті
|
Сыныптағы жоспарланған іс шаралар
|
Ресурстар
|
Сабақтын басына
3 мин
Түйінді идея:
|
1.Ұйымдастыру.
Оқушылармен
амандасу.
Сыныпта
ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Сабақтың түйінді идеясымен
таныстыру.
|
Презентация
Слайд
1
|
«Білу ғана аз, сол
білгенінді істе қолдана білу керек»
И.Г.
Гете
|
Слайд
2
|
Үй
тапсырмасын
тексеру.
7
мин
|
2. «Қарлы
кесек»
-
Гипермәтін деген
не?
-
HTML қалай пайда
болды?
-
Web –беттерді қандай
программалар көмегімен жасауға болады?
-
HTML тілінде web – бетті
қайда құруға болады?
-
Тег дегеніміз не?
Олардың түрлері?
-
Web құжат деген
не?
-
Web құжаттың негізгі
бөлігі?
-
Сайттың жоспарлау
кезендері?
-
Web сайттың түстерін
қалай белгілейміз?
-
Түсің қандай тегпен
белгілеймыз?
-
Өмірде сайтты қайда, не
үшін қолданамыз?
Тапсырма 1 «Үй тапсырманы бекіту»
Оnline интерактивті
тапсырманы орындаңыз
http://learningapps.org/138127
Сұрақ:
Бүгінгі сабақта Web құжатымызға не өзгеріс енгіземіз деп
ойлайсындар ?
Осы
тапсырмада қандай танымайтын тегтерді байқадыңыз?
|
Слайд
3
Слайд
4
Компьютер
|
Мағынаны
ашу.
3
мин
|
3. Сабақ тақырыбына
жетелеу
- Слайдта
көрсетілген сүретерге мұқият қарап сабақ тақырыбын ашып
көрейік???
/Оқу
мақсаты, бағалау критерийлерімен
таныстырылады./
web-парақшасын құрастыру
кезінде HTML тілінің негізгі тегтерін
қолдану
|
Слайд
5
|
Сабақтын ортасы
10
минут
12
минут
|
4.
Оқулықпен жұмыс Мұғалім жұпқа бөліп, мәтінді
форматтау тегтерді оқулықтан тауып, мағынасын түсіндіру тапсырмасын
береді
<font> тегінің көмегімен біз мәтіннің
қарпін, көлемін, түсін fase, size,
color атритуттар арқылы
белгілейміз.
<Hi>, </Hi> белгісі алты түрлі
сатыдағы символдар мөлшерін таңдау мүмкіндігін
береді
Абзац
енгізу үшін <P>,
</p> тегтері
қолданылады.
Қарайтылған әріптерді пайдалану үшін мәтінді
<B>, </b> тегтердің ортасына
аламыз,
Көлбеу
(курсив) әріптер үшін <I>,</i>
<MARQUEE>, </MARQUEE>
тегтері
браузер терезесінде жолдың бір шетінен екінші шетіне жылжып
отыратын «сырғымалы жол» жасайды және оның мынадай параметрлері
болады:
ALIGN
BGCOLOR, DIREKTION, HEIGHT, LOOP, SCRLLAMMAUNT,
SCROLLDELLAY
5.Практикалық жұмысы
Оқушылар
құрастырып жатқан Web парақшасында мәтінді форматтайды. Өзіндік
жұмыс.
Бір бірін
бағалау
Дискрипторлар
|
- web парақшасын құрастыру үшін html тілінің тэгтерін дұрыс
қолдану
- Қорытынды парақшалары дұрыс шығу,
ашылуы
- web
парақшасын құрастыру кезеніңде толық
аяқталуы
|
Оқушылар
дайын болған сайттарын көрсетеді. Оқушылармен ой-пікір алмасып ,
мұғалімнен кері байланыс алады.
|
Слайд
6
Слайд 7
Компьютер
|
Сабақтын соңы
5 мин
|
Рефлексия.
-
Сабақты саған бәрінен не ұнады?
-
Сен нені үйрендің?
-
Оқытудың қай бөлігі сен үшін тиімді
болды?
-
Егер дәл осы сабақ басқа сабақта өткізілетін
болса, нені өзгертер едің?
|
Слайд 8
|
Сабақ бойынша рефлексия
Cабақтын мақсаты/оқу мақсаттары
шынайы болды ма?
Оқу мақсатына барлық
оқушылар жеттіме?
Жоқ болған жағдайда не
себепті? Сабақтын дифференциациясы дұрыс өтілді
ме?
Сабақ жоспарынан не және неге
күту керек еді?
|
|
Жалпы
баға
Сабақтын қандай екі
кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау
керек)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не
көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау
керек)?
1:
2:
Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын
жетістіктері /қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару
керек?
|
-
Гипермәтін деген
не?
|
-
HTML қалай пайда
болды?
|
-
Web –беттерді қандай
программалар көмегімен жасауға болады?
|
-
HTML тілінде web – бетті қайда
құруға болады?
|
-
Тег дегеніміз не? Олардың
түрлері?
|
-
Web құжат деген
не?
|
11. Web
құжаттың негізгі бөлігі?
|
-
Сайттың жоспарлау
кезендері?
|
-
Web сайттың түстерін қалай
белгілейміз?
|
-
Түсің
қандай тегпен белгілеймыз?
|
-
Өмірде
сайтты қайда, не үшін қолданамыз?
|
|
|
|
|
<Font> тегінің көмегімен біз мәтіннің
қарпін, көлемін, түсін fase, size,
color атритуттар арқылы
белгілейміз.
|
<Hi>, </Hi> белгісі алты түрлі
сатыдағы символдар мөлшерін таңдау мүмкіндігін
береді
|
Абзац
енгізу үшін <P>,
</p> тегтері
қолданылады.
|
Қарайтылған әріптерді пайдалану үшін мәтінді
<B>, </b> тегтердің ортасына
аламыз,
|
Көлбеу
(курсив) әріптер үшін <I>,</i>
|
<MARQUEE>, </MARQUEE>
тегтері
браузер терезесінде жолдың бір шетінен екінші шетіне жылжып
отыратын «сырғымалы жол» жасайды және оның мынадай параметрлері
болады:
ALIGN
BGCOLOR, DIREKTION, HEIGHT, LOOP, SCRLLAMMAUNT,
SCROLLDELLAY
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|