Материалдар / Ашық сабақ.Логикалық есептер.Найзағай 4 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ.Логикалық есептер.Найзағай 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне қажет.Математика пәнінен ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Сәуір 2021
6409
35 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән:математика № 99-сабақ

Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектеп» кмм


Сынып 4 «Б»

Мұғалімнің аты-жөні: Трусбекова Динара Қабидолдақызы


Күні 04.02.2021ж

Қатысқандар саны -25

Қатыспағандар саны-1


Бөлім

3(A)-бөлім. «Қозғалысқа ,түсімділікке берілген есептер.

Табиғат құбылыстары»


Сабақ тақырыбы

Логикалық есептер.Найзағай.


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

4.4.2.2 кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді шығару


Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: кеңістіктік фигуралар жөнінде түсініктерінің болуы.

Оқушылардың басым бөлігі: кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді талдау және шығару.

Кейбір оқушылар: кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді зерттеу, шығару және құрастыру.


Бағалау критерийлері:


кеңістіктік фигуралар жөнінде түсініктерінің болуы.

кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді талдау және шығару.

кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептерді зерттеу, шығару және құрастыру.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Көлеңке пайда болуын, айнаға қарағанда қандай бейнені көретінін түсіндіру .




Пәндік лексика және терминология: Көлеңке, айна, текшелер,  .



Диалогке жазуға қажетті пайдалы фразалар топтамасы.

Талқылау:

-  Кеңістіктік көлеңке қалай пайда болады?

– Айнаға қатысты басқатырғыны шешкенде нені негізге алу керек?

– Кеңістіктік ойлау қабілетін дамытуға арналған логикалық есептер деп қандай есептерді атауға болады?


Жазу:

Есептердің шешуін жазу




Құндылықтарды дарыту

Адамгершілік, еңбекқорлық.




Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, көркем еңбек, жаратылыстану.



Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет





Сабақтың

кезеңдері

Педагогтың әрекеті







Оқушының әрекеті



Баға

лау

Ресурстар

Басы

2мин

Білу және түсіну кезеңі

5 минут



Әдістер: Сұрақ қою және талқылау

Саралау:

Диалог және қолдау көрсету



Дағдылар:

оқылым

айтылым,

тыңдалым





Амандасу

Психологиялық дайындық

/Өлең шумақтары оқылып,жаңа сабаққа серпін беріледі/









Ынталандыру «Кім тапқыр?» ойыны ойнатылады.

Жұмбақтар беріліп ,жауаптары алынады.

 Жұмбақтың шешуі арқылы жаңа сабақтың тақырыбы ашылып,мақсаты айқындалады.





«Найзағай қалай пайда болады?» тақырыбындағы бейне фильмді көрсету.

1 тапсырма

Оқушылар өрнектердің мәнін тауып, нәтижелерін өсу ретімен орналастырып найзағай басталар алдында орын алатын жағдайды білетін болады.

Найзағай

451 · 203 – 444 444 : 11 + 3 789 =

Күн күркіреу

56 · 640 – (11 258 – 27 · 35) + 374 498 =

Дескриптор:

1.Амалдардаң орындалу тәртібін біледі

2.Есептің шешімін табады;

Сабаққа дайындалып отырады. Бүгінгі сабаққа қатысқандығы жөнінде белгіленеді.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып шығады.

Жұмбақтарды шешіп,жауаптары айтылады.

Жауабы: найзағай,күннің күркіреуі






Найзағай

451 · 203 – 444 444 : 11 + 3 789 =54938

Күн күркіреу

56 · 640 – (11 258 – 27 · 35) + 374 498 = 400 025

















Тап

сырманы орын

даған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау

Ноутбуксмарт-фон,слайдтар

































Бейне фильм





Ортасы

30 мин

Қолдану кезеңі





Әдісі:

Түсіндіру және сипаттау

Саралау :

Қарқын

Дағдылар:

айтылым,жазылым

































2 тапсырма

Бес бұрыш жасау үшін қағаздан ені 3 см

болатын жолақ қиып алады, сосын оны

түйіндеп байлайды. Оны қатты керіп байлап,

бесбұрыш жасайды. Қарындашты қағаз бетінен

ажыратпай суреттегідей жұлдыз салып көреді


Дескриптор:

1.Үлгі бойынша қағаздан

бесбұрыш жасайды.

2.Бесбұрышты салады;


Оқу мақсатын таныстыру: сен кеңістіктік

ойлауды дамытатын логикалық есептер

шығаратын боласың.

3 тапсырма

Тапсырманы орында.

a) Сен неше үшбұрыш көріп тұрсың? 

ә) Қарындашты қағаздан ажыратпай жұлдыз

сала аласың ба?

Дескриптор:

1.Суреттегі үшбұрыштар санын анықтайды.

2.Қарындашты қағаздан ажыратпай жұлдыз салады.



4 тапсырма «Серпілген сауалдар»

1.Адам тамақ пісіретін алдында не салады?

2.Тауық бір аяқпен тұрғанда 3 кг,екі аяқпен тұрғанда неше кг?

3.Сенбі сөзі бір аптада неше рет кездеседі?

4.Екі адам 4 сағат жол жүрсе.бір адам неше сағат жол жүреді?

5.Алма ағашында 5 алма бар,ал үйеңкі ағашында неше ағаш бар?

Сергіту сәті

Мультфильмнен үзінді көрсету.

Сол мультфильм бойынша берілген сұраққа жауап беру

Барлық жылқының 3/1 және екеуі бөлініп алынды.Содан кейін жартысы айдалып әкетілді.Сонда өрісте тоғыз жылқы қалды.

Сұрақ:Басында өрісте неше жылқы болып еді?

5 тапсырма

«Ойнайық та, ойлайық»

«Ғажайып жетілік» логикалық сұрақтар

1.Ағашта 12 құс отыр еді.Оның 11-нен басқасы түгел ұшып кетті.Ағ

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!