Материалдар / Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды өңдеу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды өңдеу

Материал туралы қысқаша түсінік
6 сынып Алжапқыш бөлшектерін біріктіру. Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды өңдеу. 6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау Сенің білетінің: - жұмыс орнын ұйымдастыру; - машина тігістері мен қол тігістерін тігу үшін жіпті таңдау. Сенің меңгеретінің: - қол тігістері мен машина тігістерін тігу; - алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Сәуір 2022
637
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Алматы облысы Іле ауданы Боралдай кенті

40 орта мектеп

Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды өңдеу

Бөлім:

Дизайн және технология

Пәні :

Көркем еңбек (Қыз балалар)

Педагогтің Т.А.Ә.

Омирзакова Улжан Канатовна

Күні:

17.03.2022ж

Сынып: 6 Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бөлшектерді біріктіру мен бұйымды өңдеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау

Сабақтың мақсаты

Сенің білетінің:

  • жұмыс орнын ұйымдастыру;

  • машина тігістері мен қол тігістерін тігу үшін жіпті таңдау.

Сенің меңгеретінің:

  • қол тігістері мен машина тігістерін тігу;

  • алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындау.

 Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



3 минут








3 минут













3мин

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу.



Өткен сабаққа шолу.

«WordWall» тапсырмасын орындау.

  • Балалар, үйге арналған тоқыма бұымдарының жасалу кезеңдерін еске түсірейік. Ол үшін тапсырмада берілген кезеңдерді ретімен орналастырайық .





«Ой қозғау» Сұрақтар қоямын.

  • Біз өткен сабақта қандай жұмыс жасадық?


Енді келесі кезеңге өтеміз.


  • Келесі кезең қандай ?

Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Ынтымақтастық атмосферасына арналған жаттығу жасайды. Жіптің көмегімен өрмекші торын жасайды .

Мозайка жинап топқа бөлінеді.





Сілтеме арқылы өтіп суреттерді сәйкестендіреді.


Болжамды жауап :


1.Нобай дайындау

2.Пішімдерді дайындау

3.Бөлшектерді пішу

4.Бөлшектерді өңдеу

5.Жеке бөліктерінің пішінін келтіру

6.Бұйымды құрастыру

7.Безендіру




Сұраққа жауап береді.

Болжамды жауап : Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдедік.

Жеке бөліктерін біріктіру .

Жарайсың!

Жақсы!

Тамаша!

ҚБ: 1-10 балл аралығында бағаланады




Дескриптор:

  • Үйге арналған тоқыма бұйымдардың жасалу кезеңдерін ретімен орналастырады

Толық дұрыс жауап үшін 2 балл алады.




Жарайсың!

Жақсы!

Тамаша!




Ынтымақтастық ақуалды қалыптастыруға арналған жаттығулар


Мозайка жинауға арналған суреттер



https://wordwall.net/ru/resource/28547812



Оқулықтың электрондық нұсқасы:

http://keleshek-2030.kz/books/ht6mk.php

§27

Сабақтың ортасы


8 минут










20 минут




























3 минут








«Кинометафра» әдісі арқылы алжапқыштың бөліктерін біріктіруге байланысты бейнеролик көрсетіледі.

Бейне жазбадан көрген жаңа ақпарат бойынша түсіндірме жұмыстары жүргізу, жетекші сұрақтар қою. Бейнежазбаны талқылау.

Жұмыс барысында жеке бастың гигиенасына, қауіпсіздік ережелеріне, материалдар мен құрал- жабдықтарды пайдалану ережелерін сақтауды ескерту.

  1. Тапсырма. Топтық жұмыс.

  • Алжапқыштың бөліктерін біріктіру.

- Алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындау.

















1 топ - Алжапқыштың қалтасын біріктіріп, қол тігістері мен машина тігісін тігеді.

-Алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындайды.

2 топ- Алжапқыштың бел бауын біріктіреді.

-Алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындайды.


3 топ -Алжапқыштың төменгі бөлігіне желбірегін біріктіреді .

-Алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындау.


  1. Тапсырма: «Адасқан әріптер» әдісі

«Wordwall» қосымшасында берілген тапсырманы орындауды ұсыну. (адасқан әріптерден тақырыпқа байланысты сөздерді табу)

Рисунок 1




Бейнежазбадан алжапқыштың бөліктерін біріктіруге байланысты ақпараттар көреді.


Жұмыс барысында қолданылатын ТҚЕ мен материалдар мен құрал-жабдықтардың қолданылу ережесін айтады.



Алжапқыштың бөліктерін біріктіреді. Алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін орындайды.


(Құндылық: құметтеу, өзара көмектесу құндылығын басшылыққа алады)




Нобайлар, техникалық суреттер мен сызбаларды пайдаланып, шығармашылық жұмыста алжапқыштың бөліктерін біріктіреді.




Өз жұмысын таныстырып айтады







Сілтеме арқылы өтіп, адасқан әріптерден сөз құрау арқылы ас үйдің тоқыма бұйымдарының атауын табады.

Алжапқыш

Төсем

Тұтқыш

Дастархан

Перде











Дескриптор:

-Алжапқыштың бөліктерін біріктіреді.


-Алжапқышты өңдеудің технологиялық кезеңін біледі.

- Қол және машина тігістерін тіге алады


Толық тапсырма үшін 6 балл алады










Дескриптор :

  • Ас бөлмеге қажетті тоқыма бұйымдардың атауларын біледі


Толық дұрыс жауап үшін 2 балл алады.


Алжапқыштың бөліктерін біріктіру туралы бейне жазбалар

https://youtu.be/eXzlBqmAySE


https://youtu.be/Fxqj67p1I4g







Алжапқыштың бөліктері, алжапқыштың негізгі бөлігі, қалтасы, белдігі, желбіршегі.



















https://wordwall.net/ru/resource/28553141

Сабақтың соңы

5 мин


Қорытынды кезең.

«Менен сұрақ, сенен жауап» әдісі

578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!