Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Оқу жұмысы жөніндегі
орынбасары:_______І.Мырзатаева
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Мектеп:Ө.Қанахин
атындағы ЖББОМ
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:М.Бөлекеева
Сынып:
6
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақ
тақырыбы
Бұйым дайындау. Бөлшектерді
пішу
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
6.2.3.1
Тігін машинасы және қол
құралдарымен қайып тігу, сырып тігу тігіс түрлерін қолдана отырып,
тоқыма материалдарын пішу және өңдеу.
Сабақ
мақсаттары
Тігін машинасын, қол
құралдарын қолдана отырып, фетра матасымен бұйымды әрлеу
жасау.
Бағалау
критерийлері
Киімдердің дымқыл термиялық
өңдеу режимдерін біледі және түсінеді, іс жүзінде қолданылады,
жұмыста белгілі бір материалдар мен құралдарды
қолданады;
Тоқыма материалдарды қолмен
және тігін машиналарымен кесу және өңдеу үшін қажетті материалдар
мен құрал-саймандарды қолмен және тігістерді қолданып
қолданады.
Практикалық жұмыс барысында
қауіпсіздік техникасын қолданады.
Қолмен немесе тігін машинасын
қолданғанда штапельді тігістерді
қолданады.
Тілдік
мақсаттар
Пәнге тән лексика мен
терминология:
Қол тігістері – ручные швы –
hand welds
Сырып тігу – стачать –
stitching
Тоқыма материалдары –
текстильные материалы - textile materials
Диалог пен жазу үшін
пайдалы сөздер мен тіркестер:
Мен бөлшектерді біріктіруде
... қолдандым.
Бұл материалдың ... қасиетіне
байланысты ... бұйым жасауды жөн көрдім.
ЫЖӨ барысында ... техника
қауіпсіздігін ұстану керек.
Құндылықтарды
дарыту
Еңбек пен шығармашылық,
бір-бірен құрмет, патриотизм құндылықтарды дарыту практикалық
тапсырмалар орындау арқылы жүзеге асады
Пәнаралық
байланыстар
Геометрия – мата бетінде дұрыс
орналастыру
Математика – есеп
жүргізу
АКТ қолдану
дағдылары
Виеороликтер мен
презентациялар арқылы
Бастапқы
білім
Оқушылар мата түрлері мен
қасиеттерін талқылады, танысты.
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың
басы
3 мин
Сәлемдесу. Сабақ мақсатын
анықтау, талқылау.
Сабақтың
ортасы
35
мин
(с) Алдыңғы сабақтарда
оқушылар бұйымның нобайын дайындады. Өздігінен маталарды таңдап,
техниканы таңдады.
Сұрақтарға жауап
бер.
«Адасқан
сөздер»
Ине салғыш не үшін
қажет?
Оймақ не үшін
қолданылады?
Ылғалды жылумен өңдеу не үшін
қажет?
Түрлі мафиндердің (кекс)
түрлерін ұсынамын қарастыруды ұсынады.
Пішу туралы слайдтан
тамашалау.
Бүгінгі сабақта оқушылар
пішудің түрлерімен танысып, жұмыс істейді. Практикалық
тапсырма.
Сұрақтарға жауап
бер:
Апликация тігуді қай жағынан
бастаған жөн?
Практикалық
тапсырма.Адам үшін ең қызықты нәрсе-өз
қолымен жасағаны
Оқушылар жұмыстың жалпы
жоспарына сай жұмысты бастайды.
Мафинның астыңғы пішінінен
бастап жасау.
Мафиннің тұлғасын
жасау.
Кремі мен
безендіру.
Жасау
технологиясы:
Матаны қажетінше аламыз .
Орналастырылған маталар жылжып кетпес үшін оларды инемен шаншып
қоямыз.
«Білім шырағы» әдісі ..
Білімнің негізі өмір сүру. Біз білімге жаққан шырағымызды ешқашан
сөнбесін.
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
Саралау - оқушылардың жеке
қабілеттерін есепке ала отырып қуыршақ тігу мен конструкциясына
байланысты қарапайымнан күрделі пішінді
дайындау.
Оқушылардың орындаған
практикалық тапсырмалары мен сұрақ-жауап негізінде бағалау
жүргізу.
1. Жұмысқа кірісуден бұрын машина
платформасындағы қажет емес заттарды тазалап, оның аяғының нық
тұрғанына, инелерінің дұрыс орналасқандығына көз жеткізу
керек.
2. Машина жұмыс істеп тұрғанда, машинаның
қозғалып тұрған бөлшектеріне жақын еңкеюге
болмайды.
3. Қол саусақтарын машинаның табанымен инеге
жақындатпау керек.
4. Тігін машинасымен жұмыс істегенде
машинаның қозғалысынан және айналып тұрған бөлшектерінен
сақтан.
5. Жұмыс кезінде арнайы киім: алжапқыш, басқа
орамал тарту керек.
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз