Материалдар / Əдебиеттік оқу "Шығарма" қмж 4-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Əдебиеттік оқу "Шығарма" қмж 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Маусым 2019
5191
6 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:___________

Күні: Мектеп: Еңбекші орта мектеп

Сыныбы: 4 «Б» Қатысқаны: Қатыспағаны:

Пән:әдебиеттік оқу

60.Сабақтың тақырыбы:

Шығарма №2 Менің сүйікті кейіпкерім

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың сүйікті кейіпкерлері туралы білімдерін толықтыру, жүйелеу.

Бағалау критерийі


Оқушылардың сүйікті кейіпкерлері туралы әңгімелейді, сұрақтарға жауап береді, шығарма жазады.

Тілдік мақсаттар



Құндылықтарға баулу


Өмір бойы білім алу, алған білімін өмірде пайдалану

Пәнаралық байланыс

Дүниетану-сабақ ортасында, түсіну кезеңінде, әдебиет- мәтінді есептерді оқуда, өнер- сергіту сәттері кезінде, өмір мен тапсырмаларды байланыстырғанда

Алдыңғы білім


  • 1-бөлім: Жас шыбықтардың мүшкіл халі

  • 2-бөлім: Ашулы орман

3-бөлім: Қайта жаңарған жас талдар

Қолдалынылатын әдіс-тәсілдер

Құзыреттілік тәсілі-өз мақсатын анықтай алу дағдыларын меңгерту.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы



3 мин













7 мин

Амандасу, түгендеу, оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.

Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді!

Білімді, алғыр болғым келеді!

Сүйікті кейіпкер тақырыбына байланысты жаңа сөздермен таныстыру.

• Қазақша тілдік қатынасты еркін игерту, ауызекі тілдесімде жүйелі сөйлеуге үйрету.

• Өзге ұлт өкілі балаларының қазақ тілінде дұрыс айту, жазу қабілеттерінің жетілуіне, ой-өрісінің дамуына көмек көрсету.

• Ұжымда жұмыс істеуге баулу.

• Сүйікті кейіпкерлерінен үлгі - өнеге алу.

• Патриоттық тәрбие беру.

• Етістіктің шақтарын тиянақтау.

Оқулық











Кесте

Сабақтың ортасы



15 мин

























10 мин

♦ Жаңа тақырыпқа даярлау Айтылым.

• Ой шақыру.

1. Балалар, кино көргенді ұнатасыңдар ма?

2. Қандай кейіпкерлерді білесіңдер?

3. Қай кейіпкерге ұқсағыларың келеді?

- Енді осы Кейіпкер сөзінен бірнеше мағыналы сөздер шығарайықшы. Үш қатар жарыса отырып жұмыс жасаймыз.

- Қане, болсақ, оқимыз. Кімде қанша сөз шықты?

- Ал қазір тақтаға қарап салыстырайық.

Кейіпкер - ер, кер, кек, пір, ек.

- Дәптерлерімізді ашып, бүгінгі күнді, тақырыпты жазып қоямыз.

Менің сүйікті кейіпкерім. Етістіктің шақтары.

«Миға шабуыл» әдісі.

- Сүйікті кейіпкерлерің туралы не айтар едіңдер? Ауызша айтамыз.(ақылды, жақсы дос, қиындықтан қашпайтын, жанашыр т. б.)

♦ Оқушыларға кезекпе - кезек дауыстап оқыту.

♦ Мәтінді аударту.

Етістіктің шақтары. Етістіктің 3 шақ тұлғасы бар: осы шақ, өткен шақ, келер шақ.

Жазылым.

Тапсырма. Мәтін бойынша бірнеше сұрақ құрастыру.

1. Қожанасыр кім?

2. Ол қандай адам?

3. Осындай қасиеттері үшін кім оны жақсы көреді?

4. Алдар көсе қандай кейіпкер?





























Түсті бояу қаламдар


Сабақтың соңы







7 мин

3 - тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойыңдар.

1. Дастанның (қарындасы) бар.

2. Ол (қарындасын) өте жақсы көреді.

3. Дастан (қарындасына) кітап сатып алды.

кесте

Саралау – Бағалау 3 мин

Бүгінгі сабақ туралы не ойлайсыздар?

-Сіздің топта не талқыланғаны туралы түсінік бере аласыз ба?

- Сіздер қазір не істеп жатырсыздар?

  • Сіз бұл тапсырманы орындау барысында ерекше бірдеңені байқадыңыз ба?

  • Сұрақтарға жауап берген оқушылар үнемі бағаланып отырады

Бағалау – От шашу, мәтінді түсінгеніне байланысты және мәнерлеп оқығаны үшін 5,4,3 бағалары қойылады

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Орман,тоғайда жүргенде өрттен сақ болу керек. Қауіпті жерлерге ата-анаңсыз баруға болмайды.


Саралау- Диалог және қолдау көрсету


Партада дұрыс отыру,постер жасағанда қауіпсіздік ережесін сақтау оқушыларға ескертіліп отырады.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қол жетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қолжеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:



2:



Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:



2:



Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?














































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!