Материалдар / Д.Исабеков. "Әпке" драмасы
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Д.Исабеков. "Әпке" драмасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 8-сынып Д.Исабеков "Әпке" драмасы туралы мәлімет беру, жазушы өміріне тоқталу, кейіпкерлер әрекетіне баға беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
31 Мамыр 2022
655
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ШҚО, Тарбағатай ауданы, Жамбыл ауылы.

«Жамбыл атындағы мектеп-балабақша кешені» КММ

Рустембекова Айнур Рустембековна.

Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ.Әдебиет.




Мектеп:Жамбыл атындағы мектеп-балабақша кешені




Күні:


Мұғалімнің аты-жөні:Рүстембекова.А


Сынып:8


Қатысқандар:


Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы


Дулат Исабаеков. «Әпке» драмасы

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Дулат Исабековтың өміріне тоқталады, драмалық шығарма туралы мәлімет бере отырып, алған туынды да көтерілген мәселені талдайды,кейіпкерлер әрекетіне баға береді, өз ойын пікірін айтуға сыни көзқарастарын қалыптастырады.

Сабақ мақсаттары



Барлық оқушылар орындай алады:Барлық тапсырмаларды орындай алады,Дулат туралы мәліметтер мен танысады.

Оқушылардың басым бөлігі: Шығарманы талдай білуге, саралай білуге дағдыланады, әңгіме бойынша талдау жұмыстарын жүргізеді.


Кейбір оқушылар : көрініс көрсетеді, бас кейіпкер әпке арқылы тобасы мейірімін жоғары ұстайды.





Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:топпен жұмыс істей алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер: анаға құрмет, аманат, адамгершілік


Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы біліктер: Сахналық көрініс


Талқылауға арналған тармақтар:әңгіменің 3 бөлімдері


Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба?


Оқушылар өз ойларын , пікірлерін айтуға дағдыланады.

Жазылым бойынша ұсыныстар: дәптермен жұмыс


8-сынып «әдебиетіне» арналған жұмыс дәптері



Алдыңғы оқу

Дулат Исабеков туралы реферат, сөзжұмбақ құрастыру

Амандасу, оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау, жоспар құру тапсырмалары


Жоспар

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Білу 3мин



«Менің тілегім» психологиялық ахуал туғызу.

Топқа бөлу

Дулат портреті, суреттер


Түсіну 5 мин




Миға шабуыл.

Үй тапсырмасын сұрау. Жазушы өмірбаяны

Топтастыру Драма деген не?

«Әпке»пьесасының тақырыбы, идеясы

Слайд «Әпке» фильмінен суреттер

Ортасы

7мин

Қолдану




«Синквейн» әдісі бес жолды өлең «Әпке»

Кітаппен жұмыс. Сахналық қойылым. Бейне жазба көрсету.

Мағынаны тану. Кейіпкерлерге мінездеме.

Қамажай-інілері-Тимур, Омар, Ермек, Әпке-жанашыр адам

8-сынып оқулығы

Анализ 7мин



«Менің сырым..»

1. Қыз балаға ақыл-кеңес

2. Ер жігіттің міндеттері қандай?

Постер

Синтез 10 мин


«Ойтолғаныс» өз тобасы туралы

эссе

Аяқталуы

Бағалау

5мин


Бағалау парағы бойынша әр оқушы өзін-өзі бағалайды.

Қорытынды бағаны мұғалім қояды.

Бағалау парағы

Келесі оқуға арналған тапсырмалар

2мин

(Үй тапсырмасы)



«Асыл әпке» шығарма жазып келу.

Кері байланыс. стикер арқылы


Қосымша ақпарат Жазушы өмірбаяны туралы мәліметтер

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелерін орындау. АКТ құзіреттілік. Құндылықтармен байланыс.




Бағалау парағы бойынша әр оқушы өзін-өзі бағалайды.

Қорытынды бағаны мұғалім қояды.

Тарих,қазақ тілі

Рефлексия











Жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Оқу мақсаттары нақты қойылды. Оқушылардың әңгімені талдай білуіне бағытталды. Жоспарланған саралау шаралары тиімді болды, себебі әр кезеңде өз білімдерін нақтылады және ұзақ мерзімді жадыға сақтады.

Кері байланыс жасалынды.

Қорытынды бағамау

Қандай екінәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.Диалогтік оқыту.

2.Оқушылардың сыни көзқарастарының қалыптасуы.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды.( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?(

1.Шығармашылық деңгейдегі тапсырмалар.

2.Әдебиетке деген құлшыныстарын арттыру.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымда жетілдіруге көмектесетінін білдім?

Топтық жұмыстарды ұйымдастыруды тиімді пайдалану, оқушылармен шығарманы жан-жақты талдауға үйрету, сөздік қорларын дамыту







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!