Материалдар / Дүние жүзі тарихынан қысқа мерзімді сабақ жоспарлары (1918-1945 жж. Ұлыбритания, Франция; Германия) 9-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Дүние жүзі тарихынан қысқа мерзімді сабақ жоспарлары (1918-1945 жж. Ұлыбритания, Франция; Германия) 9-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге қосымша көмек , сабақ жоспарын құруға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Қараша 2018
687
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні____________ Тексерген_____________________
Пәні: Дүниежүзі тарихыКүні: Сыныбы: 9
Сабақтың тақырыбы§4.Франция
Сілтеме Дүниежүзі тарихы 9- сынып оқулық, Алматы «Мектеп» 2013 ж., авторлары: К. Қожахметұлы, Ә. Шүпеков, М. Ғұбайдуллина.
Мақсаты

  • Францияның соғыстан кейінгі әлеуметтік-экономикалық және саяси жағдайына сипаттама беріп, әлеуметтік шиеленістің себебін, Францияның көппартиялық жүйесінің ерекшелігін және экономикалық дағдарыстың ел өміріне әсерін нақты факторлармен ашып көрсету.
  • Француз фашизмі туралы түсінік бере отырып,, оның герман және итальян фашизмінен айырмашылығына талдау және тиісті тиісті қорытынды жасай білуге баулу.
  • Халықтың майданның қалыптасуы туралы әңгімелеп, жүргізген шараларының маңызына тоқталып, ең бастысы, Францияда фашизмнің билеп-төстеуіне тосқауыл болғанын атап, оқушыларды фашизмге, ымырасыздыққа қарсы тәрбиелеу
    Күтілетін нәтижеОқушы өз ойын еркін сыни тұрғыдан ойлай отырып жеткізе алады және оқулық мәтінімен өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланады. :оқушылар Францияның соғыстан кейіңнгі әлеуметтік-экономикалық және саяси жағдайымен танысады, әлеуметтік шиеленістің себебін, Францияның көппартиялық жүйесінің ерекшелігін және экономикалық дағдарыстың ел өміріне әсерін нақты факторлармен анықтайды
    Сабақтың түріЖаңа білімді меңгеру сабағы
    Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдерСыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану:топтық жұмыс, , Джигсо әдісі, венн диаграммасы, сәйкестендіру жұмысы. Жас ерекшеліктеріне сай оқыту, талантты және дарынды балалардың сабақты терең меңгерулеріне ықпал жасау. Білім беру үшін және оқуды бағалау тәсілдері бойынша жиынтық пен формативті бағалауды қолдану
    Сабақтың көрнекілігідүниежүзінің саяси картасы, слайд
    Пәнаралық байланысгеография
    Сабақтың сатысыуақытыМұғалімнің іс - әрекеті Оқушының іс - әрекетіресурстарОқыту үшін бағалауМодульдер
    Ынталандыру сатысы (8 мин)
    Сабақты ұйымдастыру1 минЖағымды психологиялық жағдай жасау: амандасу,топқа бөлу,сабаққа сәттілік тілеу

    Тақтада жапсырылған түрлі түсті стикерлерді тандап, үш топқа бөлінеді





    Оқулық, дәптер, стикерМейірімді, жағымжды жағдай қалыптастыруОҮБ
    Үй тапсырмасын тексеру

    5 мин5 шындық, 5 өтірік» стратегиясы 1.1938ж. наурызда Австрияны өзіне қосып алған ел---Ұлыбритания-2. Лейбористер жетекшісі---Рамсей Макдональд+3. Ұлыбританияда дүниежүзілік экономикалық дағдарыс---1932ж басталды+4. Ұлыбританияға қарсылас болып Еуропада---АҚШ болды-5. Германияны жақтаушы Н. Чемберлин билікке—1937ж келді+6. 1919ж. Үндістанда ағылшын отарына қарсы ұлт-азаттық күрес--- Дели қаласында болды-7. Соғыс біткен кезде билік басында----С. Болдуин болды-8. 1919ж. Англияның АҚШ-қа беретін қарызы –4 млрд доллар болды+9. Дүнтежүзілік қаржы орталығы Лонданнан---ауыстырылды+10. Англия Ирландия тәуелсіздігін 1919ж мойындады.- Жеке жұмыс.Берілген сұрақтарға жауап береді, рас – өтірігін анықтайдыСұрақтар жазылған конвертКритериалды бағалау10 дұрыс жауабына – «5»,7-9 дұрыс жауабына – «4»3-5 дұрыс жауабына «СТО

    Негізгі сатысы (28мин)
    Жаңа тақырыпқа көшу2 мин.Мағынаны ашу:Ұлыбританияның Европадағы бақталасы қай ел?-Бұл ел туралы не білесіңдер?-Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыруОй – пікірлер айтуОқулық, слайд мадақтаудиалог


    5минНегізгі оқиғалар:
  • 1919 жылы Францияда 2,2 мың ереуіл болып, оған 2 млн жұмысшы қатысты.
  • 1924-1926 жылдарда солшыл блок үкіметі билік басында болды.
  • 1930 жылы экономикалық тоқырау басталды.
  • 1924 жылы «Патриоттық жастар» лигасы құрылды.
  • 1927 жылы «Әскери крест» лигасы құрылды.
  • 1934 жылы Халықтық майдан құрылды
  • 1936 жылы Халықтық майдан партиясы парламент сайлауында жеңіске жетті
    Дәптерлеріне жазадыслайддиалогАКТ
    №1 тапсырма15минОқулық мәтінімен жұмыс. Тапсырма беру

    Джигсо әдісі1-топ. Франциядағы экономикалық дағдарыстың ерекшеліктері2-топ. Француз фашизмінің ерекшелігі3-топ. Халықтық майдан : құрамы, не үшін құрылды,бағдарламасын сипатта, басты қабылданған заңдарын атаоқулық Өзара бағалауСТООүБтоптық жұмысдиалог
    №2 тапсырма2 минОқушылардың берген жауаптарын қорытындылаутоптар арасында байланыс орнатужұлдызшаларФормативті бағалауСТООүБ
    Кері байланыс сатысы (9мин)


    1 минСәргіту сәтіЖаттығу жасау



    АКТ (ИАТ)
    №3 тапсырма2 минМәлiметтердi сәйкестендiрiңдер.Франция президентi Сайланған жылы 1. Александр Мильеран 1924 ж. 2. Раймон Пуанкаре 1922 ж. 3. Эдуард Эррио 1920 ж.

    Жеке орындайдыҮлестірмелі қағазӨзара бағалау

    АКТОүБТоптық жеке жұмыс
    №4 тапсырма5 минВенн диаграммасы: Англия мен Францияны салыстыр (топтық жұмыс)

    Венн диаграмасын толтырады

    Формативті бағалауОүБТалантты және дарынды оқушыларды анықтау
    Рефлексия.

    2минҮй тапсырмасы §§4 оқу, 30-беттегі сұрақтарға жауап беру-Жаңа сабақ бойынша сұрақтарың бар ма?-Бүгінгі сабақ бойынша қандай әсер алдыңдар? Бағалау парағы бойынша орташа балды шығару Өзін-өзі бағалау, күнделікке үй тапсырмасын жазуСабақтан алған әсерлерімен бөліседіБағалау парағыСуммативті бағалауОҮБ


    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!