Материалдар / Ертегі-халық қазынасы.Есептер шығару
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ертегі-халық қазынасы.Есептер шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
2.5.1.4 - санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; айырмалық салыстыруға, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және салыстыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Сәуір 2021
312
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: Математика

Күні:12.03.2020ж

Сынып: 2»Ә»

Мектеп:Бауыржан Момышұлы атындағы №62ЖББОМ

Мұғалімнің аты-жөні: Н.А.Макуова

Қатысқандар саны: 22 Қатыспағандар саны: 4

Сабақ тақырыбы

Ертегі-халық қазынасы.Есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.5.1.4 - санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; айырмалық салыстыруға, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және салыстыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: 1-2 амалмен орындалатын есептерді шығаруды біледі. Көптеген оқушылар: 1-2 амалмен орындалатын есептерді шығару, есептің шартын кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде жаза алады. Кейбір оқушылар: 1-2 амалмен орындалатын есептерді өз бетінше құрастырады және шығарады.

Бағалау критерийлері

Оқушылар сызбалар, кестелер мен қысқаша жазбалардағы берілгендер нені білдіретінін түсіндіре алады. Есеп бойынша құрылған өрнектер нені білдіретінін біледі.

Оқытудың тілдік мақсаты

Есептің шарты, кесте, сызба, қысқаша жазба, шешуі, жауап.

Құндылықтарды дарыту

өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі,әдебиеттік оқу,информатика,өзін-өзі тану,музыка

Бастапқы білім

Артық,кем ұғымымен таныс

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы





Психологиялық дайындық.
Күн жарығын алақанға саламын.

Ізгі әрі нәзік жарықты мейірімді

жүрегіме басып ұстай қаламын.

Жып - жылы боп кетер сонда жан - жағым.
Міне, жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастаймыз.

Өткенге шолу



Интерактивті тақта


Сабақтың ортасы

Ой-қозғау

Визуалды дәлелдер негізіндегі сыни тұрғыдан ойлау

ҚБ:«Шапалақтау» әдісі

 -Жақсы балалар, сергіту сәтін жасап алайық.

Жаңа сабақ

Дәптермен , тақтамен жұмыс

2 өзара кері 3 есеп құрастыру

А) Оқулықтар -9

Ертегілер-?2 есе артық

Ш:9x2=18 Ж: 18 ертегі кітап

Ә) Оқулықтар -? 2 есе кем

Ертегілер-18

Ш:18:2=9 Ж: 9 оқулық

Б)Оқулықтар -9

Ертегілер-18 ?есе артық

Ш:18:9=2 Ж: Ертегі кітаптар 2 есе артық

Сергіту сәті

Дамыту жаттығулары

-Саусақтармен жұмыс

3 А)Орыс ертегілері-10

Қазақ ертегілері ?- 2 есе артық

Ш:10x2=20

Жауабы:20 қітап қазақ ертегілері


Ә)Қазақ ертегілері- 12 (қ)

Әлем халықтарының ертегілері -? 2 есе кем(қ)

Ш:12:2=6

Жауабы: Әлем халықтарының ертегілері 6 кітап

Дескриптор:- есептің қысқаша шартын жазады;- шешу жолында өрнек құрады; - өрнектің мәнін табады; - есептің жауабын жазады.

ҚБ:«Шапалақтау» әдісі

Толықтыр:

5 м 2 см = 52см 90 мин = 1 сағ. 30 мин

3 м 5 см = 35 см 70 мин = 1 сағ. 10 мин


Теңдеулерді шеш

2 x C=16 14 : C=7

Дескриптор:шамаларды өрнектейді

- қарапайым теңдеуді шешеді.


ҚБ:«Бас бармақ» әдісі
















Оқулық





















Learning

Apps.org әдісі миллион кімге бұйырады





Кір жаю әдісі бойынша тиімді тәсілмен есептеу

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Не үйреніп,не білдік?

Сабақта не қызық болды?

Қандай қиындықтар кездесті?

Не маңызды болды деп ойлайсыңдар?

Үйге тапсырма №4 ,75 бет


Саралау


Бағалау


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті төмен оқушылар: түсіндірме жұмыстары арқылы тапсырмаларды орындайды

Қабілеті жоғары оқушылар: «Толықтыр» әдісі арқылы өз білім деңгейлерін шыңдайды.

Дескрипторлар арқылы.Отшашу арқылы бір-бірін бағалау. Білім баспалдағы арқылы өздеріне баға берк.Топтқа баға беру.

Қауіпсіздік ережелері әрдайым сақталады.Оқушылар-дың түзу отыруы,

сынып ішінде дұрыс жүруі де назарға алынады

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсатына жеттім бе?

Бүгін оқушылар не білді?

Жоспарланған уақыт ішінде үлгердім бе?

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

Оқушылар не үйренді?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!