Пән: математикаКүні:
| Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: |
Сабақтың тақырыбы | Есептер шығару |
Оқу мақсаты | 2.5.1.4 - санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; айырмалық салыстыруға, еселік салыстыруға берілген есептерді талдау және шығару; кері есептерді құрастыру және салыстыру |
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерийлері | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу және түсіну,қолдану,талдау,бағалау |
Тілдік мақсат | Есептер |
Құндылықтарды дарыту | Құрмет-тыңдалым кезіндеЫнтымақтастық-топтық жұмыс кезіндеЕңбек және шығармашылық – есептер шығару,ойын тапсырмалары кезінде |
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі- терминдерді дұрыс қайталап айту кезіндеДене шынықтыру-оқушылардың гигиеналық талаптарға сай отыруы,сергіту сәті |
АКТ қолдану дағдылары | Есептер топтамасын қолдану |
Ресурстар | Суреттер,үлестірме карточкалар,постер,маркерлер |
Алдыңғы білім | Есептер шығаруды,талдауды біледі |
Сабақ барысы |
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті | Ұйымдастыру кезеңіСәлемдесу,құрал-жабдықтарын тексеріп шығуОқушылардың зейініні сабаққа аударуПсихологиялық ахуал қалыптастыру Жылы лебіздерін ым –ишарамен білдіредіТоптарға бөлу
Білу және түсінуҚазақ халқының қолөнеріҚолөнер шеберлері ежелден келе жатқан салт*дәстүрдің бір бөлшегі екекнін барлығымыз білеміз.Соның ішінде біз өткен сабақта текемет,сырмақ, ши тоқу, кесте тігу сынды түрлерімен танысқан болатынбыз.Бүгінгі сабақта біз зергерлік бұйымдардың атауларын қолдана отырып есептер шығарамыз.
Есептер шығару (оқулық 80 бет)№1А) Білезік-4Сақина-? Одан 2 есе артықБарлығы -? БұйымӘ) 1 зергер- 24 2 зергерге қарағанда-? 4 есес артықЕкеуі бірігіп-? бұйым Б) Сақина-183 қобдишаға -4 сақинаданҚалды-? сақина ҚолдануЖұптық жұмыс (оқулық 80 бет)Берілген сөздермен сандарды пайдаланып,есептер құрастырШебер ,шәкірт,бұйым,жасады,жіберілді,сатылды1-күні, 2-күні2,24,6,8,15,3,10,7,14
Дәптермен жұмысСұлбаға қара.Екі амалмен шығатындай толықтырып,есепті шығар.
12 ? есе - 2.Бос орынға тиісті санды жазБос тұрған ұяшықтарға берілген сандарға кем немесе артық болатын тиісті сандарды қойып жазады.
Дескриптор Есепті оқып,шығару жоспарын анықтай аладыЕкі амалды есепті дұрыс орындай алады
Кім жылдам?Оқулықтың 81 бетіндегі №3 тапсырманың жауабын айту.Тез және шапшаң түрде. | Психологиялық ахуал,топқа бөлу
Оқулық,суреттер
Оқулықпен жұмыс қағаздар, қалам.
Жұмыс дәптерлерікесте
Жекежұмыс
|
Сабақтың соңы | Талдау Оқулық 81 бет №5Карточкалардағы өрнектерден теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырып жаз. | Топтық жұмысмаркерлер,
|
Саралау 1. 6*4:3 , 7+5*42. 24+6*8, 48:6:23. 2*6+3*6,36:4+5 | Үйге тапсырмаЖұмыс дәптері №3 Теңдеулерді шешу Бағалау,кері байланыс Смайликтер
|
Үлестірме парақшалар
|
Рефлексия Сабақ өз деңгейінде өтті ме?Сабақ мақсаттары шынайы ма?Сабақта не тиімді болды?
|