САБАҚ:Гимнастика | Мектеп: №133 НОМ |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Серік Е.С. |
СЫНЫП: 1
| Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
| 1.1.4.4. Қозғалыс машықтары бойынша өзінің күшті жақтарын және кемшіліктерін сипаттай біледі. |
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: |
| К.Б. Төрт сандық саптық жаттығулар. |
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
| Қозғалыстағы жаттығулар. |
| Кейбір оқушылар орындай алады: |
| Жүгіріп келе жатып жасалатын жаттығулар. |
Тілдік мақсат
| Оқушылар орындай алады: |
| К.Б.Ф. Төрт саңдық саптық жаттығуларды орындай алады. |
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
| Себет «кольцо». |
| Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
| Қасқыр, тасбақа, маймыл, кенгру. |
| Талқылауға арналған сұрақтар: |
| Қасқыр қалай жүгіреді?Тасбақа қалай жүреді? |
| Не себебті деп.....ойлайсыз: |
| Дүние тануға көмектеседі, балалар ойын ретінде қабылдап ынтасымен жаттығуларды жасайды. |
|
|
|
|
Алдыңғы оқу: | 1.1.3.3 Дене жаттығуларының әр түрінде қозғалыстарды орындау мән мәтінінде уақыт, кеңістік, салмақ пен бір қалыптылық түсініктері туралы біледі. |
Жоспар: |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Басы 0-6 1-мин
3-мин
2-мин | К.Б. қозғалыс жаттығулары: 1) 1,2,3,4 қолды алға айналдырып қасқырдың жүгірісін салу. 2) 1-2 маймыл секілді жүгіріп келіп секіріп алманы алды, 3-4 жерге отырып алманы жейді. 3) тасбақа сияқты жүріп 1 қолды алға, 2 қолды жоғары 3 қолды жанына, 4 қолды төменге. | Ысқырғыш, кеңістік. |
Ортасы6-228-мин
8-мин | Т. Қозғалыс жаттығуларды пайдалана отырып топтық жарыс.1) Допты алып тізенің арасына қысып кенгруге ұқсап секіріп жарысу. 2) Жұптасып секіріп жарысу (қос аяқпен, бір аяқпен). | Ысқырғыш, кеңістік, доп. |
Соңы 22-30 4-мин
4-мин | Сергіту. Тышкан мен мысық ойыны.
Доппен ойналатын ойындар. | Ысқырғыш, кеңістік, доп. |
Қосымша ақпарат |
Саралау оқушыға- мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс- денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс.Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
1.Аяқпен секіріп ойнайтын ойындарды тапсыру.2.Допты себетке салуды тапсыру. | Оқушылардың денгейін өз білімдеріне байланысты смайликпен бағалау. | Дүниетану, сауат ашу. |
Рефлексия.Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске астыма?(тапсырмалар сәйкес болдыма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс еңгіздім және неге?
| Өз сабағынызды пайдалану үшін осы бос орынды пайдаланыңыз.Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Максаты орындалды. Қатарға тұруды, қозғалыстағы жаттығуларды, жүгіріп келіп жасалатын жаттығуларды орташа деңгейде орындады. Тапсырмаға сәйкес топпен жұмыс орындалды. |
|
Уақытты тиімді пайдаландым, оқушылар бір ұжым боп орындады. |
Қортынды бағалау 5-мин1:Топқа бөлінген оқушылар бір-бірін смайлик арқылы бағалады. 2:Оқушыларды сапқа тұрғызып, әр оқушының білімін жеке-жеке бағаладым.
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты).1: Допты алып тізенін арасына қысып кенгруге ұқсап секіріп жарысу. 2: Доппен ойналатын ойындар.
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың оданда жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты).1: Доппен ойналатын ойындар уақытын ұзартып, жетілдіру.2:Оқушыларға аңның қимылымен орындалатын жаттығуларды жетілдіру.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?1:Сабақ барысында әр оқушының қандай спорт түріне бейім екенін байқадым. 2:Доппен ойналатын ойындар уақытын ұзартып, жетілдіру. |