Материалдар / Гимнастика,кросс дайындығы 9 сыныпГимнастикалық жаттығулары мен көшбасшылық дағдыларын және командада жұмыс істейді. Күшті төзімділікті жақсарту жаттығуларын жасайды.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Гимнастика,кросс дайындығы 9 сыныпГимнастикалық жаттығулары мен көшбасшылық дағдыларын және командада жұмыс істейді. Күшті төзімділікті жақсарту жаттығуларын жасайды.

Материал туралы қысқаша түсінік
Гимнастикалық жаттығулары мен көшбасшылық дағдыларын және командада жұмыс істейді. Күшті төзімділікті жақсарту жаттығуларын жасайды.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Наурыз 2023
380
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді жоспар

«Алматы облысы білім басқармасының Ұйғыр ауданы бойынша білім бөлімі »мемлекеттік

мекемесінің «№5 Шонжы орта мектебі » коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күшті төзімділікті жақсарту жаттығулар жиынтығы


Бөлім

3 тоқсан 4-Бөлім

Гимнастика,кросс дайындығы

Педагогтың аты-жөні

Бушаров Р. М

Күні


Сынып 9 А

Қатысушылар саны Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Күшті төзімділікті жақсарту жаттығулар жиынтығы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.2.1.көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді бағалау

9.2.3.1.Өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін бағалау және талдай білу,оны шешудің қарапайым балама жолдарын ұсыну.

Сабақтың мақсаты


Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді бағалайды

Гимнастикалық жаттығулары мен көшбасшылық дағдыларын және командада жұмыс істей біледі.

Күшті төзімділікті жақсарту жаттығуларын жасай алады.



Сабақ кезеңдері

Уақыты

Педагогтің - іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

10- мин

















Дайындық бөлімі:

- Сапқа тұрғызу;

- Рапорт қабылдап алу, амандасу;

- Оқушылардың дайындықтарын ексеру;

- Сабақтың міндеттерін жеткізу;

- Шеңбер жасап тұру:

«Шеңбердегі жаттығу» әдісі

Жалпы дамыту жаттығулары:

І.Б.қ.:Қол белде, аяқ иық деңгейінде

Басты айналдыру

1-4 оң жақтан

1-4 сол жақтан

ІІ.Б.қ.:Қол иықта

Иық буындарын айналдыру

1-4 алға

1-4 артқа

ІІІ.Б.қ.:Қол белде

Белді айналдыру

1-4 оң жақтан

1-4 сол жақтан

IV.Б.қ.:Оң қол жоғарыда,сол қол белде

Жанға иілу

1-2 солға

3-4 оңға

V.Б.қ.:Қол алдында шыңтақтан бүгілген

Қолдарды жазу

1-2 кеуде алдында

3-4 оң жақтан, сол жақтан

VII.Б.қ.:Қол тізеде

Тізені айналдыру

1-4 ішінен

1-4 сыртынан

VIII.Б.қ.:Қол құлыпта

Аяқтың ұшын айналдыру

1-2 оң аяқтың

3-4 сол аяқтың

Сапалы жылдам сапқа тұрады.


Пәрменді тиянақты тапсырады.


Мұғалімнің айтқанын мұқият тындайды.



Қауіпсіздік ережесі туралы қысқаша айтып өтеді.




Өз ұсыныстарын білдіреді. Бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.



Гимнастикалық жаттығулары мен көшбасшылық дағдыларын және командада жұмыс істейді.

Күшті төзімділікті жақсарту жаттығуларын жасайды.

Оқушы өз жұбын табады

Сұрақ жауап орындайды




Мадақтау





Жаңа сабақ

30 - мин








Бір уақытта бірнеше оқушы гимнастикалық снарядтарда ұсынылған рет бойынша жаттығуларды орындайды және шағын топтарда орындау техникасы бағаланады.

Ербалалар:

Жаттығуларды кермеде орындау: майысып және созылып қолды сілтеу және бұлғау; асылып тұрып бұрылып көтерілу және асылымға баяу түсу; асылып тұрып серпіліп, 90° бұрылып артқа секіру.

Жаттығуларды қоссырықта орындау: атта отырып аяқтарды ашып алдыға аударылу; тіректе тұрып қолдарды серпу; екпінмен атқа отырып аяқтарды алшақ қою; тіректе шайқалып тұрып, бөренеге бетпен қарап, 90° бұрылып артқа секіру.

Қыздар:

Жаттығуларды ағашта орындау: тіректен секіру және жамбаспен атқа бұрылу. Атта жамбаспен отырып, айналып бұрылу және сол жамбаспен атқа отырып, аяқтарды алшақ қою. Көлденең тұрып, аяқты алдыға сермеп, айналу.бір тізеде тұрып «жартылау шпагат» жасау. Бір «қарлығаштағы» тепе-теңдік. Үш-төрт өткен жаттығулардан қисындар келтіру.

Әртүрлі биіктіктегі қоссырықтар: қаданың жоғарғы жағында асылып тұрып, бетті сыртқа қаратып, бүгіліп асылу – төменгі қадада арқамен жатып асылу және бір қолмен асылып тұрып, көлденең жатып асылу. Жоғарғы қаданың біреуіне қол жеткізіп, төменгі қадада «жартылай шпагат» жасау. Төменгі қадада (екі аяқпен асылып, жоғарғы қадаға бетпен қарағаннан кейін) бұрышпен кері секіру

«Тепе-теңдікті сақтар».

Ү ш теріс бұрылған гимнастикалық орындықтарда (немесе бөренелерде) бір біріне қарама-қарсы екі команда тұрады.

Шектеулі тірегіште тұрып, бір қолдарын арқасында ұстап, екінші қолдарымен бірін бірі тепе - теңдіктен шығаруға тырысады.

Қатысушылардың бірі құлаған сәтте командаға бір ұпай беріледі.

Ойын нұсқалары: жеңімпаз келесі қатысушымен күресуді жалғастырады, осылайша қарсыластар болғанша қайталана береді.



Жаттығуды дәл орындайды.

Серіктесімен жұмыс жасайды.

Оқушылар топпен жұмыс жасайды.
















Камандада жаттығуларды орындайды














«Бас бармақ» арқылы бағалайды







«От шашу»








Мадақтау




Оқу бағдарламасы,тақырыптық –күнтізбелік жоспар, кіші ат, көпірше (мостик), гимнастикалық төсеніштер (маты), гимнастикалық әр түрлі биіктіктегі қос –сырық.


Сабақтың соңы 5 мин


Қорытынды.

«Білім ағашы»әдісі


-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер?

-Сендер үшін не маңызды болды?

-Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе?

- Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық.

Рефлексия



Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.



Рефлексия парағы







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!