Материалдар / HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау. 10 сынып, информатика пәні
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау. 10 сынып, информатика пәні

Материал туралы қысқаша түсінік
Веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолданып код жазу, HTML құжатының құрылымын дұрыс меңгеру үшін тег қызметтерін қайталау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Сәуір 2022
1594
10 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Бөлім:

Веб-жобалау

Мектеп:


Мұғалімнің аты-жөні


Күні:

Сынып: 10

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

HTML тілінде практикалық жұмыстарды орындау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.2.4 веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML тегтерін қолдана алады

Көптеген оқушылар: Web-беттерде тегтерді қолдану әдістерін ажырата алады

Кейбір оқушылар: веб-бетте мультимедиа нысандарын енгізу үшін HTML кодын жазады.



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушы

лықты ояту. «Шаттық шеңбері»

7 минут


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.

Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.

Саралау: оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.

Топтастыру: І топ – «HTML»

ІІ топ – «Тег»

Топқа бөліну «Геометриялық кеспелер» әдісі арқылы жүреді.




Балалар топ аттары жасырылған түрлі түсті геометриялық кеспелерді (төртбұрыш) алады.








Оқулық,

дәптер.







8 минут

(Ұ)Өтілген материалдарды пысықтау «Кім білгір?» әдісі арқылы жүреді

Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі.

1-тапсырма. HTML құжатының құрылымына сәйкес етіп орналастырыңыздар

Дескриптор

HTML құжатының құрылымын дұрыс реті бойынша орналастырады


2

<html>

<head>

<title> Тапсырма3 <title>

</head>

<p ALIGN=«RIGHT">Мәтінді форматтау тегтері /p>

<hr>

<h5> Мәтінді форматтау тегтері <h>

<i> Мәтінді форматтау тегтері </i>

</body>

</html>

-тапсырма. Қателерді тауып, санын анықтаңыздар








<html>

<head>

<title> Тапсырма3 </title>

</head>

<body>

< pALIGN=«RIGHT">Мәтінді форматтау тегтері</p>

<hr>

<h5> Мәтінді форматтау тегтері <h5>

<i> Мәтінді форматтау тегтері </i>

</body>

</html>











Дескриптор:

-қателерін табады;

-санын анықтайды;


3-тапсырма. Тегтерді браузердегі web-беттегі

орналасуы ретімен қойып шығыңыздар


Дескриптор:

  • мәтінді ортаға қою тегін таңдайды;

  • көлденең сызық қою тегін таңдайды;

  • өлшемі кіші тегті таңдайды;

  • қаріп өлшемі үлкен және курсив қою тегін таңдайды.

4

<html>

<head>

<title> Фото </title>

</head>

<body>

<p><img src=“face_smiley.jpg">

</body>

</html>

-тапсырма. HTML кодындағы сурет тұратын орынды smiley.jpg деп көрсетудің орнына, face_smiley.jpg деп көрсетіп, қате жіберген.









Қатені қай кодпен түзеуге болатынын тап

Дескриптор:

Кодтауда кеткен қатені түзейді;


Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту.

Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.


Ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылайды, сыныптастарының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі.

Әр топтан 1 оқушы шығып сұраққа жауап береді









Оқушылар HTML құжатының құрылымын дұрыс реті бойынша орналастырады және мұғалім осы кодтың ішінен кез келген тег қызметін сұрайды, оқушы сұраққа жауап береді




















Оқушылар берілген кодтың қателерін тауып, санын анықтайды және мұғалім осы кодтың ішінен кез келген тег қызметін сұрайды, оқушы сұраққа жауап береді
















Оқушылар тегтерді браузердегі web-беттегі орналасуы ретімен қойып шығады және мұғалім осы кодтың ішінен кез келген тег қызметін сұрайды, оқушы сұраққа жауап береді














Оқушылар кодтауда кеткен қатені түзейді және мұғалім осы кодтың ішінен кез келген тег қызметін сұрайды, оқушы сұраққа жауап береді




ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру





Топтарды жетон арқылы бағалау.














Белсене қатысқан оқушыны мадақтау сөзімен ынталандыру



Топтарды жетон арқылы бағалау.








Оқулық, дәптер, презентация





Оқулық, дәптер














Таратпа қағаздар, интерактивті тақта

























Таратпа қағаздар, интерактивті тақта



















Таратпа қағаздар, интерактивті тақта





















Сабақтың ортасы 25мин


Практикалық жұмыс. Компьютермен жұмыс

(жеке жұмыс)

1-тапсырма. Қазақстандағы ұзын өзендер (кесте құру, түстермен жұмыс)

<html>

<head>

<title>Table1</title>

</head>

<body text=blue>

<center>

<caption>Өзендер</caption>

<table border="3" bordercolor=red>

<tr bgcolor="green"><th>Өзен</th><th height="25%">Ұзындығы</th><th>Қазақстанда</th></tr>

<tr bgcolor="yellow"><td align="center">Ертіс</td><td align="right">4248км</td><td>1700км</td></tr>

<tr bgcolor="yellow"><td align="center">Есіл</td><td align="right">2450км</td><td>1400км</td></tr>

</table>

</body>

</html>

Берілген кодты жазғанда төмендегідей кесте шығады:

Осы кестені мынадай мәліметтермен толықтыр:

Дескриптор:

1.Түс тегтерін қолданады

2. Кесте құру тегін қолданады


2-тапсырма. Web-бетке сурет қою

Интернеттен А.Құнанбаевтың суретін жүктеп алып, веб-бетке қоюдың HTML кодын жазу. Суреттің жақтауын белгілеу, төменгі жағына «Абай Құнанбаев» деген сөз шығарудың кодын жазу



Дескриптор:

  1. Жақтау белгілеудің тегін таңдай

    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!